اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت کانورتر buck

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت کانورتر buck

سلام به همگی.
    من در حال سواختن یه کانورتر buck هستم که 20 ولت را میگیره و می کنه 12 ولت.فقط این وسط یه چند تا مشکل دارم. اولا برای سوییچ زنی من می خوام از میکرو avr استفاده کنم که مثل اینکه میگن نویز میگیره و ریست میشه.این حرف درسته؟ اگه آره ، بی زحمت یه آی سی PWM ساده معرفی کنید.
    ثانیا خود سوییچ ها هم درست کار نمی دن ، مداری که من توی proteus بستم اینه:

واین هم صفحه ی اسکوپ:

ببینید من اون مدار پایینی را که خروجی اش را به پورت D اسکوپ دادم برای تست سوییچ گذاشتم که کار می کنه ، حالا من همون سوییچ پایینی رو توی باک که میذارم کار نمیده(توی شکل هم معلومه که ولتاژ سر source ماسفت روی 20 مونده و قطع نمی شه) چرا اینجوریه؟ اگه ممکنه راهنمایی کنید دستتون درد نکنه.کارم گیره!!! :(

پاسخ : کمک در ساخت کانورتر buck

با سلام
    1-ای سی tl494 برای این کار مناسبه در بازار هم به وفور یافت میشه ارزون هم هست داخل دیتا شیتش هم مدار مبدل stepdown یا همون buck وجود داره
    2-ما رگولاتور های دیجیتال هم در بازار داریم که برای کار شما مناسبه شمارش یادم نیست

دیدگاه

گیت نسبت به سورس باید مثبت و منفی بشه نه نسبت به هوای محیط .
      آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
      سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

در تکمیل صحبت آقای Electronic Boy بگم که برای رفع مشکل این مدار میتونید از ماسفت مثبت به جای منفی استفاده کنید در این شرایط باید جای سورس و درین هم عوض کنید و با کم کردن عرض پالس ولتاژ خروجی زیاد میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electronics Boy
          گیت نسبت به سورس باید مثبت و منفی بشه نه نسبت به هوای محیط .
          سلام.منظورتون رو متوجه شدم ولی فکر می کنم این اشکال وارد نیست.ببینید توی وصل کردن که مشکلی نیست، چون همونطور که توی شکل مشخصه ماسفت همیشه وصل میمونه و در اصل مشکل توی قطع شدنه.موقع قطع شدن ولتاژ سورس که همون 20 ولته.ما ولتاژ گیت رو که صفر می کنیم باید قاعدتا قطع بشه ولی نمیشه.جالب اینه بدونید همین کانفیگ توی نرم افزار psim کاملا جواب میده!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X