اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درمورد ساخت اینورتر با پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درمورد ساخت اینورتر با پاور کامپیوتر

سلام خدمت اساتید عزیز
    من یه پاور کامپیوتر دارم
    تو یوتیوب دیدم افراد مختلفی با پاور کامپیوتر اینورتر میسازن
    و همشون از irfz44n یا irf3205 استفاده میکنن، نمیدونم این ماسفت ها رو هم از مدار پاور برداشتن یا خیر. پاور من به جای این ماسفت ها ترانزیستور داره، الان من اگر بخوام از ماسفت استفاده کنم باید تو ترانسفورمر رو تغییر ایجاد کنم؟
    یا از همون ترانزیستور های خود پاور استفاده کنم.

پاسخ : سوال درمورد ساخت اینورتر با پاور کامپیوتر

کسی هست بتونه جواب بده

دیدگاه

پاسخ : سوال درمورد ساخت اینورتر با پاور کامپیوتر

سلام.
      بله شما میتونید با همان ترانزیستور ۱۳۰۰۷ استفاده کنید ولی من پیشنهاد میکنم
      از ترانزیستور قدرت ۱۳۰۰۹ استفاده کنید .که همون جور هست و قوی تر اون هست .
      ترانزیستور هم سرعت سوعیچ زنی خوبی دارد و فرکانسش با ترانس هسته فریت پاور
      جور هست .(مناسبه) نیاز به درایو کردن نداره . از مقاومت ۴۷۰ اهم ۲ وات هم حتما استفاده کنید

اگر بزنید ساخت اینورتر در مرورگر یه آموزش میاره مال یه پسر .(علوی ) روض نسبتا
      کامل و جمامعی با ترانزیستوره .
      سعی هم کنید برای این کار یه سه چهار تا دونه پاور سوخته بگیرید و همه جوره تست کنید
      اگر وات مورد نظرتون نشد بهش فشار نیارید .یکی دیگه درست کنید با همان مشخصات و
      باش موازی کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza18feb نمایش پست ها
        سلام خدمت اساتید عزیز
        من یه پاور کامپیوتر دارم
        تو یوتیوب دیدم افراد مختلفی با پاور کامپیوتر اینورتر میسازن
        و همشون از irfz44n یا irf3205 استفاده میکنن، نمیدونم این ماسفت ها رو هم از مدار پاور برداشتن یا خیر. پاور من به جای این ماسفت ها ترانزیستور داره، الان من اگر بخوام از ماسفت استفاده کنم باید تو ترانسفورمر رو تغییر ایجاد کنم؟
        یا از همون ترانزیستور های خود پاور استفاده کنم.

سلام دوست عزیز خیر اکثر پاور ها از ترانزیستور های ۱۳۰۰۹ ۱۳۰۰۷ و این سری استفاده میکنن و کلا برای سوییچ زنی از ماسفت استفاده نمی کنن و اگه بخوای با ماسفت بسازی نیازی به تغییر در ترانس پاور نداری اما حواست باشه چون اکتر این مدارات خروجی ac فرکانس بالا دارن که بعضی میان با پل دیود خروجی رو dc میکنن که ممکنه به بعضی وسیله ها اسیب بزنه و این مدارات اکثر شامل مدار فیدبک نیستن و ممکنه ولتاژ خروجی ناگهان بالا بره یا افت شدیدی داشته باشه در کل مدارات اطمینانی نیستن متاسفانه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X