ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2016/01/01
    61
    26

ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 1800 وات برای پمپ آب

با سلام خدمت همه اساتید بزرگوار.
    یک پمپ آب هست به همراه یک مدار کنترل و یک منبع تغذیه 12 ولت 1800 وات.
    عملکرد به این صورت است که در لحظه شروع مدار کنترل به منبع تغذیه دستور میده و ولتاژ به 18 ولت میرسه. بعد از مدت کوتاهی ( چند ثانیه ) که موتور راه اندازی شد مدار کنترل مجدد به منبع تغذیه دستور میده و ولتاژ بر روی 12 تثبیت میشه.
    بصورتی که تنها در چند ثانیه اول بصورت 18 ولت و جریان تقریبی 100 آمپر از منبع تغذیه کشیده میشه و بعد از اون بصورت دائم کار 12 ولت حدود 800 الی 1000 وات.
    منبع تغذیه سوخته و بنا به 2 دلیل قصد تعمیرش رو ندارم : 1 .یادبگیرم 2 .یکی بهتر رو بسازم ( البته به امید خدا و لطف و همراهی شما دوستان )
    این سیستم قبلا" چند بخش دیگه هم داشته که به مرور زمان از کار افتادند و استفاده نشدند. ( پنل های خورشیدی و باتری و ... ) و تا قبل از خراب شدن تنها با 220 کار میکرد.
    سوال بنیادین :
    چه توپولوژی برای توان 1000 وات دائم و 1800 وات لحظه ای پیشنهاد میفرمایید.
    با تشکر.
    2012/05/13
    Planet Earth
    948
    421

پاسخ : ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 1800 وات برای پمپ آب

نقل قول نوشته اصلی توسط Elmidor

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عملکرد به این صورت است که در لحظه شروع مدار کنترل به منبع تغذیه دستور میده و ولتاژ به 18 ولت میرسه. بعد از مدت کوتاهی ( چند ثانیه ) که موتور راه اندازی شد مدار کنترل مجدد به منبع تغذیه دستور میده و ولتاژ بر روی 12 تثبیت میشه.
    بصورتی که تنها در چند ثانیه اول بصورت 18 ولت و جریان تقریبی 100 آمپر از منبع تغذیه کشیده میشه و بعد از اون بصورت دائم کار 12 ولت حدود 800 الی 1000 وات.
    منبع تغذیه سوخته و بنا به 2 دلیل قصد تعمیرش رو ندارم : 1 .یادبگیرم 2 .یکی بهتر رو بسازم ( البته به امید خدا و لطف و همراهی شما دوستان )
    این سیستم قبلا" چند بخش دیگه هم داشته که به مرور زمان از کار افتادند و استفاده نشدند. ( پنل های خورشیدی و باتری و ... ) و تا قبل از خراب شدن تنها با 220 کار میکرد.
    سوال بنیادین :
    با تشکر.
    سلام. اگه تا حالا منبع تغذیه طراحی نکردید به نظر من به تعمیر یا مهندسی معکوس برد قبلی رضایت بدید چون کار ساده ای نیست. برای این توان اگر من بودم ازتپولوژی تمام پل یا حالا تمام پل رزونانسی استفاده می کردم. طراحی این مبدل و گرفتن تست هاش هم حداقل 6 ماه زمان میبره و نزدیک 10 تومن هزینه قطعات و...
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2013/04/20
    1,224
    651

سوال بنیادین :
    با تشکر.
    درود
    اگر مدت زمان کار پمپ زیاد نیست بهترین راه استفاده از 2 عدد باتری اتوموبیل 100 آمپر ساعت بصورت موازی و یک شارژ برای آنهاست هزینه اش بسیار کمتر از یک منبع تغذیه است ولی مشروط به زمان کاری محدود پمپ است .
    2016/01/01
    61
    26

سلام. ممنون از پاسختون.
    اما همانطور که عرض کردم به 2 دلیل قصد تعمیر ندارم.
    1. یاد بگیریم
    2. بهترش رو بسازم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

سلام. اگه تا حالا منبع تغذیه طراحی نکردید به نظر من به تعمیر یا مهندسی معکوس برد قبلی رضایت بدید چون کار ساده ای نیست. برای این توان اگر من بودم ازتپولوژی تمام پل یا حالا تمام پل رزونانسی استفاده می کردم. طراحی این مبدل و گرفتن تست هاش هم حداقل 6 ماه زمان میبره و نزدیک 10 تومن هزینه قطعات و...
    با استفاده از نیم پل امکان دستیابی به این توان بصورت دائم کار وجود دارد؟
    2022/01/11
    4
    1

تعمیرش کنی راحت تری
    2021/06/03
    9
    7

برات خیلی آسون تره اگه بخای تعمیرش کنی یاد هم میگیری
    2010/10/04
    تهران
    1,845
    842

سلام. ممنون از پاسختون.
    اما همانطور که عرض کردم به 2 دلیل قصد تعمیر ندارم.
    1. یاد بگیریم
    2. بهترش رو بسازم.
    با سلام
    حتی اگه قصد یادگیری هم دارین اول اونو تعمیرش کنین تا با ساختارش و عملکرد هر یک از بخشهاش آشنا بشین.
    ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ اصلا ساده نیست. بهتر از اونی که هست که اصلا.
    شما باید یه مسیری رو طی کنین تا با توپولوژی های استاندارد مختلف و نقاط ضعف و قوتشون آشنا بشین.
    با پارامترهای مختلف الکتریکی و مغناطیسی در طراحی و تاثیرشون بر همدیگه وقتی که کم یا زیاد میشن.
    کلی مطالعه کنین و مقاله و کتاب بخونین و نمونه های مختلفی بسازین تا به یه جای نرمال و معمولی تو این کار برسین.
    جدا از این منبع خراب، اگه همین الان استارت یادگیری طراحی و ساخت منبع رو بزنین دست کم دو سال طول می کشه تا بتونین یه منبع مناسب و قابل ارائه و استفاده بسازید.
    اینکه میگید میخوام یکی بهترش رو بسازم یعنی اصلا با این مقوله آشنا نیستین.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2013/04/20
    1,224
    651

درود
    همانطوری که دوستان قبلا اشاره کردند ساخت منبع تغذیه سویچینگ اصلا آسان نیست بعلاوه با مشخصات ذکر شده ای که شما در پستهای قبلی ذکر کرده اید ساخت منبعی با این مشخصات حتی برای افراد حرفه ای و با تجربه در این زمینه هم کار بسیار مشکلی است چون هم جریان بسیار بالا است و هم ولتاژ تغییر میکند لذا کلا از طراحی و ساخت منصرف شوید چون خود شما که تجریه لازم را ندارید و دیگرن نیز با هزینهای بسیار بالا اگر بتوانند!!! آنرا برای شما انجام خواهند داد تازه ممکن است مثل منبع فعلی هم از آب در نیاید در حالیکه تعمیر آن بسیار ساده تر کم هزینه تر و با زمان بری کمتری انجام خواهد شد.
    2021/09/29
    7
    2

تعمیر کن به نظرم حیلی راحت تره
    2016/01/01
    61
    26

سلام.
    ضمن تشکر از همه دوستان.
    قصد تعمیر ندارم به هیچ عنوان . علاوه بر دلایلی که ذکر کردم محدودیت زمان هم ندارم. حالا یه دستگاهی بوده کار میکرده الان هم یه چیز دیگه جایگزین کردیم.

اما یکی از دوستان که صحبت کردم فرمودند میتونم از توپولوژی نیم پل رزونانسی استفاده کنم. کسی ار دوستان در این مورد نطری دارد.
    سپاس.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18