اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن میکرو مگا 8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن میکرو مگا 8

سلام بر دوستان. من یک فایل هگز دارم که حجمش 9 کیلو بایت شده، حالا میخواستم بدونم راهی وجود داره که من 9 کیلوبایت فایل هگز را در میکرو مگا 8 پروگرام کنم؟؟؟
    چون میگن حجم حافظه مگا8 فقط 8 کیلو بایت است.

پاسخ : پروگرام کردن میکرو مگا 8

نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour نمایش پست ها
    سلام بر دوستان. من یک فایل هگز دارم که حجمش 9 کیلو بایت شده، حالا میخواستم بدونم راهی وجود داره که من 9 کیلوبایت فایل هگز را در میکرو مگا 8 پروگرام کنم؟؟؟
    چون میگن حجم حافظه مگا8 فقط 8 کیلو بایت است.
    با سلام و احترام
    حجم فایل هگز همیشه بیشتر از مقدار دیتایی است که بر روی میکرو پروگرام میشود زیرا هر خط فایل هگز علاوه بر دیتایی که بر روی میکرو نوشته میشود شامل دیتای جانبی مانند Start Code و Byte Count و Address و Record Type ,و Checksum میباشد که این موارد تنها مورد استفاده پروگرامر میباشد و بر روی میکرو نوشته نمیشود.
    موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
      با سلام و احترام
      حجم فایل هگز همیشه بیشتر از مقدار دیتایی است که بر روی میکرو پروگرام میشود زیرا هر خط فایل هگز علاوه بر دیتایی که بر روی میکرو نوشته میشود شامل دیتای جانبی مانند Start Code و Byte Count و Address و Record Type ,و Checksum میباشد که این موارد تنها مورد استفاده پروگرامر میباشد و بر روی میکرو نوشته نمیشود.
      موفق باشید.
      ممنون از پاسختان، بنابرین با این حساب برای میکرو مگا8 فایل هگز تولید شده توسط بسکام تا چند کیلوبایت بیشترمجازه؟

دیدگاه

ممنون از پاسختان، بنابرین با این حساب برای میکرو مگا8 فایل هگز تولید شده توسط بسکام تا چند کیلوبایت بیشترمجازه؟
        با سلام مجدد
        معمولا کامپایلرها زمان کمپایل و ایجاد فایل HEX مقدار واقعی برنامه را نمایش میدهند و اگر بیشتر از حجم مجاز باشد Error میدهند. پس از آن نیز اگر حجم دیتا متناسب با میکرو نباشد پروگرامر اعلام اخطار خواهد کرد.
        موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
          با سلام مجدد
          معمولا کامپایلرها زمان کمپایل و ایجاد فایل HEX مقدار واقعی برنامه را نمایش میدهند و اگر بیشتر از حجم مجاز باشد Error میدهند. پس از آن نیز اگر حجم دیتا متناسب با میکرو نباشد پروگرامر اعلام اخطار خواهد کرد.
          موفق باشید.
          خب الان فایل هگز من 9 کیلو بایت است. این یعنی زمان پروگرام کردن error میدهد؟ حقیقتا هنوز میکرو را نخریدم و بین مگا8 و مگا16 هم قیمت تقریبا 2 برابر است.

دیدگاه

خب الان فایل هگز من 9 کیلو بایت است. این یعنی زمان پروگرام کردن error میدهد؟ حقیقتا هنوز میکرو را نخریدم و بین مگا8 و مگا16 هم قیمت تقریبا 2 برابر است.
            سلام
            دوستمون بالاتر هم گفتن که فایل .hex دقیقا اون چیزی که روی فلش میکروکنترلر ریخته میشه نیست! فایل هگز یک فایل متنیه ( شما با هر ابزار ویرایش متن مثل notepad میتونید بازش کنید) که حاوی یک سری آدرس و مقادیری که قراره توی آدرس ها ذخیره بشن (برنامه شما) هستش که طبیعتا حجمش بالاتر از اون چیزیه که واقعا روی حافظه میکروکنترلر قرار میگیره. شما باید فایل باینری پروژه که دقیقا همون چیزیه که روی فلش میکروکنترلر ذخیره میشه رو بررسی کنید ببینید چقدر فضا استفاده کرده (البته اگر ابزار Build به شما خروجی باینری بده). معمولا ابزارهای Build پروژه حجم و مشخصات میکروکنترلر رو در نظر دارن و اگر حجم اضافی اشغال شده باشه، به شما اخطار و ارور میدن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X