اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با سنسور تشخیص رنگ TCS34725

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با سنسور تشخیص رنگ TCS34725

سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی.ببخشید من یه مشکلی با این سنسور تشخیص رنگ TCS34725 دارم.توی خود کتابخونه ی این سنسور ، یک سری مثال ها وجود داره.توی اون ، هر چقدر که مقدار مقادیر R و G و B بیشتر و کمتر می شه،ولتاژ ورودی به پایه های ال ای دی RGB کم و زیاد می شه.حالا من می خوام یه جوری این رو روی ال سی دی کاراکتری نشون بدم.یعنی مثلا به جای اینکه ولتاژ کم و زیاد بشه ، نوشته ی روی ال سی دی عوض بشه.یعنی نمی خوام این طوری بگم که اگه مثلا R و G و B فلان قدر بود، روی ال سی دی بنویس red.یعنی دیگه این همه if استفاده نکنم.شما راه حلی دارید؟ خیلییی خیلییی ممنونم
    اینم لینک کتابخونه سنسور:
    Adafruit_TCS34725-master.zip - یو آپلود - آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلودسنتر عکس و فایل یوآپلود

خیلی خیلی ممنون

پاسخ : مشکل با سنسور تشخیص رنگ TCS34725

نوشته اصلی توسط Mr.Rubike نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی.ببخشید من یه مشکلی با این سنسور تشخیص رنگ TCS34725 دارم.توی خود کتابخونه ی این سنسور ، یک سری مثال ها وجود داره.توی اون ، هر چقدر که مقدار مقادیر R و G و B بیشتر و کمتر می شه،ولتاژ ورودی به پایه های ال ای دی RGB کم و زیاد می شه.حالا من می خوام یه جوری این رو روی ال سی دی کاراکتری نشون بدم.یعنی مثلا به جای اینکه ولتاژ کم و زیاد بشه ، نوشته ی روی ال سی دی عوض بشه.یعنی نمی خوام این طوری بگم که اگه مثلا R و G و B فلان قدر بود، روی ال سی دی بنویس red.یعنی دیگه این همه if استفاده نکنم.شما راه حلی دارید؟ خیلییی خیلییی ممنونم
    اینم لینک کتابخونه سنسور:
    Adafruit_TCS34725-master.zip - یو آپلود - آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلودسنتر عکس و فایل یوآپلود

خیلی خیلی ممنون
    با درود
    من باهاش کار نکردم
    این سه پارامتر برای ما دقت ایجاد میکنن و ما نمیتونیم برای این تغییرات یک رنگ در نظر بگیریم
    چون به صورت طیف هست مثلا صورتی خیلی کم رنگ .. صورتی جیگری .. صورتی متمایل به ارغوانی ووو
    این ها اونقدر زیاد هستن که ما نمیتونیم براشون نام انتخاب کنیم
    شما باید این سه پارامتر رو با هم تلفیق کنید و از اون کد استفاده کنید و نیاز نیست حتما نام گذاری کنید
    در واقع هر کدی که ایجاد شد اون کد معرف یک رنگ هست و بر اساس همون کد شما میتونید تقریبا نامگذاری کنید
    مثلا از 1000 تا 1200 مربوط به رنگ بنفش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X