اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر آردوینو pro mini

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر آردوینو pro mini

سلام دوستان.من چند وقت پیش داشتم با اردوینو کار می کردم ، یهو چند تا سیم اتصالی کرد و دیدم آردوینو نه ریست می شه و نه کار می کنه و این قطعه که توی عکس فرستادم به شدت داغ می کنه.این قطعه چیه؟چرا داغ می کنه؟ممنون می شم راهنمایی کنید.

پاسخ : تعمیر آردوینو pro mini

نوشته اصلی توسط Mr.Rubike نمایش پست ها
    سلام دوستان.من چند وقت پیش داشتم با اردوینو کار می کردم ، یهو چند تا سیم اتصالی کرد و دیدم آردوینو نه ریست می شه و نه کار می کنه و این قطعه که توی عکس فرستادم به شدت داغ می کنه.این قطعه چیه؟چرا داغ می کنه؟ممنون می شم راهنمایی کنید.
    با سلام و احترام
    این قطعه رگولاتور 5 ولت میباشد.
    موفق باشید.

دیدگاه

این قطعه رگولاتور 5 ولت میباشید که در صورتی که به پین vin ورودی ولتاژی بالاتر مثلا 9 ولت بدهید از این رگولاتور عبور کرده وبه 5 ولت مورد استفاده برد آردوینو تبدیل میشود
      ولی درصورتی که ولتاژ بالا رو مستقیم به پین 5 بدهید برد میسوزه وبرای من اتفاق افتاده ومیکروش سوخته
      در صورتی که رگولاتور خراب شده باشه ولتاژ 5 ولت مانند usb کامپیوتر رو به پین 5v بدهید که از رگولاتور عبور نمیکند ودر اینصورت مدار کار میکند
      ممکن است مشکل در اتصال کوتاه یا برعکس زدن هم باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mr.Rubike نمایش پست ها

سلام و درود،
        این امکان هم وجود داره که اول میکروکنترلر
        سوخته و اتصال کوتاه شده باشه و بر اثر اتصال
        کوتاه میکرو کنترلر،رگولاتور سوخته باشه.
        موفق و پیروز باشید.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X