ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2021/11/09
    60
    10

کمک برای تعمیر مولتی متر دیجیتال

سلام اساتید محترم من یه مولتی متر ساده دیجیتالی دارم هنگام اندازی گیری برق شهر نمیدونم اشتباهم چی بود که اتصالی کرد یه صدای انفجار کوچک داد ف یوز برق هم قطع شد و مولتی متر از کار افتاد آیا این مولتی متر قابل تعمیر است؟ اگه هست راهنمایی کنید.ممنونم
    مدلشdt_830d است
    ویرایش توسط mohammadjanam : 2021/12/29 در ساعت 12:12
    2013/04/20
    1,110
    474

پاسخ : کمک برای تعمیر مولتی متر دیجیتال

درود
    مولتی متر هایی که از چیپ های به اصطلاح قطره ای استفاده میکنند ( هم آنهایی یک مثل یک قطره مشکی روی بورد چسبانده شده و هیچ مشخصاتی روی آن نوشته نشده) به هیچ وجه قابل تعمیر نیستند معمولا سازنده های چینی بی نام و نشان از این نوع چیپ ها استفاده میکنند.
    2020/07/17
    گلستان ،گنبد کاووس
    2,473
    1,756

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadjanam

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام اساتید محترم من یه مولتی متر ساده دیجیتالی دارم هنگام اندازی گیری برق شهر نمیدونم اشتباهم چی بود که اتصالی کرد یه صدای انفجار کوچک داد ف یوز برق هم قطع شد و مولتی متر از کار افتاد آیا این مولتی متر قابل تعمیر است؟ اگه هست راهنمایی کنید.ممنونم
    مدلشdt_830d است
    سلام و درود،مولتی متر های ارزون قیمت چینی در 90 درصد موارد غیر قابل تعمیر هستن(دلیلشو دوست عزیزمون گفتن)
    اون 10 درصد هم احتمال داره مقاومت سوزونده باشه.
    خودم قبلا از این مدل داشتم و بعد فقط 10 بار استفاده سوخت و غیر قابل تعمیر بود و یه روز آیسی قیری اون رو تیکه تیکه کردم.
    اگر میخواین برای ولتاژ بالا استفاده کنین،فقط مولتی متر آنالوگ دوام میاره، خودم یدونه خراب داشتم ،تعمیر کردم و 3 سال کار کرد آخر هم موتور عقربش سوخت.
    موفق و پیروز باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    Hidden Content
    2021/11/09
    60
    10

سپاسگزارم از راهنماییتان
    2021/11/09
    60
    10

سلام من حالا یادم افتاد که بعد اینکه به دیمر وصل کردم یه صدا اتصالی داد بعد از اون سلکتور رو رو هر حالتی میچرخونم برا صدمه ثانیه چندتا عدد نشون میده و بعد میشه عدد منفی یک و همینطور بوق ممتد میزنه و با مولتی متر دیگه مقاومتها و اونایکه رنگ کرم یا حدودی صورتی کم رنگ هستن اس ام دی هم هستن امتحان کردم چند تاشون عدد نشون نمیدهند یکی دو تا مقاومتها و دو تا نوع دیگه که نمیدونم خازنن یا دیود اس ام دی که هم رو حالت تست دیود هم تست مقاومت عدد نشون نمیدهند احتمالش هست با تعویض این چند تا درست بشن و بنظر شما اونا چین دیودن یا خازن؟ اینم عکس مدارش

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
    اساتید اگه عکس باز بشه براتون بالای مولتی متر سمت راست چندتا مقاومت هست که دومی نمیدونم دیوده یا خازن حالا وقتی انگشتم رو روش میزارم صدا بوق که بصورت یک تیکه میزنه قطع میشه ولی منفی یک هنوز رو صفحه است

سلام من حالا یادم افتاد که بعد اینکه به دیمر وصل کردم یه صدا اتصالی داد بعد از اون سلکتور رو رو هر حالتی میچرخونم برا صدمه ثانیه چندتا عدد نشون میده و بعد میشه عدد منفی یک و همینطور بوق ممتد میزنه و با مولتی متر دیگه مقاومتها و اونایکه رنگ کرم یا حدودی صورتی کم رنگ هستن اس ام دی هم هستن امتحان کردم چند تاشون عدد نشون نمیدهند یکی دو تا مقاومتها و دو تا نوع دیگه که نمیدونم خازنن یا دیود اس ام دی که هم رو حالت تست دیود هم تست مقاومت عدد نشون نمیدهند احتمالش هست با تعویض این چند تا درست بشن و بنظر شما اونا چین دیودن یا خازن؟ اینم عکس مدارش

ویرایش توسط mohammadjanam : 2022/01/15 در ساعت 18:01
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5