اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیراینورارفندکی خودرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیراینورارفندکی خودرو

سلام دوستان وقت بخیر.اینورتری دارمکه درون ماشین ازش استفاده میکردم برای مصارف کم توان.نهایتاسی وات.تبدیل 12یا24به 220.درحدیکعددشارژرمبایل فندکی هست.یکم بزرگتر.قطعاتی سوخته داشتکه عوضشونکردموراه افتاده ولی یکعددمقاومت صداهمی داره که درورودی منفی مداربعدازیک دیودمعمولی قرارگرفته.این مقاومت مرتب میسوزه بعداز۱۵ثانیه متصل باشه.عکس هم نمیتونم بزارم.خواستم بفرماییدمعمولادلیل سوختن مقاومت درمدارچی میتونه باشه وعیب راکجاجستجوکنم؟سپاس

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

پاسخ : تعمیراینورارفندکی خودرو

نوشته اصلی توسط aza0 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر.اینورتری دارمکه درون ماشین ازش استفاده میکردم برای مصارف کم توان.نهایتاسی وات.تبدیل 12یا24به 220.درحدیکعددشارژرمبایل فندکی هست.یکم بزرگتر.قطعاتی سوخته داشتکه عوضشونکردموراه افتاده ولی یکعددمقاومت صداهمی داره که درورودی منفی مداربعدازیک دیودمعمولی قرارگرفته.این مقاومت مرتب میسوزه بعداز۱۵ثانیه متصل باشه.عکس هم نمیتونم بزارم.خواستم بفرماییدمعمولادلیل سوختن مقاومت درمدارچی میتونه باشه وعیب راکجاجستجوکنم؟سپاس

سلام و درود،
    احتمالا بین تغذیه قرار گرفته.
    اگر ولتاژ تغذیه رو 12 ولت فرض کنیم،
    از مقاومت 100اهم جریانی در حدود 120 میلی آمپر
    خواهد گذشت که اگر مقاومت 1/4 وات باشه،
    سوختنش طبیعی خواهد بود.
    از مقاومت با توان حداقل 3 وات استفاده کنین
    تا مقاومت نسوزه.
    موفق و پیروز باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام.تشکرازراهنماییتان.سپاسگذلرم.چشم اینم امتحان میکنم ولی اخه مشکل اینه که این مقاومت فابریک همین بوده.من اینوتفیرنداده ام وقبلاهم نزدیکای دوسال ازش باهمین سایزاستفاده میکردمه.فقط یکعددمقاومتیکه من عوضکردم دقیقآولتاژمنفی ورودی رابه پایه امیتروصل میکرد.اون چون سوخته ورنگش پیدانبودمن یک مقاومت فیوزی بجاش گذاشتم.طبق برداشت خودم.تقریبانیم اهمی.حالانمیدانم ظرفیت این چیزدیگه بوده یامشکل جای دیگه باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aza0 نمایش پست ها
        سلام.تشکرازراهنماییتان.سپاسگذلرم.چشم اینم امتحان میکنم ولی اخه مشکل اینه که این مقاومت فابریک همین بوده.من اینوتفیرنداده ام وقبلاهم نزدیکای دوسال ازش باهمین سایزاستفاده میکردمه.فقط یکعددمقاومتیکه من عوضکردم دقیقآولتاژمنفی ورودی رابه پایه امیتروصل میکرد.اون چون سوخته ورنگش پیدانبودمن یک مقاومت فیوزی بجاش گذاشتم.طبق برداشت خودم.تقریبانیم اهمی.حالانمیدانم ظرفیت این چیزدیگه بوده یامشکل جای دیگه باشه

امتحان کردن نمیخواد،
        چون اگه 3 وات یا بالاتر باشه هرگز نمیسوزه و
        فقط داغ میشه.
        یه سوال،
        چطور مطمئن هستین مقاومت 100 اهمی هست؟
        چون مقاومت سوخته.
        راستی عکس ها رو میتونین در سایت picofile
        آپلود کنین و بعد لینکش رو اینجا بذارین.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام ازینکه زحمت مارامیکشیدوتوجه وجواب میفرماییدسپاسگذارم.جوای سوالتون* درمورداندازه مقاومت.من بعدیکه تعمیرشکردم.هنوژحتی ازش بارنکشیده بودموبمحض متصل به برق ۱۲ولتس حدودده ثانیهبعدش دیدم ازاین مقاومت صداهمی داره دودبلندمیشه فورآتغذیه راقطع کردموهنوزکامل نسوخته بودکه اهمش رانشه بامولتی مترمشخص کنم.فقط رنگش تغیرکرده بودکه بازم باتعویضش باصداهمی جدیدی درحدخودش دوباره هم تکرارشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X