اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حل مسئله مدار 1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حل مسئله مدار 1

سلام کسی راه حل این دو تا مسئله رو بلده؟ ممنون میشم راه حلش رو بذارید
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

پاسخ : حل مسئله مدار 1

سلام علیکم
    اولی رو با جمع آثار حل کنید. یعنی مراحل زیر را انجام دهید:
    1) منبع جریان سمت راست را مدار باز و مقادیر V1 وV2 رادر حضور منبع جریان سمت چپ به تنهایی محاسبه کنید.
    2) منبع جریان سمت چپ را مدار باز و مقادیر V1 وV2 رادر حضور منبع جریان سمت راست به تنهایی محاسبه کنید.
    3) در نهایت مقادیر بدست آمده برای V1 و V2 در قسمت 1 را با مقادیر متناظر در قسمت 2 جمع کنید.
    نکته: چوم فرکانس دو منبع برابر نیست مقادیر فازوری عناصرمدار در قسمت 1 و 2 باید جداگانه محاسبه شوند. همچنین مقادیر محاسبه شده برای V1 و V2 در قسمت 1 و 2 را جداگانه به حوزه زمان انتقال دهید (با در نظر گرفتن فرکانس و فاز منبع موجود در مدار) سپس مقادیر متناظر را در حوزه زمان با هم جمع کنید.

برای مدار دوم هم بهتره از روش کلی تحلیل حلقه مساله را حل کنید. (سه تا KVL بزنید حل میشه)
    جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۰۱:۲۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۲.

دیدگاه

میشه لطف کنید حلش رو کامل بگید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط foxfox نمایش پست ها
        سلام کسی راه حل این دو تا مسئله رو بلده؟ ممنون میشم راه حلش رو بذارید
        [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
        از اونجایی که فصل امتحاناته و همه یاد ECA میافتن :دی سوال اولت از طریق جمع آثار ( و برهم نهی) حل میشه چون فرکانس های دو منبع متفاوته، یه منبع رو برات حل کردم و منبع دوم هم دقیقا همونجوری حل میشه که برای اینکه یه وقت جواب رو مستقیم نفرستی واسه استاد برات زخمی کردم و محاسبات نهایی رو گذاشتم به عهده خودت تا یاد جنبه یادگیری داشته باشه.

در مورد سوال دوم هم دوستمون راهنمایی های لازم رو کرد، سلف ها و خازن ها رو در فرکانس مربوطه به حالت فازور ببر و با مدار مثل یه مدار مقاومتی ساده رفتار کن
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط foxfox نمایش پست ها
          میشه لطف کنید حلش رو کامل بگید؟
          حل کاملش رو دیگه باید خودتون یه خورده وقت بذارید. من طبق خواسته شما فقط روش حل رو توضیح دادم.
          برای حل اولی هم یه نکته اضافه کردم. البته کاربر pencil به جزئیات هم وارد شدند.
          روش حل دومی رو هم ویرایش کردم.
          جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۰۱:۲۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X