اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب ویندوز xpروی لپ تاپهای جدیدhp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

من لپتاب hp1135ei دارم
    هنگام نصب ویندوز erorr میدهد وهارد را نمیشناسد
    راههای زیادی را امتحان کردم حتی با نرم افزار nlite درایور ahci hard را نیز به ویندوز ازافه کردم ولی باز هم نصب نشد
    لطفا اگر کسی در این زمینه اطلاعات دارد کمک کنید

پاسخ : نصب ویندوز xpروی لپ تاپهای جدیدhp

راستش روی هاردهای ساتا برای نصب ویندوز اول باید یه فلاپی که روی مادر بورد هست رو اول اون صفحه آبی نصب ویندوز با کلید F6 نصب بشه. چون دقیقا همن اروری که شما میگین میده و میگه که هاردی روی سیستمتون پیدا نشد. اما لپ تاپ فلاپی درایو نداره که بخوام راهنماییتون کنم. بهتره یه سر به سایت HP هم بزنید. شاید راهنمایی ای کرده باشه.

دیدگاه

با سلام
      من یه بار از سر ناچاری روم به دیوار برای نصب ویندوز XP به این مشکل بر خوردم (لپتاپ Lenovo) ولی مشکل من با ست کردن یک سری تنظیمات توی بایوس حل شد. دقیق یادم نیست، ولی در بایوس میآ‌شد وضعیت کنترلر هارد SATA را مشخص کرد. حالا به نظرم شما به بایوس یه سری بزنید ممکن است در آنجا یک سری تنظیمات برای SATA وجود داشته باشد.

* پیشنهاد میآ‌کنم از لینوکس استفاده کنید (همچین مشکلی با هارد نداره! عجب دلیلی برای نصب لینوکس!)
      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

من حتی درایورهای اونو از سایت hp گرفتم
        با فلاپی هم تست کردم ولی باز هم نشد
        لطفا اگه راهی دیگه هم هست بگین
        :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :angry: :angry:

دیدگاه

چگونه روی لب تاپهای جدید ویندز xp نصب کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا اگه کسی سی دی XP داره که روی لب تاپهای جدید نصب میشه برای دانلود بزاره
          چون قیمتشون بالاس
          من لب تاپ HP1135EI دارم ویندوز XP روش نصب نمیشه
          چون هاردش را نمی شناسه درایور هم زیاد گرفتم وداخل BOOT ویندوز قرار دادم ولی فایده نداشت
          اگه راهی بلدین لطفا بگین :cry: :cry:
          داخل بایوسش هم گزینه ای برای تغیر مود هارد نداره

دیدگاه

پاسخ : نصب XP روی لب تاپهای جدید

تو بایاس هارد رو از sata mod به ide mod تغییر بده
            ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

پاسخ : نصب XP روی لب تاپهای جدید

داخل setup بایوس این گزینه را نداره

دیدگاه

پاسخ : چگونه روی لب تاپهای جدید ویندز xp نصب کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان
                نادر جان به سایت اکا خوش اومدی
                امیدوارم فعالیتت تو سایت ادامه داشته باشه
                لطف کن قواین سایتو بخون

ویندوز XP به این دلیل رو "بعضی" (نه همه ی) لپتاپ های جدید کار نمی کنه که
                تکنولوژی SATA تقریبا بعد از اولین تاریخ عرضه ی ویندوز XP اومد.از طرفی ویندوز XP برا حالت متنی (اول setup با بوت کردن) با عوض شدن ورژن هاش هیچ
                درایوری رو اضافه نکردهو بنابراین به حالت عادی تصور میشه که همه ی کنترلر های SATA شناخته نشن.
                خب دوستان دقت کنین که برا شناخته شدن یه دستگاه فقط باید کنترلر اون دستگاه شناسونده بشه و بعد از این خود کنترلر واسط معرفی دستگاهه.
                برا همین شناخته شدن هاردتون وابسته به شناخته شدن کنترلرشه.
                البته این درسته ولی نه برا همه ی کنترلر های SATA .
                چون بعضی از مین بورد ها توانایی شبیه سازی SATA بصورت یه کنترلر PATA دارن که همین حلال مشکلات نصب ویندوزه . حالا بعضی هاشون این تنظیمو تو بایاسشون دارن و میتونی بصورت انتخابی اونو فعال کنی و بعضیا هم بصورت اتوماتیک این حالتو دارن و تنظیم خاصی هم تو بایاس ندارن
                ولی اگه می خوای بگردی، باید دنبال یه گزینه به اسم SATA mode تو بایاس بگردی (ممکنه اسمش دقیقا این نباشه) که جلوش میتونی از یکی از دو انتخاب compatible و enhanced استفاده کنی. ولی میتونه گزینه هاش چیزای دیگه باشه. مثلا emulated , sata , pata , ....
                اگه این حالت شبیه سازی رو فعال کنی میتونی بدون دستگاری سیدی ویندوز اونو نصب کنی.
                دقیقا همین مشکل برا زمانی که لپتاپمو خریدم برام وجود داشت . چون ازاول روش ویستا بود و میخواستم اکس پی نصب کنم.
                خب من اومدم با integrate کردن درایور های Intel (کنترلر sata ی لپتاپم اینتل بود) که تهیه کرده بودم سیدی رو بالا اوردم.
                البته زمانی که من لپتاپمو خریدم اولین revision اون بود (1.00) . برا همین همچین گزینه ای نداشت که بعد از چند بار ارتقاء بایاس فکری هم به حال این مورد کرده بودن. ولی من چون می خواستم همون اول ویندوز اکس پی نصب کنم از همون اول به فکر چاره بودم.
                برا همین رفتم درایورامو تو ویندوز بصورت دستی مجتمع کردم. ولی به شما اینو پیشنهاد نمی کنم .
                شما میتونی اون تنظیماتو تو بایاس دست بزنی و خیالتو برا همیشه راحت کنی.
                فقط یادت باشه اسم اون گزینه دقیقا تو همه ی بایاس ها برابر نیست.
                یادت نره حتما بایاس لپتاپتو upgrade کن .
                ولی اگه میخوای این کارو نکنی باید بری یا فلاپی اکسترنال بخری یا بری درایورها رو integrate کنی.
                لازم به ذکره که حالت شبیه سازی رو لپتاپم غیر فعاله و من از حالت عادیش استفاده میکنم . چون خودم سیدی ویندوزو دستکاری میکنم.
                ولی چیزی که مهمه اینه که اگه بایاست همچین گزینه ای نداره ، اگه ارتقاش بدی حتما توش میاد
                یادت نره گزینه های مختلفی که اسمشون به این کار میخوره رو تو بایاس امتحان کنی.
                نتیجه رو بگو.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام دوستان
                  خب نادر جان با توجه به مدل لپتاپت باید عرض کنم که درایوری که بای integrate کنی AMD هست نه اینتل.
                  پس میتونی درایور مورد نظرتو از این لینک دانلود کنی و با ه روشی که قبلی رو integrate کردی اینو هم بکنی.
                  نتیجه رو بگو:
                  ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp40001-40500/sp40046.exe
                  Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام
                    اینو ببین :
                    http://www.howtogeek.com/howto/windo...-installation/

باید درایور هاردت رو پیدا کنید و با برنامه nLite یه CD ویندوز جدید بسازی که این درایور بهش اضافه شده. بعد هم رایت میکنی و حال میکنی. من 5 تا CD رایت کردم تا تونستم. درایور رو حتما دانلود کن. چون اگه از ویندوز فعلیت واکشی کنی مثل من 4 تا CD رایت میکنی و آخر سر میری دانلود میکنی و بار اول جواب میده. با این برنامه میتونی یه سری نرم افزارهای مورد نیاز همیشگیت رو به صورت Component به ویندوز اضافه کنید و هر وقت ویندوز عوض کردید اینها هم باشن. ولی من پیشنهاد نمیکنم زیاد ویندوز رو دستکاری کنید. برای تعویض سریع ویندوز از norton ghost استفاده کنید.
                    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام
                      اینو ببین :
                      http://www.howtogeek.com/howto/windo...p-installation/

باید درایور هاردت رو پیدا کنید و با برنامه nLite یه CD ویندوز جدید بسازی که این درایور بهش اضافه شده. بعد هم رایت میکنی و حال میکنی. من 5 تا CD رایت کردم تا تونستم. درایور رو حتما دانلود کن. چون اگه از ویندوز فعلیت واکشی کنی مثل من 4 تا CD رایت میکنی و آخر سر میری دانلود میکنی و بار اول جواب میده. با این برنامه میتونی یه سری نرم افزارهای مورد نیاز همیشگیت رو به صورت Component به ویندوز اضافه کنید و هر وقت ویندوز عوض کردید اینها هم باشن. ولی من پیشنهاد نمیکنم زیاد ویندوز رو دستکاری کنید. برای تعویض سریع ویندوز از norton ghost استفاده کنید.

دیدگاه

از همه بابت راهنمائی هاتون ممنونم
                        ولی مشکل لب تاپ من بیشتر از این حرفهاس
                        اولا چیپ های لب تاپ من همش اینتل
                        مس این که بایوس لب تاپ من هوشمنده
                        چون من روی هاردش ویندوز نصب شده گزاشتم ولی بعداز 3 ثانیه که صفحه اول اگسپی رو نشون داد سیستم ریست کرد
                        فکر کنم یه نرم افزاری می خام که بابوت ویستا بالا بیاد و ویندوز ایگسپی را نسب کنه
                        حتا فکر کنم برای بالا اومدن بعد از نصب هم باید با بوت ویستا بالا اومد
                        درواقع یه چیزی میخام که اولش ویستا باشه ولی بعد ایگسپی بالا بیاد :cry:

دیدگاه

خب این نشانه خوبی هست. من یک مشکل شبیه مشکل شما با یک سیستم قدیمی داشتم. مشکل این بود که روی سیستم فوق، ویندوز نصب نمیشد. من رو هاردش ویندوز نصب کردم و بهش وصل کردم بر خلاف انتظارم سیستم هنگ کرد.من هم با بوت XP بالا اومدم و اون ویندوز رو repair کردم و همه چیز حل شد.
                          دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                          زبانی اند و نانی اند و جانی
                          به نانی نان بده از در برانش
                          محبت کن به یاران زبانی
                          و لیکن یار جانی را به دست آر
                          به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام
                            برای نصب ویندوز اکس پی میتونی از سیدی یا فلاپی بوتبل ویندوز 98 یا ME استفاده کنی.
                            وقتی بوت کردی smartdrv رو بزن و اجرا کن.
                            بعد سیدی ویندوز اکس پی رو بذار و برو تو پوشه ی i386 و فایل winnt رو اجرا کن.
                            خوب حالا ستاپ شروع میشه . ولی قضیه اینه که از اینجا کنترلر هاردتو نمی شناسه. البته اگه یه سیدی بوتبل می خوای که کنترلر هاردتو بشناسه
                            hiren boot CD اینطوره.
                            راستی نگفتی دقیقا کجا سیستم ریست میشه یا هنگ میکنه؟ اصلا به مرحله ی شناسایی هارد می رسی یا نه؟
                            این درایور ها رو هم integrate کن ببین چی میشه :
                            http://downloads.driverpacks.net/DP_Chipset_wnt5_x86-32_803.7z
                            نتیجه رو بگو.

دیدگاه

آقا جون من، با nLite میشه. شما اگه درایور رو دقیقا همون انتخاب کنید میشه. حالا شاید درایور هارد من هم جواب بده :
                              http://www.megaupload.com/?d=SAWWBLM0

برای دانلود درایور بخ device manager برو مدل هاردت رو دقیقا تو اینترنت سرچ کن، بعد دانلود درایورش اونو به CD جدید اضافه کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X