اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل استریو به مونو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل استریو به مونو

سلام خدمت اساتید
    یه امپلی فایر مونو داریم و میخایم به یک aux استریو متصل کنیم مشکل اینه بلندگوی چپ و راست رو چجوری جمع کنم با هم ؟
    فک کنم باید دو تا مقاومت استفاده کنم بین چپ و راست و از وسط مقاومتا یک خروجی ترکیب شده بگیرم ولی چون نمیدونم ای یو ایکس چه ولتاژ و امپری میده نمیدونم مقاومت چند اهم استفاده کنم صدا کاهش پیدا نکنه از طرفی آسیب به گوشی یا فرستنده نخوره چون همینجوری که نمیشه چپ و راستو به هم وصل کنی بسیار ممنون
    _اگه توان ای یو ایکسها رو هم کسی میدونه بگه لطف میکنه یه موقع به درد بخوره کلا" از یه خروجی حده اکثر چه توانی باید خارج بشه ؟یعنی استانداردش چیه ؟

پاسخ : تبدیل استریو به مونو

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید
    یه امپلی فایر مونو داریم و میخایم به یک aux استریو متصل کنیم مشکل اینه بلندگوی چپ و راست رو چجوری جمع کنم با هم ؟
    فک کنم باید دو تا مقاومت استفاده کنم بین چپ و راست و از وسط مقاومتا یک خروجی ترکیب شده بگیرم ولی چون نمیدونم ای یو ایکس چه ولتاژ و امپری میده نمیدونم مقاومت چند اهم استفاده کنم صدا کاهش پیدا نکنه از طرفی آسیب به گوشی یا فرستنده نخوره چون همینجوری که نمیشه چپ و راستو به هم وصل کنی بسیار ممنون
    _اگه توان ای یو ایکسها رو هم کسی میدونه بگه لطف میکنه یه موقع به درد بخوره کلا" از یه خروجی حده اکثر چه توانی باید خارج بشه ؟یعنی استانداردش چیه ؟

دوست عزیز نظر خودتان درسته ولی روشها فرق میکنه ....
    به چند روش توجه فرمایید :

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
      دوست عزیز نظر خودتان درسته ولی روشها فرق میکنه ....
      به چند روش توجه فرمایید :

ممنونو عزیز از پست کاملت فقط در مورد مدار اولی اون مقاومت 47 کیلو نقش چیو بازی میکنه ؟!

دیدگاه

ممنونو عزیز از پست کاملت فقط در مورد مدار اولی اون مقاومت 47 کیلو نقش چیو بازی میکنه ؟!
        دوست عزیز
        برای جمع دو سیگنال نمیتوانیم تنها از دو مقاومت ساده استفاده کنیم چون هر سیگنال در حقیقت نسبت به زمین یا ولتاژ صفر سنجیده میشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
          دوست عزیز
          برای جمع دو سیگنال نمیتوانیم تنها از دو مقاومت ساده استفاده کنیم چون هر سیگنال در حقیقت نسبت به زمین یا ولتاژ صفر سنجیده میشود
          میبخشید منظورتونو متوجه نشدم من دقیقا در مورد این مدار سوال کردم :

در اینجا حذف مقاومت 47 کیلو چه مشکلی ایجاد میکنه یا وجودش برای چیه ؟
          حرفتون درست که با زمین سنجیده میشه ولی سوال من اینه بدون مقاومت 47 کیلو هم زمین رو داریم / پس وجودش واسه چیه ؟!
          جدیدترین ویرایش توسط Reza Azimy_RW; ۰۱:۲۵ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵.

دیدگاه

میبخشید منظورتونو متوجه نشدم من دقیقا در مورد این مدار سوال کردم :

در اینجا حذف مقاومت 47 کیلو چه مشکلی ایجاد میکنه یا وجودش برای چیه ؟
            حرفتون درست که با زمین سنجیده میشه ولی سوال من اینه بدون مقاومت 47 کیلو هم زمین رو داریم / پس وجودش واسه چیه ؟!

دوست عزیز
            اول کمی درباره فلسفه استریو صحبت کنیم ....
            در سیستم صوتی ضبط و پخش با روش استریوفونیک از دو میکروفون جداگانه برای ضبط صدا بر روی دو منبع جداگانه استفاده میشود و در پخش نیز از دو منبع جریان الکتریکی ( آمپلی فایر ) جداگانه و بلندگوهای مجزا استفاده میگردد .... در حقیقت دو منبع صدا مثل دو منبع ولتاژ مجزا میباشند

اکنون مدار بالا را در نظر بگیرید .... در این مدار با داشتن یک ولتمتر ایده آل ( یعنی با مقاومت داخلی بینهایت ) همیشه ولتاژ ثابت در ولت متر خواهیم داشت ....به عبارت دیگر مقدار R1 در ولتاژ اندازه گیری شده هیچ تاثیری ندارد .... و یا در مدار سری مقاومت به تنهایی هیچ تاثیری در ولتاژ ایجاد نمیکند .... درک این این موضوع از نکات اساسی در الکتریسیته میباشد ....

حال مدار بالا را در نظر میگیریم .... در این مدار ولتاژ اندازه گیری شده متناسب با ولتاژهای v1 و v2 و مقاومت داخلی آنها و مقاومتهای R1 و R2 میباشد که قاعدتا مورد نظر ما نمیباشد ... با وصل R3 به نقطه طلاقی مقاومتها مقدار ولتاژ اندازه گیزی شده بسیار به مقدار جمع ولتاژ V1 و V2 نزدیک میشود که مطلوب ما میباشد ....یعنی در حقیقت با جمع دو ولتاژ ما صدای مجموع دو میکروفون را به دست آورده ایم ... محاسبات دقیق را میتوان از مراجع مربوط به دروس مدار به دست آورد ولی قاعدتا درک درست از رویداد کلید اصلی پیشرفت در همه قسمتهای الکترونیک میباشد

دیدگاه

سلام خدمت اساتید
              داداش گلم من با دوتا خازن 1میکرو فاراد 50 ولتی دوسر وردی
              رو به یه سر تبدیل میکنم و ورودی میدم صدا برای هر دو طرف
              یک اندازه و درسته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X