اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقایسه کننده ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقایسه کننده ولتاژ

سلام به همه عزیزان
    یه پروژه داشتم به این شرح:
    یه مدار اپ امپ با 741 یا هرچی صلاح بدونید.یکی از ورودی هاش مدام در حال تغییر هست مثلا 3 ولت 4ولت و... اون یکی ورودیش رو میخام با دیپ سویچ 4حالته و یه مدار مقاومتی خودم مقدار بهش بدم که اپ امپ مقایسه کنه مثلا الان ورودی اپ امپ 5ولت هست من با وصل کردن 3 تا از دیپ سوییچ ها بگم اگه ولتاژ ورودی شد 6 ولت خروجی وصل بشه...
    بعد خروجی اپ امپ هم وارد یه مدار تایمر 555 بشه و با یه دیپ سوییچ 4حالته زمان وصل شدن خروجی 555 رو از 0.5 ثانیه تا 2.5 ثانیه بتونیم تغییر بدیم... تمام
    توضیجات تکمیلی: خروجی اپ امپ وصل میشه به 555 و با زمانی که تعریف کردیم 555 یه ال ای دی رو برامون در حد 2 ثانیه روشن کنه و خاموش بشه
    جدیدترین ویرایش توسط 34157; ۲۰:۰۰ ۱۴۰۰/۰۹/۱۹.

پاسخ : مقایسه کننده ولتاژ

نوشته اصلی توسط 34157 نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان
    یهپروژهداشتمبهاینشرح:
    یهمدارمقایسهکنندهولتاژمثلابا٧٤١یاهرچىدیگهکهبهترباشهبهاینصورتکهاوندوتاولتاژىکهقرارهباهممقایسهبشن،یکیشثابتباشهواونیکىروبایهدیپسوئیچ٦حالتهکهبهیکمدارمقاومتىمتصلهست،مقادیرشتغییربدیم.
    بعدخروجىمقایسهگرروهمبتونیمبایه٥٥٥ویهدیپسوئیچ٦حالتهزمانقطعووصلشروتغییربدیم.یعنىخروجىاونمدارتایمربشهخروجىاصلىمدارکهمثلایهرلهرووصلکنه.
    زمانهماز٠.٥ثانیهشروعبشهتا٣ثانیه
    با سلام به شم.....کمی بهتر بنویس،تا بفهمیم چی میگی ....اگه انگلیسی می نوشتی شاید بهتر می نوشتی

دیدگاه

اصلاح شد مهندس

دیدگاه

دوستان کسی میتونه کمک کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 34157 نمایش پست ها
          سلام به همه عزیزان
          یه پروژه داشتم به این شرح:
          یه مدار اپ امپ با 741 یا هرچی صلاح بدونید.یکی از ورودی هاش مدام در حال تغییر هست مثلا 3 ولت 4ولت و... اون یکی ورودیش رو میخام با دیپ سویچ 4حالته و یه مدار مقاومتی خودم مقدار بهش بدم که اپ امپ مقایسه کنه مثلا الان ورودی اپ امپ 5ولت هست من با وصل کردن 3 تا از دیپ سوییچ ها بگم اگه ولتاژ ورودی شد 6 ولت خروجی وصل بشه...
          بعد خروجی اپ امپ هم وارد یه مدار تایمر 555 بشه و با یه دیپ سوییچ 4حالته زمان وصل شدن خروجی 555 رو از 0.5 ثانیه تا 2.5 ثانیه بتونیم تغییر بدیم... تمام
          توضیجات تکمیلی: خروجی اپ امپ وصل میشه به 555 و با زمانی که تعریف کردیم 555 یه ال ای دی رو برامون در حد 2 ثانیه روشن کنه و خاموش بشه
          سلام و درود،
          انشاالله مدار رو فردا امتحان میکنم و اصلاحات
          لازم رو انجام میدم.در صورت دریافت نتیجه،
          اطلاع میدم و مدار رو هم اینجا قرار میدم.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X