ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2021/12/05
    12
    4

راهنمایی بابت انتخاب رله

با سلام
    می خواستم در انتخاب رله ای کمکم کنیدکه اولا ولتاژی بیشتر از 12V نیاز نداشته باشه حداکثر 3 آمپر
    قصد دارم اون رو در مسیر چهار لاین قرار بدم . این 4 لاین در واقع چهار کابل برق هارد دیسک هست می خوام این چهار کابل رو برش بدم و یه رله وسطشون قرار بدم که با جریان دادن برق به ورودی رله هر چهار کابل برق هارد دیسک به هم متصل بشن. در واقع برقش باید از دور قطع و وصل بشه.
    ولتاژ هارد دیسک ها 5V تا 12V و حداکثر 1 آمپر هستند.

فقط فرصت کمی برای انتخاب دارم چون یه سری ملزومات از ایکا آماده خرید دارم می خوام رله را ها رو هم اضافه کنم .
    میشه لطفا کمکم کنید.
    2021/12/04
    No where
    39
    21

پاسخ : راهنمایی بابت انتخاب رله

نقل قول نوشته اصلی توسط mh-eca

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام
    می خواستم در انتخاب رله ای کمکم کنیدکه اولا ولتاژی بیشتر از 12V نیاز نداشته باشه حداکثر 3 آمپر
    قصد دارم اون رو در مسیر چهار لاین قرار بدم . این 4 لاین در واقع چهار کابل برق هارد دیسک هست می خوام این چهار کابل رو برش بدم و یه رله وسطشون قرار بدم که با جریان دادن برق به ورودی رله هر چهار کابل برق هارد دیسک به هم متصل بشن. در واقع برقش باید از دور قطع و وصل بشه.

فقط فرصت کمی برای انتخاب دارم چون یه سری ملزومات از ایکا آماده خرید دارم می خوام رله را ها رو هم اضافه کنم .
    میشه لطفا کمکم کنید.

سلام
    با توجه به این مطالبی که گفتید یک رله 12 ولت 4 کنتاکته نیاز دارید که میتونید سرچ کنید در اینترنت من لینک نمونه یکی از سایت هارو پایین براتون میزارم

اگر مفید بود امتیاز دهی فراموش نشه
    2021/12/05
    12
    4

خیلی ممنون از اینکه به موقع پاسخ دادید پیج رو دیدم من نمی خوام اینقدر هزینه کنم می خوام رله معمولی استفاده کنم مورد بعدی می خوام حتما از فروشگاه همین فروم ایکا خرید کنم چون بسته آماده ارسال دارم البته اگه موجود داشته باشن.
    2021/12/04
    No where
    39
    21

خیلی ممنون از اینکه به موقع پاسخ دادید پیج رو دیدم من نمی خوام اینقدر هزینه کنم می خوام رله معمولی استفاده کنم مورد بعدی می خوام حتما از فروشگاه همین فروم ایکا خرید کنم چون بسته آماده ارسال دارم البته اگه موجود داشته باشن.

دوست عزیز در رابطه با قیمت دیگه قیمت بازار همین هستش چون اگر رله بی کیفیت بگیرین ممکنه اسیب بزنه
    2020/09/04
    734
    643

با سلام

میشه لطفا کمکم کنید.
    با درود
    دقیقا منظورتون از 5 تا 12 ولت چیه ؟ ایا این هارد ها دو نوع ولتاز تغذیه دارن ؟ یا نه هر کدوم جدا و فقط بین 5 تا 12 هستن ؟ مثلا اولی 5 دومی 8 سومی 10 و چارمی 12
    یا دو تا از اون ها 12 هستن و 2 تا دیگه 5 ولت
    و یا همه یک تغذیه دارن ؟
    اگر همه یک تغذیه دارن به یک رله معمولی 12 ولت نیاز دارید 7 امپر یا بهتر 10 امپر .. که جز معمولی ترین رله هاست
    2021/12/05
    12
    4

فقط یه هارد در نظر بگیرید . فکر کنید فقط و فقط قراره یه هارد رو سر کار داشته باشیم. منتهی با چهار سیم به منبع تغذیه متصل هست. 5 تا 12 ولت و یک آمپر هم لیبلی هست که روی هارد درج هست که میزان مصرف ولتاژ و آمپرش رو نشون میده.
    2020/09/04
    734
    643

فقط یه هارد در نظر بگیرید . فکر کنید فقط و فقط قراره یه هارد رو سر کار داشته باشیم. منتهی با چهار سیم به منبع تغذیه متصل هست. 5 تا 12 ولت و یک آمپر هم لیبلی هست که روی هارد درج هست که میزان مصرف ولتاژ و آمپرش رو نشون میده.
    پس همه یک شرایط دارن
    ولی این 5 تا 12 ولت کمی غیر عادی بنظر میرسه
    در کل اگر همه یک شرایط دارن باز همون یک رله معمولی که در قسمت بالا فرمودم استفاده کنید و اینکه تغذیه خود رله به ولتاز همین هارد ها بستگی داره
    چون قراره با همین تغذیه بشه که میتونید رله 5 ولت 7 امپر یا بهتر 10 امپر بگیرید و ولتاز تغذیه اصلی رو با رکلاتور به رله بدید که نوسان هم نداشته باشید
    شما یک رله معمولی نیاز دارید حالا با توجه به تغذیه ای که برای رله در نظر گرفتید انتحاب کنید

و این 5 تا 12 ولت هم بازه ولتاز تغذیه هستن و از امپر صحبتی نشده که شما فرمودید یک امپر
    ویرایش توسط کاکو : 2021/12/06 در ساعت 08:46
    2020/09/04
    734
    643

شما از کنترل راه دور صحبت کردید و با توجه به اطلاعاتتون فکر کنم منظورتون یک ماژول رله قابل کنترل از راه دور باشه ؟ رادیویی یا سیم کارت خور ؟
    ایا منظورتون همین رله معمولی بود که پیشنهاد دادم ؟
    2021/12/05
    12
    4

خیلی ممنون از اینکه مجددا وقت گذاشتید
    الان مشکل تعداد چهار سیمی هست که از پاور کامپیوتر، قراره به هارد، جهت ولتاژ دهی برسه. رله معمولی چهار کنتاکت وجود داره؟ چون می خوام به طور کامل این چهار سیم قطع و وصل بشه. رله های معمولی ای رو که فرمودید، تو همینجا یعنی ایکا دیدم ولی نتونستم تشخیص بدم که چهار کنتاکت دارن یا نه . اون 1 آمپر هم که فرمودید در جواب نبود برای اطلاعات بیشتر بود.
    ویرایش توسط mh-eca : 2021/12/06 در ساعت 09:14
    2020/09/04
    734
    643

خیلی ممنون از اینکه مجددا وقت گذاشتید
    الان مشکل تعداد چهار سیمی هست از پاور کامپیوتر قراره به هارد جهت ولتاژ دهی برسه رله معمولی چهار کنتاکت وجود داره؟ چون می خوام به طور کامل این چهار سیم قطع و وصل بشه. رله های معمولی ای رو که فرمودید تو همینجا یعنی ایکا دیدم ولی نتونستم تشخیص بدم که چهار کنتاکت دارن یا نه . اون 1 آمپر هم که فرمودید در جواب نبود برای اطلاعات بیشتر بود.
    بنظرم خیلی عجله دارید
    ببینید شما یک پاور کامبیوتر دارید و 4 تا هارد دارین
    حالا میخواید این تغذیه رو به چهار هارد برسوندید
    ایا جدا جدا ؟ یا قراره همه با هم خاموش و روشن بشن ؟
    اگه جدا جداست که به 4 تا رله نیاز دارید
    اگر همه قراره با هم روشن بشن فقط یک رله کافیه و سیم تغذیه مثلا 12 ولت پاور میاد تو یک پایه رله و از اون سر پایه 4 تا سیم بهش وصل میکنی و به 12 ولت هر هارد میدید و سیم زمین هم 4 شاخه و بدون استفاده رله به 4 تا هارد میدید
    خب حالا صبر کنید تا جای که من میدونم هارد دو نوع تغذیه داره 5 ولت جدا و 12 ولت جدا

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته من متوجه کاری که میخواید انجام بدید نمیشم
    هارد ها به تغییرات ولتاز و نوسانات حساس هستن و استفاده از رله میتونه خطرناک باشه
    و باعث سوختن هارد بشه
    و اینکه باز متوجه کار شما نمیشم ؟ خب یک کامبیوتر میتونه 4 تا هارد رو بپذیره با توجه به نهایت ظرفیت قابل پردازش
    خب این چه نیازی که هارد ها رو روشن خاموش کنیم
    مگر به این راحتی هاست ؟ خب بهتر نیست خود کامبیوتر روشن خاموش کنیم اونم توسط ورودی پاور ؟
    ویرایش توسط کاکو : 2021/12/06 در ساعت 09:28
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20