اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصالی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصالی

سلام خوب هستید؟
    من یک سوال دارم: اتصالی کردن منظور چیه؟
    منظور اینکه که فاز به نول وصل شده (خب فاز بعد بار به نول وصل میشه دیگه یعنی چی که به این حالت میگن اتصالی و نادرسته؟) یا اینکه فاز از مدار خارج شده و به یک جای دیگه ای متصل شده ناخواسته (که به این میگن نشتی نه اتصالی درسته؟)؟

پاسخ : اتصالی

کسی جواب نداد؟

دیدگاه

پاسخ : اتصالی

نوشته اصلی توسط alibbb نمایش پست ها
      سلام خوب هستید؟
      من یک سوال دارم: اتصالی کردن منظور چیه؟
      منظور اینکه که فاز به نول وصل شده (خب فاز بعد بار به نول وصل میشه دیگه یعنی چی که به این حالت میگن اتصالی و نادرسته؟) یا اینکه فاز از مدار خارج شده و به یک جای دیگه ای متصل شده ناخواسته (که به این میگن نشتی نه اتصالی درسته؟)؟
      سلام
      فکر کنم سوالتون زیادی واضحه! اتصال از وصل کردن میاد. یعنی ۲ تا چیز رو بهم متصل کردن. توی برق و الکترونیک احتمالا منظور وصل کردن مستقیم ۲ تا رسانا به هم باشه! بعضی اتصال ها همونطوری که شما گفتید غیر مجاز هستن. مثلا اتصال دو سر یک منبع ولتاژ در مدار به هم دیگه، غیر مجازه.
      سیم فاز و نول توی برق ساختمون هم تقریبا شبیه به همین منبع ولتاژه. وقتی به هم اتصالی پیدا کنن، با جریان زیادی که توی مدار جاری میشه، باعث میشه ادوات حفاظتی مثل فیوزها واکنش نشون بدن یا حتی سیم ها و کابل ها از شدت گرمای ایجاد شده بسوزن! اما وقتی یه مصرف کننده مثل لامپ بینشون باشه، جریان برقرار شده معمولا اون قدری نیست که ادوات حفاظتی بهش واکنش نشون بدن و سیم و کابل ها بسوزن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X