اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر رادیو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر رادیو

سلام خدمت دوستان و اساتید بنده یک رادیو ضبط کوچک خانگی دارم برا تعمیر این یک دفعهخراب شده دکمه خاموش روشنش رو میزنم روی رادیو یا روی ضبط یا روی خاموش هیچ تاثیری نداره یه صدای نویز ضعیف ازش میداد نه رادیو کار میکنه نه ضبط آرمیچر ضبط برا خودش کار میکنه بعد قطع میشه دیدم یه بوی داغی و سوختگی میاد دیدم یه آی سی چند پایه بنام utc2025پایینشم نوشتهj1k7mb داغ شده یه خازن بزرگ کنارش ۲۲۰۰ میکروفاراد شانزده ولت هم داغ شده البته اطراف آی سی داغ بود خازن۲۲۰۰ که خراب شده بنظرتون دلیلش چیه که آی سی داغ شده و دکمه خاموش کننده که سه حالت داره خاموش ضبط و رادیو خراب شده یا آی سی سوخته و بنظر میاد کلید خراب شده باشه ممنون میشوم راهنمایی کنید
    جدیدترین ویرایش توسط mohammadjanam; ۱۹:۰۹ ۱۴۰۰/۰۹/۱۱.

پاسخ : تعمیر رادیو

نوشته اصلی توسط mohammadjanam نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید بنده یک رادیو ضبط کوچک خانگی دارم برا تعمیر این یک دفعهخراب شده دکمه خاموش روشنش رو میزنم روی رادیو یا روی ضبط یا روی خاموش هیچ تاثیری نداره یه صدای نویز ضعیف ازش میداد نه رادیو کار میکنه نه ضبط آرمیچر ضبط برا خودش کار میکنه بعد قطع میشه دیدم یه بوی داغی و سوختگی میاد دیدم یه آی سی چند پایه بنام utc2025پایینشم نوشتهj1k7mb داغ شده یه خازن بزرگ کنارش ۲۲۰۰ میکروفاراد شانزده ولت هم داغ شده البته اطراف آی سی داغ بود خازن۲۲۰۰ که خراب شده بنظرتون دلیلش چیه که آی سی داغ شده و دکمه خاموش کننده که سه حالت داره خاموش ضبط و رادیو خراب شده یا آی سی سوخته و بنظر میاد کلید خراب شده باشه ممنون میشوم راهنمایی کنید
    با سلام به شما جناب محمد جان.....
    اولین و اصولی ترین روش عیب یابی در این جور موارد ..
    شروع کار از منبع تغذیه و ترانس تغذیه می باشد...
    و با ولتمتر DC .ولتاژ دوسر پایه های خازن را بگیرید
    و ببینید چند ولت است ..ودر حالیکه ولتمتر. روی
    ..AC ولت قرار دارد همچنین. واتاطز دوسر خازن را بگیرید
    که نباید بیشتر از حدود نیم ولت باشد...اگر در این حالت
    بیشتر از نیم ولت باشد ممکن است دیودهای
    یکسو کننده خراب شده باشند..یا ممکن است
    پل یکسو کننده یکپارچه یا مجتمع داشته باشد
    ..که باید تعویض گردد..و بعد از این قسمت..ممکن است
    همان کلید خراب شده باشد .......و قبل از اینکه به
    سراغ قسمت تغذیه بروید .*ببین که ایا با. باتری کار می کند
    یا نه.....موفق باشید

دیدگاه

سلام و درود،
      UTC2025 یک آیسی آمپلی فایر استریو
      میباشد.
      اون خازنی که اشاره کردین هم احتمالا خازن
      کوپلاژ بوده.
      اول مطمئن بشین که هیچکدوم از پایه ها و
      سیم ها با هم اتصالی نداشته باشن.
      آیسی و خازن رو تعویض کنین.جای خازن سوخته
      ،یه خازن 2200 میکرو فاراد 25 ولت بذارین.
      موفق و پیروز باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام ممنون از راهنماییتان
        با ولتمتر ولتاژ خازن رو گرفتم کهac شد ده ولت و با dcشد پنج ولت با باتری امتحان کردم فرقی نکرد الان چیکار بکنم مشکل یکسره کار کردن آرمیچر ضبط رو برطرف کردم ولی وقتی روشن میکنم کلید خاموش رو شن رو روی خاموش میزارم یا رادیو بازم داره کار میکنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با ولتمتر ولتاژ خازن رو گرفتم کهac شد ده ولت و با dcشد پنج ولت با باتری امتحان کردم فرقی نکرد الان چیکار بکنم مشکل یکسره کار کردن آرمیچر ضبط رو برطرف کردم ولی وقتی روشن میکنم کلید خاموش رو شن رو روی خاموش میزارم یا رادیو بازم داره کار میکنه

دیدگاه

سلام دوست عزیز یه سرچی کردم اون آی سی رو جایی پیدا نکردم چیکار کنم مشابهش چیزی هست

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام به شما ......اگر مقدور است پل دیود را عوض کنید ..و یا اگر پل تکی با دیود است ..تک تک دیود هارا
            با روی قسمت دیود ..در اهم متر تست کنید .....در حالت بعد ممکن است کلید خراب باشد ..*.
            وقتی دستگاه خاموش است کلید را با اهم متر تست کنید ...ببین کلید در تمام پایه ها ...ارتباط
            تغییر می کند یا نه ..در زمانی حالت کلید را عوض می کنید.....با تشکر ..موفق باشید

دیدگاه

سلام دوست عزیز یه سرچی کردم اون آی سی رو جایی پیدا نکردم چیکار کنم مشابهش چیزی هست
              درود
              مشابه tea2025 است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X