ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2015/07/24
    8
    1

Question داغ شدن خازن فیلتر خروجی یکسوساز توان بالا

سلام دوستان. من دارم روی یک رکتیفایر صنعتی با تکنولوژی تریستوری(همون رکتیفایر خطی یا ترانس بیس) کار میکنم. ورودی سه فاز ۴۰۰ ولت هست که با ترانس به ۱۲۵ ولت کاهش پیدا میکنه، و یکسوساز هم تریستوری تمام موج کنترل شده است. ولتاژ دی*سی ۱۴۰ ولت و جریان دی سی ۱۰۰ آمپره. برای طبقه بعد از یکسوساز یک فیلتر با آرایش پای بستم(اول یک خازن 6800 میکروی 250 ولت دی*سی برند GXA از شرکت هیتاچی، بعد یک سلف یک میکروهانری ۱۰۰ آمپر، بعد هم دو تا خازن موازی با هم از همون نوعی که اول گفتم، در آخر هم یک مقاومت توان بالای 140 اهمی 200 وات). مشکل اینجاست که خازن اولیه خیلی داغ میشه. دماش تا حدود ۴۵ درجه میره. چطور میتونم این دما رو کم کنم؟ آیا بخاطر ریپل جریان زیاد هست؟ یا بخاطر ESR*بالا؟ اگر بجای یک عدد خازن6800 میکروفاراد از سه تا 2200 میکرو استفاده کنم وضعیت بهتر میشه؟ یا اینکه آرایش فیلتر باید عوض شه؟
    2020/12/31
    کاشان
    868
    771

پاسخ : داغ شدن خازن فیلتر خروجی یکسوساز توان بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanv

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان. من دارم روی یک رکتیفایر صنعتی با تکنولوژی تریستوری(همون رکتیفایر خطی یا ترانس بیس) کار میکنم. ورودی سه فاز ۴۰۰ ولت هست که با ترانس به ۱۲۵ ولت کاهش پیدا میکنه، و یکسوساز هم تریستوری تمام موج کنترل شده است. ولتاژ دی*سی ۱۴۰ ولت و جریان دی سی ۱۰۰ آمپره. برای طبقه بعد از یکسوساز یک فیلتر با آرایش پای بستم(اول یک خازن 6800 میکروی 250 ولت دی*سی برند GXA از شرکت هیتاچی، بعد یک سلف یک میکروهانری ۱۰۰ آمپر، بعد هم دو تا خازن موازی با هم از همون نوعی که اول گفتم، در آخر هم یک مقاومت توان بالای 140 اهمی 200 وات). مشکل اینجاست که خازن اولیه خیلی داغ میشه. دماش تا حدود ۴۵ درجه میره. چطور میتونم این دما رو کم کنم؟ آیا بخاطر ریپل جریان زیاد هست؟ یا بخاطر ESR*بالا؟ اگر بجای یک عدد خازن6800 میکروفاراد از سه تا 2200 میکرو استفاده کنم وضعیت بهتر میشه؟ یا اینکه آرایش فیلتر باید عوض شه؟
    با سلام به شما. دوست عزیز ...
    با توجه به تجربیاتم بنظرم بهتر است ...ابتدا ولتاژ خازن را بالا ببرید ..یعنی اگر خازن
    دارید دوتا از همان* نوع خازن را سری ببندید تا ولتاژ دو برابر شود..(..برای جریان ۱۰۰ امپر .خازن ۶۸۰۰
    میکروفاراد .،،خیلی کمه .) ..ببین
    داغ میشود یا نه....
    موفق باشید
    ویرایش توسط فرزاد الکترونیک : 2022/01/29 در ساعت 14:10
    2013/04/20
    1,255
    707

پاسخ : داغ شدن خازن فیلتر خروجی یکسوساز توان بالا

درود
    مشکل از جریان بالای مدار شماست بهتر است از چند خازن بصورت موازی استفاده نمایید چون خازن ورودی شما دارای دو برابر سطح مجاز ولتاژ ورودی است لذا مشکل از ولتاژ نیست و با سری کردن خازن مشکل حل نخواهد شد.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3