اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست معرفی یک فلزیاب غیر آنالوگی با برد بالای سه تا چهار متر زیر خاک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در خواست معرفی یک فلزیاب غیر آنالوگی با برد بالای سه تا چهار متر زیر خاک

سلام خدمت اساتید گرامی بنده از نظر تئوری سر رشته ای از الکترونیک ندارم ولی عملی رو تا حدود زیادی بلدم چون رشته ام برق بوده ولی بشدت علاقه مند الکترونیک هستم و دوست دارم یک فلزیاب قوی و حرفه ای بدون ال سی دی بسازم که عمق کاوشش در خاک بالای سه تا چهار متر واقعی باشد مدار پیچیده ای نباشید و قطعاتش گران نشه چون حقیقت درآمدم کم است ممنون میشوم اگه همچین مداری سراغ داریدفایل کاملش رو برام بزارید از نام کامل قطعات تا نقشه مدار و پی سی بی مدار فقط پی سی بیش بصورت فرمت pdf یاzipو... اینا باشه که بتونم بدهم برام بسازن چون بصورت عکس قبول نمیکننواقعا ممنون و سپاسگزارتان میشوم

پاسخ : در خواست معرفی یک فلزیاب غیر آنالوگی با برد بالای سه تا چهار متر زیر خاک

درود
    ببینم داداش نمیخواهی مداری بگذاریم که برات هسته زمین رو هم کاوش کنه ؟؟؟؟ از درخواستت مشخصه که از الکترونیک سر رشته ای نداری و گرنه چنین درخواست غیر ممکنی رو مطرح نمیکردی تازه میخواهی ساده وارزون هم باشه خلاصه میخواهی خیلی مفت گنج پیدا کنی !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadjanam نمایش پست ها
      سلام خدمت اساتید گرامی بنده از نظر تئوری سر رشته ای از الکترونیک ندارم ولی عملی رو تا حدود زیادی بلدم چون رشته ام برق بوده ولی بشدت علاقه مند الکترونیک هستم و دوست دارم یک فلزیاب قوی و حرفه ای بدون ال سی دی بسازم که عمق کاوشش در خاک بالای سه تا چهار متر واقعی باشد مدار پیچیده ای نباشید و قطعاتش گران نشه چون حقیقت درآمدم کم است ممنون میشوم اگه همچین مداری سراغ داریدفایل کاملش رو برام بزارید از نام کامل قطعات تا نقشه مدار و پی سی بی مدار فقط پی سی بیش بصورت فرمت pdf یاzipو... اینا باشه که بتونم بدهم برام بسازن چون بصورت عکس قبول نمیکننواقعا ممنون و سپاسگزارتان میشوم
      سلام و درود،
      در تاپیک قبلی در خواست مداری رو داده بودین که
      بیش از 1 متر عمق بزنه.
      و نقشه رو گذاشتم.
      حالا به دلایلی مداری رو میخواین که بتونه 3 الی 4 متر
      عمق بزنه.
      همونطور که دوستمون هم گفتن زدن این عمق
      غیر ممکنه چون خاک اکثر مناطق ایران دارای ترکیبات
      سیلیسی و اکسید آهن هست که باعث خطا میشه مگر
      اینکه از دستگاه های آلمانی استفاده کنین که قیمت
      اونها هم؟!؟
      تو همون تاپیک قبلی هم مدار گلد اسکن رو گذاشتم
      که قابلیت تفکیک آهن و طلا و عمق تا 2.5 متر رو داره
      هر چند در فضای بزرگ،فلزات بسیار بزرگ رو تا
      5 متر میزنه.
      و فایل کاملش رو هم گذاشتم.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام مهندس جان شما برای بنده عزیز و قابل احترام هستید چون بدون متلک مثل اون دوستمون راهنمایی میکنید اون مدار بالای یک متر رو درست کردم ولی چه فایده کریستال یا رزوناتورش رو پیدا نکردم حتی تو اینترنت هم سرچ کردم پیدا نکردم من خواستم اول از مدارهای ساده شروع بکنم دستم راه بیوفته بعد سراغ مدارهای حرفه ایتر بروم اون مدار گلدن که گذاشتید pcbیش نیست اگه pcb یش با فرمتهای pcf.rar.zipو... بود میدادم برام درست بکنن چون اینجا یک شرکت هست که بصورت تکی هم میزنه ولی یک سری فرمت گذاشته میگه باید با این فرمتها بفرستید تا درست بکنیم اون دوستمون گفته میخوای ارزون و خوب باشه خوب چیکار بکنم درآمدم کمه اگه درآمدی خوبی داشتم بفکر پیدا کردن... نمی افتادم در هر صورت سپاسگزارم از راهنماییتان

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید pcfاشتباهی نوشتم منظورم pdf بود

دیدگاه

سلام مهندس جان شما برای بنده عزیز و قابل احترام هستید چون بدون متلک مثل اون دوستمون راهنمایی میکنید اون مدار بالای یک متر رو درست کردم ولی چه فایده کریستال یا رزوناتورش رو پیدا نکردم حتی تو اینترنت هم سرچ کردم پیدا نکردم من خواستم اول از مدارهای ساده شروع بکنم دستم راه بیوفته بعد سراغ مدارهای حرفه ایتر بروم اون مدار گلدن که گذاشتید pcbیش نیست اگه pcb یش با فرمتهای pcf.rar.zipو... بود میدادم برام درست بکنن چون اینجا یک شرکت هست که بصورت تکی هم میزنه ولی یک سری فرمت گذاشته میگه باید با این فرمتها بفرستید تا درست بکنیم اون دوستمون گفته میخوای ارزون و خوب باشه خوب چیکار بکنم درآمدم کمه اگه درآمدی خوبی داشتم بفکر پیدا کردن... نمی افتادم در هر صورت سپاسگزارم از راهنماییتان

درود،
          اینهمه رزوناتور داشتین، حداقل باید یکیشون کار
          بکنه.
          ضمنا استفاده از رزوناتور یا کریستال 3 پایه
          اجباری نیست و میشه از کریستال 2 پایه هم
          استفاده کرد،هر چند قدرت مدار و دقت مدار
          افت میکنه.
          به هر حال،این هم مدار گلد اسکن کامل:
          https://s20.picofile.com/file/8445754092/GS_4.pdf.html

دیدگاه

سلام والا کار نکرد مدار نمیدونم چرا ولی با نبود pcb خیلی سخت شد اگه pcb بود راحتتر و دقیقتر میشد ساختش درسته قطعات کمی داره چون تعداد پایه های آیسی ۱۴تا است یکم تو هم و قاطی میشه ببینم دوباره میتونم سرهمش بکنم بابت مدار گلداسکن ممنون همین فایل رو بدهم به شرکت که مدار چاپی درست میکنه فکر کنم بتونه برام بزنه سپاسگزارم

سلام متاسفانه من اشتباه کردم فرمت pdf رو قبول نمیکنن فرمتهای pcb.pcbdoc .rar.zipو... میگه با این فرمتها ثبت سفارش بکنید برای ساختpcb مدار گلداسکن

سلام متاسفانه من اشتباه کردم فرمت pdf رو قبول نمیکنن فرمتهای pcb.pcbdoc .rar.zipو... میگه با این فرمتها ثبت سفارش بکنید برای ساختpcb مدار گلداسکن

دیدگاه

سلام والا کار نکرد مدار نمیدونم چرا ولی با نبود pcb خیلی سخت شد اگه pcb بود راحتتر و دقیقتر میشد ساختش درسته قطعات کمی داره چون تعداد پایه های آیسی ۱۴تا است یکم تو هم و قاطی میشه ببینم دوباره میتونم سرهمش بکنم بابت مدار گلداسکن ممنون همین فایل رو بدهم به شرکت که مدار چاپی درست میکنه فکر کنم بتونه برام بزنه سپاسگزارم

این شرکت ها و کارگاه های ساخت P.C.B هم
              عجب مشکلی شدن!
              یادمه چند سال پیش یکی از دوستان نزدیکم
              میخواستن یه دستگاه مهم و گرون قیمتی بسازن
              و رسیده بودیم به مرحله ساخت PCB.
              از اونجایی که مواد اولیه ساخت PCB (اسید و پودر و..)
              رو نداشتیم.
              رفتیم به یکی از این کارگاه های ساخت PCB
              ناگفته نماند فایلی که در اختیار داشتیم pdf
              بود.
              رفتیم بعد از سلام به مسئول پذیرش
              گفتیم میخوایم PCB با این ابعاد و تعداد 3
              و جنس استخوانی برای ما بسازین،تا یک هفته هم
              وقت داریم
              طرف هم گفت چشم.
              ما هم فلش USB که فایل PCB داخلش بود
              رو بهشون تقدیم کردیم
              و ایشون هم تحویل گرفتن
              با خودمون گفتیم بهتره نوع فایل رو هم بگیم
              و به ایشون گفتیم فایل PDF هست و
              به محض شنیدن این جمله، فلش USB رو پرت
              کردن به طرف ما!
              دوستم گفت مشکل چیه؟
              طرف گفت نوع فایل رو پذیرش نمیکنیم.
              ما گفتیم مگه این فایل قابل تبدیل به فایل
              های PCB مثل gbr و.. نیست یا خودتون نمیتونین
              فایل رو با نرم افزار های طراحی PCB باز سازی کنین؟
              گفت میشه ولی وقت ما بر ارزش هست و از این حرف ها.
              اتفاقا کارگاه تازه باز شده ای بود و فقط 3 یا 4 تا سفارش
              به غیر از سفارش ما داشتن.
              حتی پیشنهاد مبلغ 2 برابری هم دادیم ولی
              گفتن وقت ما گنج هست و حتی توهین هم کردن!
              ما هم رفتیم بیرون و مجبور شدیم به یه شهر دیگه بریم،
              یه کارگاه بزرگ و نسبتا معروف بود و باز هم همون
              توضیحات رو دادیم، با کمال رضایت پذیرفتن!
              در آخر هم همون فلش USB رو بهشون دادیم و
              بیرون رفتیم و بعد از 5 روز سفارشمون رو تحویل
              گرفتیم.
              ولی هزینه رفت و برگشت بیشتر از هزینه ساخت PCB
              شد!

دیدگاه

خلاصه:
                الکی بهانه های این کارگاه ها رو باور نکنین.
                این فایل ها رو اگر نشه تبدیل کرد میشه باز طراحی
                کرد.
                از خودشون سر سخت تر باشید.

خودم سعی میکنم طرح PCB اون ف لز یاب رو باز طراحی
                کنم.
                اگه به نتیجه رسیدم اینجا میذارم در غیر اینصورت...

دیدگاه

بسیار عالی
                  یعنی برای شما با PDF فیبر را ساختند ؟ هنوز این کار را انجام میدهند ؟ میتوانید سایتشان را معرفی کنید ؟
                  پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                    بسیار عالی
                    یعنی برای شما با PDF فیبر را ساختند ؟ هنوز این کار را انجام میدهند ؟ میتوانید سایتشان را معرفی کنید ؟
                    با درود
                    مگر امکان این تبدیل وجود نداره ؟ در واقع کافیه که فایل پی دی اف رو به فرمت های دیگه تبدیل کرد مثلا به بیت مپ و اونو امپورت کرد به نرم افزار های پی سی یی
                    ؟

دیدگاه

سلام مهندس جان این جایی که من پیدا کردم تکی میزنه بقیه جاها تعدادی میزنن بعد اینا من به مغازه شون رفتم اصلا فلش و اینا فکر نکنم قبول بکنن باید حتما با فرمتهای که خودشون نوشتن تو سایت سفارش بدهیم بعد زنگ میزنن که میسازن یا نمیسازن یا چقدر هزینه اش میشه الان همین مدار گلداسکن پی دی اف هست و سایز پی دی افش رو هم ننوشته اینا رو باید تو ثبت سفارش بنویسم بعد مثلا یک رو یا دو باشه از چه جنسی باشه و....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
                        با درود
                        مگر امکان این تبدیل وجود نداره ؟ در واقع کافیه که فایل پی دی اف رو به فرمت های دیگه تبدیل کرد مثلا به بیت مپ و اونو امپورت کرد به نرم افزار های پی سی یی
                        ؟

تا جایی که من دیدم همه سازندگان مدار چاپی فقط از فایلهای طراحی شده پروتل و یا آلتیوم دیزاینر استفاده میکنند ... البته فرمت مشترکی هم به اسم Gerber وجود دارد که اکثرا وقتشون را صرف تبدیل آن نمیکنند ... مشکل اصلی تبدیل PDF فایل سوراخکاری CNC میباشد که از PDF به روشهای معمولی قابل استخراج نمیباشد علاوه بر اینکه کیفیت PDF نیز گاهی ساخت ترنسپرنت را ناممکن میسازد
                        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

خوب همون pdf رو خودت با روش اتویی بزن رو PCB

دیدگاه

گرون که نمیشه نشه اونم با همچین عمقی

دیدگاه

سلام دوستان بنده یک راهنمای در مورد این برد میخوام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X