اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در خرید بر توسعه ESP8266

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در خرید بر توسعه ESP8266

سلام دوستان
    قصد دارم یکی از برد های ESP8266 رو بخرم و برای یاد گیری ازش استفاده کنم
    ظاهرا تو بازار با دو مبدل CH340 و مبدل CP2102 وجود داره ؟
    میدونم همتون می خواهید بگین اینا با هم هیچ فرقی ندارن !!!
    ولی مگه میشه ؟ داستانشون چیه من کدوم رو بگیرم ؟

پاسخ : راهنمایی در خرید بر توسعه ESP8266

نوشته اصلی توسط sorek نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با سلام و احترام
    همونطور که خودتون هم گفتید واقعا فرقی نداره فقط درایورهاشون روی کامپیوتر متفاوته. هر کدوم ارزونتر بود همونو بگیر.
    موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوستان
      سلام . ظاهرا چیزی که عنوان شده cp2102 ارجینال و ch340 کپی می باشد . به شخصه برای من فرقی ندارند این دو و هر کدام از مبدل ولتاژ بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
        با سلام و احترام
        همونطور که خودتون هم گفتید واقعا فرقی نداره فقط درایورهاشون روی کامپیوتر متفاوته. هر کدوم ارزونتر بود همونو بگیر.
        موفق باشید.
        از فروشگاه همین سایت نسخه CH340 رو کرفتم چون هم آماده بود و هم خیلی ارزون تر !!!!
        امیدوارم پشیمون نشم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط amirtevez2 نمایش پست ها
        سلام . ظاهرا چیزی که عنوان شده cp2102 ارجینال و ch340 کپی می باشد . به شخصه برای من فرقی ندارند این دو و هر کدام از مبدل ولتاژ بود
        دیگه خرید تکمیل شده
        ولی وقتی پردازنده هردوشون یکیه دیگه کپی و ارجینال دیگه معنی نمیده

دیدگاه

از فروشگاه همین سایت نسخه CH340 رو کرفتم چون هم آماده بود و هم خیلی ارزون تر !!!!
          امیدوارم پشیمون نشم
          با سلام مجدد
          دقت کنید برد توسعه ایی که سفارش میدهید ماژول وای فای ESP8266 روش نصب باشه. بعضی بردهای توسعه شامل ماژول وای فای نیست و باید خودتون ماژول را جداگانه تهیه کنید و بهش اضافه کنید مانند لینک زیر.

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
            با سلام مجدد
            دقت کنید برد توسعه ایی که سفارش میدهید ماژول وای فای ESP8266 روش نصب باشه. بعضی بردهای توسعه شامل ماژول وای فای نیست و باید خودتون ماژول را جداگانه تهیه کنید و بهش اضافه کنید مانند لینک زیر.

موفق باشید.
            آره حواسم بود
            من اینو گرفتم
            https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%88-wifi/7694-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-nodemcu-lua-v3-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D9%81%D8%A7%DB%8C-esp8266.html

دیدگاه

سلام
              حالا که خریدی مبارکت باشه ونوشتی
              ولی بهتر است در صفحه خود کالا بنویسی وبپرسی چون آنجا خریداران تجربه هاشونو مینویسن وبقیه خریدارها هم میتونن استفاده کنن ومسئولین فروش هم اونجا پاسخ میدن

از نظر شخصی من چون اینها رو همه تست کردم میشه یک ماژول esp8266 جدا گانه مانند لینک زیر تهیه کرد:

, و مبدل مخصوصش هم از لینک زیر تهیه کرد:
              برد تبدیل USB دارای مبدل سریال CH340 سازگار با ماژول های سری ESP8266 برای اتصال آسان به کامپیوتر و پروگرام کردن ماژول های esp

وهر برنامه ای که میخواهید تست کنید وخروجی یا ورودیش رو هم به یک میکرو کنترلر یا آردوینو دلخواه بفرستید
              نکات:
              -این ماژول دو مدل داره که آخرش 01 یا 01s داره فرقش اینه که 01s افظه اش 1mb واون یکی 512kb هست
              -در صورتی که برنامه تون کوتاهه میتونید روی حافظه خودش برنامه رو با کمک مبدلش آپلود کنید ودر صورتی که پروژه بزرگی دارید میتونید بجای وای فای ازش استفاده کنید وروی یک میکرو یا آردوینو با حافظ متوسط مانند uno یا حافظه ورم نسبتا بالا مانند mega2560 برنامه اصلیتون رو بزارید
              -من با همین روش چندین وچند پروژه تستی انجام دادم که عالی کارکرد.اگر فریم ور اصلیش رو رو روی ماژول بریزید قابلیت تغییر رمز وای فای،دسترسی،روشهای استاندارد اتصال و... رو با دستورات at داره که آموزشش در اینترنت هست.دقیقا مثل یک مودم وای فای میشه باهاش رفتار کرد.

سلام
              ولی بهتر است در صفحه خود کالا بنویسی وبپرسی چون آنجا خریداران تجربه هاشونو مینویسن وبقیه خریدارها هم میتونن استفاده کنن ومسئولین فروش هم اونجا پاسخ میدن

از نظر شخصی من چون اینها رو همه تست کردم میشه یک ماژول esp8266 جدا گانه مانند لینک زیر تهیه کرد:
              https://eshop.eca.ir/ماژول-شبکه-و-wifi/7326-ماژول-وای-فای-esp8266-esp-01s.html
              https://eshop.eca.ir/ماژول-شبکه-و-wifi/4749-تبدیل-usb-ماژول-esp8266.html
              وهر برنامه ای که میخواهید تست کنید وخروجی یا ورودیش رو هم به یک میکرو کنترلر یا آردوینو دلخواه بفرستید
              نکات:
              -این ماژول دو مدل داره که آخرش 01 یا 01s داره فرقش اینه که 01s افظه اش 1mb واون یکی 512kb هست
              -در صورتی که برنامه تون کوتاهه میتونید روی حافظه خودش برنامه رو با کمک مبدلش آپلود کنید ودر صورتی که پروژه بزرگی دارید میتونید بجای وای فای ازش استفاده کنید وروی یک میکرو یا آردوینو با حافظ متوسط مانند uno یا حافظه ورم نسبتا بالا مانند mega2560 برنامه اصلیتون رو بزارید
              -من با همین روش چندین وچند پروژه تستی انجام دادم که عالی کارکرد.اگر فریم ور اصلیش رو رو روی ماژول بریزید قابلیت تغییر رمز وای فای،دسترسی،روشهای استاندارد اتصال و... رو با دستورات at داره که آموزشش در اینترنت هست.دقیقا مثل یک مودم وای فای میشه باهاش رفتار کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط isfahan نمایش پست ها
                سلام

برد تبدیل USB دارای مبدل سریال CH340 سازگار با ماژول های سری ESP8266 برای اتصال آسان به کامپیوتر و پروگرام کردن ماژول های esp

نکات:
                سلام
                من قبل از اینجا کل نت رو شخم زدم حتی فروم های خارجی ولی خواستم نظر دوستان اینجا رو هم ببینم
                بله درسته
                ولی خواستم از نسخه های بروزتر ESP استفاده کنم (پولم به ESp32 نرسید)

دیدگاه

امیدوارم پشیمون نشم

دیگه خرید تکمیل شده
                  ولی وقتی پردازنده هردوشون یکیه دیگه کپی و ارجینال دیگه معنی نمیده
                  ببینید برد های اردوینو م با دو مبدل در بازار هستند اگر دقت کنید ارزون ترره ch340 است . کنترولر ممکنه فرقی نکنه اره هر دو یکی هست . کلا زیاد وسواس نداشته باشید .تجربه کنید شیرین تره و تجربه ارزشش از یه برد و یه اختلاف قیمت و ... اینا بیشتره . دفعه بعد قوی تر عمل میکنید . موفق باشید

دیدگاه

کارم از تجربه گذشته
                    مدلهای مختلفشو بارها تست کردم وکارهای مختلف باهاشون انجام دادم وچند فیلم آموزشی آن زمان ازشون ساختم وکاراییشون
                    ولی از آنجا که ESP8266 کوچک است و 1KB حافظه فلش دارد که میتوان فریم ور مخصوص روی آن ریخت وتبدیل به یک دستگاه وای فای میشود،جالب است.زیرا تمام امکانات یک مودم وای فای را پیدا میکند با همان استناندارد وامنیت
                    همچنین به علت جدا بودن از برد اصلی قابلیتهایی پیدا میکنید که در حالت یکی بودن دو برد نمیشود.
                    منظور فقط هزینه نبود
                    البته این تجربه من هست ونظر شما محترم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X