اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا میتونم در موتور های القایی از تلفات ژولی روتور صرف نظر کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا میتونم در موتور های القایی از تلفات ژولی روتور صرف نظر کنم؟

آیا میتونم در موتور های القایی از تلفات ژولی صرف نظر کنم؟

یا به عبارتی توی ترانسفور ماتور ها راندمان رو صد در صد در نظر میگرفتیم برای ترانس ای ایده آل ،

حالا میتونیم توی موتور های القایی راندمان صد در نظر بگیریم چون، یه سمت تلفات استاتوره صفره

یه سمت هم تلفات روتنشیال هم میتونیم صفر بگیریم حالا آیا از رتور هم میتونم صرف نظر کنم از تلفاتش

خدا خیرتون بده لطفا اگه میشه یه پاسخ کامل بدین و از جواب های کوتاه مثل (بله ، خیر ) خود داری کنید
    متشکرم

پاسخ : آیا میتونم در موتور های القایی از تلفات ژولی روتور صرف نظر کنم؟

درود
    باید دید منظور از در نظر نگرفتن این تلفات چیست اگرمیخواهید محاسبات تئوریک راحت تر شود خوب شما میتوانید هر تلفاتی را در نظر نگیرید!!! اما اگر میخواهید در جهان واقعی طراحی و محاسبه کنید شما هیچ تلفاتی را نمیتوانید در نظر نگیرید مثلا همین ترانسی را که مثال زدید هم تلفات اهمی دارد و هم تلفات هیسترزیس و فوکو به همین دلیل در جهان واقعی اینها را در محاسبات منظور کرده و برای کنترل آنهم راه کار دارند از جمله غوطه ور کردن کل مجموعه ترانس در روغن و سپس چرخش روغن گرم شده و تماس با بدنه بعنوان هیت سینک برای خنک شدن آن . در موتورها هم وقتی زیر بار قرار میگیرند تلفات بصورت گرما ظاهر میشود که باید حتما در نظر گرفته شده راهکاری برای خنک شدن آن در نظر گرفت و گرنه سیم پیچها می سوزند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X