اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر برد تابلو روان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر برد تابلو روان

با دروود خدمت دوستان

آیا این برد های کنترل کننده تابلو روان که یه میکرو کنترلر روشون هست قابل تعمیر هستن ؟؟؟

پاسخ : تعمیر برد تابلو روان

درود
    بله قابل تعمیر هستند مشروط بر آنکه میکرو خراب نشده باشد البته آنهم قابل تعویض است ولی برنامه داخل آن مهم است که معمولا قابل دسترس نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
      درود
      بله قابل تعمیر هستند مشروط بر آنکه میکرو خراب نشده باشد البته آنهم قابل تعویض است ولی برنامه داخل آن مهم است که معمولا قابل دسترس نیست
      دروود مهندس جان
      بردی که دارم روش کار میکنم مدل HD_E62 هست

الان حدود 40 میلی آمپر جریان میکشه و هیچ آی سی داغ نمیکنه و ولتاژ دو سر میکروش حدود 3.3 ولت هست که بنظرم طبیعیه
      الان دو تا کریستالشم تعویض کردم حتی خازن یکیشون هم بیرون آوردم و تست کردم ok بود

نمیدونم دیگه باید چیکار بکنم ؟؟؟

دیدگاه

درود
        مشکل الان چیست ؟
        چگونه ایجاد شد ؟
        آی - سی های دیگر بجز میکرو چه هستند ؟ با مراجعه به دیتا شیت آنها از نحوه عمکردهریک آگاه شوید سپس به عیب یابی بپردازید .
        بردهای حاوی قطعات SMD بعلت تعداد بالای قطعات وهمینطور پیچیدگی زیاد مشکل تعمیر میشوند مگر آنکه قیمتشان بالاباشد که توجیه گذاشتن وقت زیاد را داشته باشند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
          درود
          مشکل الان چیست ؟
          چگونه ایجاد شد ؟
          آی - سی های دیگر بجز میکرو چه هستند ؟ با مراجعه به دیتا شیت آنها از نحوه عمکردهریک آگاه شوید سپس به عیب یابی بپردازید .
          بردهای حاوی قطعات SMD بعلت تعداد بالای قطعات وهمینطور پیچیدگی زیاد مشکل تعمیر میشوند مگر آنکه قیمتشان بالاباشد که توجیه گذاشتن وقت زیاد را داشته باشند.
          با دروود مجدد
          مشکل الان اینه که روند عادیه عملکرد دستگاه به این صورته که یه ال ای دی باید چشمک بزنه
          اما ال ای دی اصلا روشن نمیشه !
          مسیرش رو بررسی کردم اتصالش به میکرو برقرار هست
          ولتاژ 3.3 ولت به میکرو میرسه و هیچ آی سی داغ نمیکنه و افت ولتاژ رو تغذیه نیست
          این برد تابلو روان هست و حدود 700 تومن قیمتشه
          تعداد قابل توجهی از این ها موجوده که خراب شدن و ظاهرا قابل تعمیر نیستن اما من فکر میکنم که قابل تعمیر باشه اما نمیدونم چرا تعمیراتش رایج نیست
          هر چی تو نت میگردم پیدا نمیکنم !!

نمیشه که همش میکروش خراب بشه
          خیلی وقتا میتونه آی سی های دیگه خراب باشه که قابل تعمیر هست

کلا 7 تا آی سی روش داره
          1-رگولاتور که خروجیش نرماله
          2_میکرو
          3_آی سی w25q256
          4_آی سی شبکه
          5_آی سی شبکه از یه مدل دیگه
          6_آی سی بافر باس
          7_آی سی بافر باس
          جدیدترین ویرایش توسط farshad_1372; ۰۰:۰۵ ۱۴۰۰/۱۲/۲۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X