اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نقش اسمبلی در الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نقش اسمبلی در الکترونیک

سلام می خواستم بپرسم اسمبلی که در دانشگاه درس می دهند ایا عملا فایده ای دارد یا اینکه صرفا جنبه تئوری دارد؟
    من کتابی به نام the art of assembly را دانلود کردم ایا کتاب مفیدی هست ؟
    آیا زبان دلفی در الکترونیک هم کاربرد داره؟
    آخ از همه اینکه من عاشق برنامه نویسی و پیاده سازه ا در سخت افزار هستم ولی گیج شدم نمی دونم از کجا باید شروع کنم تا بتونم به عنوان یه حرفه ازش استفاده کنم یعنی یه چیز بدرد بخور یاد بگیرم؟ایا بادید از اسمبلی شروع کرد یا سی؟هر دو این زبانها لازمه؟
    بعضیا میگن باید بری فوق لیسانس بخونی تا در محیط دانشگاه یه چیزی بشی !!واقعا اینطوریه؟؟
    آخرش یه ربات خفن میسازم!

پاسخ : نقش اسمبلی در الکترونیک

نا آقا اینجوراهم نیست!!!
    با مدرک دیپلم و فوق دیپلم هم دوستان آنچنان کارهایی در راستای برنامه نویسی انجام میدن که خیلی از مهندسای محترم قادر به انجامشون نیستند...
    ولی اگه علاقه دارید که برناوه نویسی رو برای ارتباط با سخت افزار یاد بگیرین و ادامه بدین توصیه شخصی من یاد گیری برنامه اسمبلی هست ولی زیاد خودتونو توش درگیر نکنید. وقتش که رسید خودتون میرین سراغ یک زبان سطح بالاتر .... خیلی کارا با اسمبلی نمیشه کرد ! یعنی ارزش نداره که بکنی....

دیدگاه

با سلام
      اسمبلی زبان ارتباط با سخت افزاره و خیلی هم اهمیت داره
      دلفی هم خیلی توی اینترفیسه تحت ویندور کاربرد داره

دیدگاه

سلام.
        زبان اسمبلی خوبه ولی ارتباط کامپیوتر با الکترونیک (به صورت خروجی) فقط با پورتهای ورودی خروجی مثل پارالل و سریاله و توی زبانهای سطح بالاتر از اسمبلی هم استفاده از این پورتها میسره. و در اینجا مشکلی که با زبان اسمبلی پیدا میکنید این میشه که پردازش های پیچیده ای نمیتونید روی دیتا هایی که میگیرید نمیتونید انجام بدید(به دلیل سخت بودن زبان اسمبلی).
        به نظر من شما با همون زبانی که الان بلد هستید شروع به کار کنید.( اگر سی باشه بهتر که هم اسمبلی باهاش کار کنی و هم کار های پیچیده تر رو راحت انجام بدید).
        الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X