اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز کلید برق بر روی آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز کلید برق بر روی آمپلی فایر

درود!
    من هر موقع که کلید یکی از اتاقهای خونه روشن میشه یه صدای تق تو هدفونم که به آمپلی فایر مخصوص هدفون وصله میشنوم. امروز که بحث خرید اسیلوسکوپ تو انجمن مطرح شد گفتم کارت اسیلوسکوپم رو وصل کنم از نویز مربوطه اسکرین شات بگیرم. این عکساش:

هدفون به آمپلی فایر هدفون وصله که برقش از آداپتور 16 ولت AC تامین میشه و ورودی صداش به کارت صدای USB وصله که هم سیگنال و هم برقش رو از USB کامپیوتر رومیزی میگیره. راستش امتحان نکردم ببینم منشا نویز کارت صداست یا آمپلی فایر اما به احتمال قریب به یقین از آداپتر AC آمپلی فایر وارد میشه.
    حالا سوال اینجاست که برای برطرف کردن این مشکل کدوم یکی از این گزینه ها کار میکنه؟
    1. نویز فیلتر بین برق و آداپتور آمپلی فایر
    2. نویز فیلتر بین برق و کلید
    3. استابیلایزر سروو موتوری برای آمپلی فایر
    4. استابیلایزر سروو موتوری برای کلید
    5. استابیلایزر سروو موتوری برای برق کل واحد

پاسخ : نویز کلید برق بر روی آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط PaymanAm نمایش پست ها
    درود!
    من هر موقع که کلید یکی از اتاقهای خونه روشن میشه یه صدای تق تو هدفونم که به آمپلی فایر مخصوص هدفون وصله میشنوم. امروز که بحث خرید اسیلوسکوپ تو انجمن مطرح شد گفتم کارت اسیلوسکوپم رو وصل کنم از نویز مربوطه اسکرین شات بگیرم. این عکساش:

هدفون به آمپلی فایر هدفون وصله که برقش از آداپتور 16 ولت AC تامین میشه و ورودی صداش به کارت صدای USB وصله که هم سیگنال و هم برقش رو از USB کامپیوتر رومیزی میگیره. راستش امتحان نکردم ببینم منشا نویز کارت صداست یا آمپلی فایر اما به احتمال قریب به یقین از آداپتر AC آمپلی فایر وارد میشه.
    حالا سوال اینجاست که برای برطرف کردن این مشکل کدوم یکی از این گزینه ها کار میکنه؟
    3. است ابیلایزر سروو موتوری برای آمپلی فایر
    با سلام به شما ....گزینه اول مناسب تر است ..اما کافی نیست ...و همچنین فیلتر نویز بعد از تغذیه آمپلیفایر
    از قبیل رگولاتور ولتاژ ..لازم است

دیدگاه

سپاس از پاسختون
      آمپلی فایر من اینه:
      Conceived as the next-generation replacement to Objective2, Atom builds on more than a decade of amplifier design evolution at JDS Labs. Atom Amp+ tops the award winning Atom Amp with hand matched potentiometers and even higher performance, and comes fully loaded with a smooth 1/4" headphone jack, gold-plated preamp RCA outputs, and both 3.5mm and RCA inputs. Ample power. No noise. Front-mounted controls. Atom Amp+, our standard for performance and value in a headphone amp.

که بر پایه ای مدار هستش:

اگه وقت کردین بررسی کنین لطفا بگین که فیلتر دوم تو کدوم قسمت قرار بگیره؟

دیدگاه

درود
        - مشکل آمپلی فایر در رابطه با نویز کلید زنی معمولا به منبع تغذیه آنها مربوط است . برای مشخص شدن از یک منبع تغذیه دیگر و یا ترجیحا باتری استفاده کرده و امتحان کنید .
        - خازن های خروجی منبع تغذیه را چک کنید باید یک خازن الکترولیت حدود 1000 میکرو و یک خازن 100 نانو باشد معمولا خازن 100 نانو را نمیگذارند و بیشتر نویز مربوط به آن است و یا ظرفیت خازن الکترولیت را کمتر میگیرند که باز هم مشکل مشابه ایجاد میکند .
        - استابیلایزرها بهیچوجه بر نویز تاثیر مثبت که نداشته تاثیر منفی هم دارند بخصوص نوع سرووموتوری آن .

دیدگاه

این نوع خاص از آمپلی فایر بر خلاف اکثر آمپلی فایرها با آداپتور DC کار نمیکنه و حتما باید از آداپتور با خروجی AC استفاده کرد. من از خیلی از جزئیات تخصصی و الکترونیکی مدارها سر در نمیارم اما مدل کاری این آمپلی فایر کمی متفاوته.
          جریان تولد این آمپلی فایر هدفون هم خودش داستان جالبیه، یه انجمن مخصوص هدفون به زبان انگلیسی هست (www.head-fi.org) که یکی از اعضای حرفه ای و با دانشش (که هویت واقعیش مشخص نیست) در مورد آمپلی فایرهایی که فروخته میشن و از قضا اسپانسر تبلیغاتی سایت بودن کل کلش میشه و مسئولین سایت/انجمن اونو ban میکنن. اونم برای اینکه یه درس خوب به اون مسئولین و تولید کننده ها بده، با تجهیزات و دانشش میره نقشه یه آمپلی فایر هدفون خیلی با کیفیت صدای بالا که در عین حال خیلی ساده بوده رو میکشه و تمام مدار و توضیحات و قطعات مورد نیاز برای ساخت رو تو یه وبلاگ قرار میده (آدرس وبلاگ لینک دوم در پست قبلیمه) تا هر کسی که خواست واسه خودش یکی بسازه (به نام Objective2)، همچنین میگه هر کسی خواست میتونه اونو بسازه و به فروش برسونه تا زمانی که تغییری تو مدار ایجاد نکنه. خلاصه اینکارش باعث میشه کم کم تولید کننده های آمپلی فایر هدفون مجبور بشن کیفیتهاشون رو افزایش بدن و قیمتهاشون رو کاهش.
          یکی از تولید کننده هایی که طرحشو تولید میکنه و میفروشه JDS-LABS بود که تو آمریکاست. بعد یه مدت یه مدل بهینه شده رو تولید میکنه به نام Atom (به دلیل تغییر دادن طرح اولیه خیلیها اعتقاد دارن طراح Objective2 به این کمپانی پیوسته) آمپلی فایر من هم همین Atom هستش (لینک اول تو پست قبلم). JDS-LABS هنوز کیت Objective2 رو هم میفروشه:
          Kit containing all components to electrically assemble an Objective2 PCB: all standard resistors, capacitors, jacks, connectors, ICs, and circuit board. No battery, knob, or enclosure. Soldering required.

دیدگاه

سپاس از پاسختون
            آمپلی فایر من اینه:
            Conceived as the next-generation replacement to Objective2, Atom builds on more than a decade of amplifier design evolution at JDS Labs. Atom Amp+ tops the award winning Atom Amp with hand matched potentiometers and even higher performance, and comes fully loaded with a smooth 1/4" headphone jack, gold-plated preamp RCA outputs, and both 3.5mm and RCA inputs. Ample power. No noise. Front-mounted controls. Atom Amp+, our standard for performance and value in a headphone amp.

که بر پایه ای مدار هستش:

اگه وقت کردین بررسی کنین لطفا بگین که فیلتر دوم تو کدوم قسمت قرار بگیره؟
            با سلام به شما برای کاهش* نویز
            ۱..یک عدد فیلتر لاین قبل برق ورودی تغذیه پری امپلیفایر
            ۲...فیلتر نویز بعد از ولتاژ خروجی ترانس تغذیه مربوط به پری امپلیفایر ..،،
            با توجه به شکل کیت پری امپلیفایر که شامل دوعدد ..ای سی ..
            رگولاتور از سری 78 و 79 می باشد ..خازنهای بزرگ قبل از
            رگولاتورها را پر ظرفیت تر انتخاب کنید مثلا ۲۲۰۰ میکرو .دوعدد ..
            ودوسر پل دیود خازنهای ۲۲،نانو فاراد لحیم کنید ...یعنی دوسر
            هر دیود یک عدد خازن ۲۲ نانو لحیم کنید ..
            جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۷:۴۷ ۱۴۰۰/۱۲/۰۷.

دیدگاه

درود!

3. استابیلایزر سروو موتوری برای آمپلی فایر
              با سلام به شما دوست عزیز ....
              البته با یک روش راحت دیگر هم می*توان این نوع نویز را برطرف کرد ....
              به نظر من سیمهای منزل شما ...فاز و نول همه از یک خط تغذیه میشوند...یعنی منزل شما
              ..فاز بندی و خط بندی نشده است ...فاز و نول اتاقها باید از یکدیگر جدا شوند و هر اتاق.
              یک فیوز جداگانه داشته باشد ...یا اتاقها یک فیوز ..هال یک فیوز و آشپزخانه یک فیوز
              جدا برای خودشان داشته باشند....منزل ما هم که خط بندی شده ...نویز چرخ خیاطی روی
              تلویزیون*نمی افتد ...ولی قبلا نویز صدای چرخ خیاطی روی تلویزیون می افتاد....

دیدگاه

یعنی قبل از برقی که میره تو هر اتاق یه فیوز جدا داشته باشه؟ فقط فاز یا فاز و نول؟ یعنی فیوز حالت فیلتر نویز عمل میکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
                  با سلام به شما دوست عزیز ....
                  البته با یک روش راحت دیگر هم می*توان این نوع نویز را برطرف کرد ....
                  به نظر من سیمهای منزل شما ...فاز و نول همه از یک خط تغذیه میشوند...یعنی منزل شما
                  ..فاز بندی و خط بندی نشده است ...فاز و نول اتاقها باید از یکدیگر جدا شوند و هر اتاق.
                  یک فیوز جداگانه داشته باشد ...یا اتاقها یک فیوز ..هال یک فیوز و آشپزخانه یک فیوز
                  جدا برای خودشان داشته باشند....منزل ما هم که خط بندی شده ...نویز چرخ خیاطی روی
                  تلویزیون*نمی افتد ...ولی قبلا نویز صدای چرخ خیاطی روی تلویزیون می افتاد....
                  درود
                  این روش هیچ کمکی به کاهش نویز نمیکنه جز اینکه یک هزینه بالا برای سیم کشی و فیوز بندی روی دستتان میگذارد زیرا در نهایت تمام این سیمها بیک فاز و یک نول وصل میشوند (فاز و نول ورودی) لذا نویز میتواند در تمام مسیر حرکت نماید مگر آنکه منزل دارای ورودی سه فاز باشد و هر قسمت (روشنایی و پریزها و....) از یک فاز جداگانه تغذیه شده باشند . شما همان روشی را که دوستمون "فرزاد الکترونیک" پیشنهاد کردند انجام دهید بهتر است و کم هزینه تر . ضمنا در پست اولتان اشاره نکردید که ورودی سیستم AC و این امر من را به اشتباه انداخت .

دیدگاه

یعنی قبل از برقی که میره تو هر اتاق یه فیوز جدا داشته باشه؟ فقط فاز یا فاز و نول؟ یعنی فیوز حالت فیلتر نویز عمل میکنه؟
                    با سلام به شما ....
                    خط بندی برق منزل جلوی تولید نویز را نمی گیرد و فیوز مینیاتوری منزل هم جلوی نویز را نمی گیرد
                    ...و فقط کاری که می کند از انتقال نویز به بقیه قسمتهای منزل جلوگیری می کند ...بشرطی که هم فاز و هم نول
                    همه قسمتها منزل از هم جدا باشند. سیمهای فاز ونول در کنار هم و...نه جدا از هم باشند ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X