اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات مربوط به نصب ویندوز و برنامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالات مربوط به نصب ویندوز و برنامه

سلام دوستان عزیز
    چند سوال از خدمتتون داشتم ممنون میشم پاسخ بدین
    پس از نصب ویندوز که کامپیوتر هیچ اطلاعی ندارد آیا طبیعی است که حدود 6 درصد درایوهای کامپیوتر غیر از درایو C پر باشد یا نشان دهنده ی وجود فایل اضافه و ویروس است
    سوال دیگه اینکه من شنیدم بهتر هست فقط برنامه هایی که نیاز به نصب در درایو C دارد آنجا نصب شود و بقیه در درایو دیگر مثلا D نصب شود که سرعت کامپیوتر کاهش پیدا نکند در این صورت مثلا برنامه های زیر بهتر است در کدام درایو نصب شود
    Xilinx ISE-برنامه های office- ویژوال استدیو- کلا برنامه نویسی های مهندس برق مثل میکرو و مهندس کامپیوتر مثل سی شارپ کجا نصب شود خوب است اگر بتوانید یک توضیح کلی راجع به تمامی برنامه ها بدهید ممنون میشوم
    و سوال دیگه که از خدمتتون داشتم اینکه ایا انتی ویروس ویندوز ده کافی است؟ من روی سیستم آنتی ویروس MCAFEE هم که فکر میکنم برای خود Asus است را دارم به نظرتون پاک کنم تا آنتی ویروس خود ویندوز فعال شود؟ ممنون

پاسخ : سوالات مربوط به نصب ویندوز و برنامه

نوشته اصلی توسط sskm نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    چند سوال از خدمتتون داشتم ممنون میشم پاسخ بدین
    پس از نصب ویندوز که کامپیوتر هیچ اطلاعی ندارد آیا طبیعی است که حدود 6 درصد درایوهای کامپیوتر غیر از درایو C پر باشد یا نشان دهنده ی وجود فایل اضافه و ویروس است
    سوال دیگه اینکه من شنیدم بهتر هست فقط برنامه هایی که نیاز به نصب در درایو C دارد آنجا نصب شود و بقیه در درایو دیگر مثلا D نصب شود که سرعت کامپیوتر کاهش پیدا نکند در این صورت مثلا برنامه های زیر بهتر است در کدام درایو نصب شود
    Xilinx ISE-برنامه های office- ویژوال استدیو- کلا برنامه نویسی های مهندس برق مثل میکرو و مهندس کامپیوتر مثل سی شارپ کجا نصب شود خوب است اگر بتوانید یک توضیح کلی راجع به تمامی برنامه ها بدهید ممنون میشوم
    و سوال دیگه که از خدمتتون داشتم اینکه ایا انتی ویروس ویندوز ده کافی است؟ من روی سیستم آنتی ویروس MCAFEE هم که فکر میکنم برای خود Asus است را دارم به نظرتون پاک کنم تا آنتی ویروس خود ویندوز فعال شود؟ ممنون
    سلام
    تقریبا تمام سوالاتون جواب نسبی و موردی دارن!
    معمولا با نصب ویندوز همون درایو که ویندوز روش هست پاک میشه و اطلاعات بقیه درایوها تغییر نمیکنه. پس اگر درایوهایی به غیر از C دارید که پر نشون داده میشه، احتمالا به خاطر اطلاعاتیه که از قبل روش بوده. از طرفی اینم در نظر داشته باشید که اگر فرض مثلا درایو شما ۱۰ گیگ باشه، همه اون ۱۰ گیگ قابل استفاده توسط شما نیست!
    در مورد نصب نرم افزار هم خیلی ربط به کامپیوتر شما داره و اون نرم افزار. فرض که شما از حافظه SSD برای درایو C استفاده کرده باشید و از HDD برای سایر درایوها، مطمئنا نرم افزاری که روی SSD نصب میشه سریع تر اجرا میشه. اما اینو در نظر داشته باشید که برای پرفورمنس بهتر، لازمه مقداری از فضای درایو C همیشه خالی باشه. اینم بگم که بعضی نرم افزارها مثل همین ویژوال استدیو رو اگر سعی کنید توی درایو دیگری نصب کنید، باز قسمتی از درایو C شما رو هم اشغال میکنه. برای بعضی نرم افزارهای دیگه قضیه اینطوری نیست و در نتیجه این مسئله رو خودتون باید مدیریت کنید.
    در مورد آنتی ویروس هم که بحث طولانیه! ویندوز یک پلتفرم بسته اس که هر روز حفره های امنیتی جدید داخلش پیدا میشه که به شکل عجیبی میتونن خطر آفرین باشن. مایکروسافت هم که قربونش برم جای حل کردن مشکلات اساسی ویندوز چسبیده به این که توی ارقام و اعداد و ریخت و ظاهر یه وقت از رقیبش اپل جا نمونه! برای مثال بحران واناکرای که چند سال پیش کل دنیا درگیرش بود و هنوزم اونجور باگ هایی توی ویندوز و ابزارهای جانبیش وجود داره و مایکروسافت خبر نداره (بعضی مواردم خبر داره خودشو میزنه به اون راه). توی این وضعیت متاسفانه باید بگم که هیچ آنتی ویروسی ایمنی ۱۰۰ درصد برای شما ایجاد نمیکنه. تنها موردی که میتونه کمکتون کنه آپدیت کردن مرتب بسته ها و نرم افزارهایی امنیتیه. بهتره علاوه بر نصب یک نرم افزار امنیتی یا استفاده از همون بسته امنیتی خود ویندوز و به روز نگه داشتنش، خود شما هم موارد امنیتی مثل استفاده نکردن از فلش مموری مشکوک و کلیک نکردن روی لینک های مشکوک رو رعایت کنید. این روزها باج افزارها رواج عجیبی دارن و به سادگی با دانلود یک فایل ساده از جای نا معتبر میتونن کل سیستم شما رو کد کنن و برای بازکردنشون از شما در خواست باج به شکل دلاری و یا به شکل ارزهای دیجیتال کنن.

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون از پاسخ عالی و کاملتون فقط من چند سوال از صحبتاتون داشتم ممنون میشم پاسخ بدین
      یکی از دلایلی که من ویندوزم رو ریکاوری کردم همین بودخواستم فایلهای از قبل مونده پاک بشه الان باید چه کار کنم درایوهای D وE پاک بشه البته اگر قابل Rewrite هست و فقط ظاهر پر نشون میده برام مهم نیست ولی اگر فایل باقی مونده باعث کندی و مشکل دیگه میشه الان که کامپیوتر خالیه پاک کنم بهتره.
      در مورد برنامه ها که میفرمایین خودم باید مدیریت کنم که کجا نصب بشه از کجا بفهمم در مواقع کجا باید مطالعه کنم که بفهمم جای مناسب برای نصب کجاست
      بازم ممنون

دیدگاه

درود
        ببخشید که وسط بحث وارد میشم
        - برای نصب ویندوز بهتراست از درایو C استفاده شود .
        - برای سایر برنامه ها از درایوهای دیگر استفاده کنید . چون هر برنامه ای علاوه بر نصب در آن درایو فایلهایی را در ویندوز بخصوص دایرکتوری سیستم آن مینویسد و بتدریج فضای درایو C خواهی نخواهی پر میشود در حالیکه ویندوز برای اجرا به فضای خالی روی درایو C نیازمند است پس بهتر است همیشه فضای کافی خالی در اختیار ویندوز باشد لذا برنامه ها را روی درایو های دیگر نصب کنید.
        - در صورت لزوم به پاک کردن هر درایوی و مطمئن شدن از باقی نماندن اثر ویروس یا برنامه بهتر است آن درایو را فرمت کنید و از دستور مثلا : format D: /u استفاده نمایید.(فرمت آن کاندیشنال) دقت کنید پس از اجرای این دستور تمام اطلاعات روی آن درایو بگونه پاک خواهند شد که غیر قابل بازیابی هستند لذا خیلی با احتیاط و در صورت لزوم از آن استفاده نمایید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون از پاسخ عالی و کاملتون فقط من چند سوال از صحبتاتون داشتم ممنون میشم پاسخ بدین
          یکی از دلایلی که من ویندوزم رو ریکاوری کردم همین بودخواستم فایلهای از قبل مونده پاک بشه الان باید چه کار کنم درایوهای D وE پاک بشه البته اگر قابل Rewrite هست و فقط ظاهر پر نشون میده برام مهم نیست ولی اگر فایل باقی مونده باعث کندی و مشکل دیگه میشه الان که کامپیوتر خالیه پاک کنم بهتره.
          در مورد برنامه ها که میفرمایین خودم باید مدیریت کنم که کجا نصب بشه از کجا بفهمم در مواقع کجا باید مطالعه کنم که بفهمم جای مناسب برای نصب کجاست
          بازم ممنون
          در همین حد که فرمتشون کنید کفایت میکنه. روی درایور کلیک راست کنید و فرمت رو انتخاب کنید؛ پنجره جدیدی باز میشه که اونجا هم باید start رو انتخاب کنید.
          برای نصب برنامه هم جناب nimdar توضیحاتی دادن. من خودم یک درایو مجزا گذاشتم برای نصب نرم افزارهایی مثل KEIL یا VSCODE که با نصب مجدد ویندوز لازم نباشه دوباره نصبشون کنم. اما نرم افزارهایی مثل ویژوال استدیو رو اگر در درایو دیگه هم نصب کنید، مجددا بعد از نصب دوباره ویندوز باید نصبشون کنید؛ بنابر این به شما بر میگرده که کجا براتون مناسب تر باشه.

دیدگاه

خواهش میکنم خیلی هم ممنونم تشکر بابت نکات مفیدی که فرمودین

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بازم ممنونم خیلی لطف کردین این طور که شما و جناب nimdar میفرمایین تا جای ممکن بهتر است روی درایو دیگر باشد مگر اینکه نرم افزاری باشد که پس از نصب ویندوز نیاز به نصب دوباره باشد ولی خب سوالی که از خدمتتون دارم اینکه شما از کجا تشخیص دادین که مثلا keil مشکلی نداره اما ویژوال باید در c نصب بشه ممنون میشم توضیح بفرمایین

ممنون از دوستان بله درسته با فرمت مشکلم حل شد
            یه سوال دیگه هم برام پیش اومد ممنون میشم پاسخ بدین روی ویندوز ده اورجینال یک office هست که آیکنش مربع نارنجی رنگه من خواستم نصب کنم ولی فکر کنم بعد از یه مدت غیر فعال میشه و باید هزینه براش پرداخت بشه یا میشه نصب کرد؟ ولی قبلا امتحان کردم مثلا یه ورد دیگه از نت گرفتم نصب کردم office ویندوز مدام هشدار میداد که دقیقا یادم نیست چی بود. آیا امکان فعال کردن و نصب office , هست یا بهتره پاکش کنم و خودم از نت دانلود و نصب کنم؟
            ممنون

دیدگاه

خواهش میکنم خیلی هم ممنونم تشکر بابت نکات مفیدی که فرمودین

بازم ممنونم خیلی لطف کردین این طور که شما و جناب nimdar میفرمایین تا جای ممکن بهتر است روی درایو دیگر باشد مگر اینکه نرم افزاری باشد که پس از نصب ویندوز نیاز به نصب دوباره باشد ولی خب سوالی که از خدمتتون دارم اینکه شما از کجا تشخیص دادین که مثلا keil مشکلی نداره اما ویژوال باید در c نصب بشه ممنون میشم توضیح بفرمایین

ممنون از دوستان بله درسته با فرمت مشکلم حل شد
              یه سوال دیگه هم برام پیش اومد ممنون میشم پاسخ بدین روی ویندوز ده اورجینال یک office هست که آیکنش مربع نارنجی رنگه من خواستم نصب کنم ولی فکر کنم بعد از یه مدت غیر فعال میشه و باید هزینه براش پرداخت بشه یا میشه نصب کرد؟ ولی قبلا امتحان کردم مثلا یه ورد دیگه از نت گرفتم نصب کردم office ویندوز مدام هشدار میداد که دقیقا یادم نیست چی بود. آیا امکان فعال کردن و نصب office , هست یا بهتره پاکش کنم و خودم از نت دانلود و نصب کنم؟
              ممنون
              ببینید منظور من این نبود اون دسته از نرم افزارهایی بعد از نصب ویندوز، احتیاج به نصب دوباره دارن، حتما باید روی درایو ویندوز نصب بشن! این موارد بیشتر به خودش شخص و کامپیوترش ربط داره که چجوری براش بهتر و راحت تر باشه. در مورد تشخیص این نوع نرم افزارها هم من راه دیگه ای جز امتحان کردم نمیشناسم.
              در مورد آفیس هم ببینید اگر آفیس ارائه شده لایسنس داره، همونو نصب کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
                ببینید منظور من این نبود اون دسته از نرم افزارهایی بعد از نصب ویندوز، احتیاج به نصب دوباره دارن، حتما باید روی درایو ویندوز نصب بشن! این موارد بیشتر به خودش شخص و کامپیوترش ربط داره که چجوری براش بهتر و راحت تر باشه. در مورد تشخیص این نوع نرم افزارها هم من راه دیگه ای جز امتحان کردم نمیشناسم.
                در مورد آفیس هم ببینید اگر آفیس ارائه شده لایسنس داره، همونو نصب کنید.

درسته متوجه شدم بازم ممنونم از زمانی که گذاشتین خیلی لطف کردین

دیدگاه

درود
                  دوست عزیز ویندوز 10 یکی از مزخرفترین و پردردسر ترین ویندوزها است اگر باور کنید من هنوز از ویندوز 7 استفاده میکنم بیش از 10 سال است روی کامپیوترم نصب است هنوز مشکلی پیدا نکرده انواع و اقسام نرم افزار ها را هم روی کامپیوتر نصب کرده ام شاید باز هم باورنکنید من از افیس 2007 استفاده میکنم و تا بحال تمام نیازهای مرا رفع کرده و هنوز لازم نشده ورژن بالاتری را نصب کنم همه اینها را گفتم که :
                  1- اگر واقعا نیازی نیست سراغ ویندوز 10 نروید .
                  2- اگر ویندوز 10 نصب کردید از ورژن دیگر افیس که دائم لازم به تمدید لایسنس نباشد استفاده کنید (البته اگر ویندوز 10 قبول کند) .
                  3- معمولا در ایران ما از نرم افزار اورژینال استفاده نمیکنیم چون حاضر به پول دادن بابت آن نیستیم در مورد ویندوز 10 و افیس اینبار مایکروسافت کاری کرده که اگر از نرم افزار غیر اورژینال استفاده کنید مرتب به دردسر بیفتید اوائل خود ویندوز بعد یک مدتی غیر فعال میشد و مرتبا اخطار لایسنس میداد حالا نوبت آفیس شده بعد نوبت چی خواهد شده خدا دانا است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                    درود
                    دوست عزیز ویندوز 10 یکی از مزخرفترین و پردردسر ترین ویندوزها است اگر باور کنید من هنوز از ویندوز 7 استفاده میکنم بیش از 10 سال است روی کامپیوترم نصب است هنوز مشکلی پیدا نکرده انواع و اقسام نرم افزار ها را هم روی کامپیوتر نصب کرده ام شاید باز هم باورنکنید من از افیس 2007 استفاده میکنم و تا بحال تمام نیازهای مرا رفع کرده و هنوز لازم نشده ورژن بالاتری را نصب کنم همه اینها را گفتم که :
                    1- اگر واقعا نیازی نیست سراغ ویندوز 10 نروید .
                    2- اگر ویندوز 10 نصب کردید از ورژن دیگر افیس که دائم لازم به تمدید لایسنس نباشد استفاده کنید (البته اگر ویندوز 10 قبول کند) .
                    3- معمولا در ایران ما از نرم افزار اورژینال استفاده نمیکنیم چون حاضر به پول دادن بابت آن نیستیم در مورد ویندوز 10 و افیس اینبار مایکروسافت کاری کرده که اگر از نرم افزار غیر اورژینال استفاده کنید مرتب به دردسر بیفتید اوائل خود ویندوز بعد یک مدتی غیر فعال میشد و مرتبا اخطار لایسنس میداد حالا نوبت آفیس شده بعد نوبت چی خواهد شده خدا دانا است .

درود بر شما
                    بله در مورد ویندوز ده با شما موافقم ولی خب متوسفانه برای من سخته ویندوزم رو پاک کنم و ویندوز 7 نصب کنم از طرفی ویندوزم چون اورجینال بود دلم نیومد پاک کنم. من مشکلی که قبلا با ویندوز ده داشتم نصب و کارکرد درست برنامه XilinxISE هست حدود 5 سال پیش نصب کردم خیلی مشکل داشت آخرم سر یه برنامه های خاصی درست کار نمیکرد ولی تا الان ویندوز ده کلی آپدیت شده شما یا از دوستان کسی جدیدا با این نرم افزار کار کرده ببینه چطور هست؟
                    اتفاقا ffice 2019 رامروز نصب کردم هنوز که مشکلی پیش نیومده انشاالله مشکلی پیش نیاد شما درست میگین ولی در مورد ورد و پاورپوینت یه تغییرات کوچیکی بود که کار با ورد براتون یکم راحت تر میشه من قبلا office 2016 داشتم به نسبت قبل راضی تر بودم.
                    درسته پس این دردسرها به خاطر کرک هست در مورد برنامه xilinxISE من 5 سال پیش حدود 5 ایراد نصب را برطرف کردم آخرم بازم مشکل داشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X