اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف صدای نویز در امپلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف صدای نویز در امپلی

سلام دوستان من یک امپلی فایر خودرو دارم که تو خونه ازش استفاده میکنم با تغذیه سویچینگ کامپیوتر راه اندازی میکنم و باند های پاناسونیک ak17
    کیفیت صدا خوبه ولی یک نویز خیلی ریزی هست روی باند ها وقتی سیم r و l و به سیستم وصل نکردم . یک ماژول بلوتوث میخوام بهش اضافه کنم فقط مشکل اینه که وقتی ماژول و وصل میکنم نویز زیادی روی زمان استپ روی باند ها میندازه ایا مداری هست که به عنوان فیلتر استفاده کنم ؟
    باید تغدیه رو فیلتر کنم ؟
    و اینکه فیلتر ها فقط خازنی هستند و یا میشه از سلف هم استفاه کرد ؟

پاسخ : حذف صدای نویز در امپلی

نوشته اصلی توسط solimaniashkan نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک امپلی فایر خودرو دارم که تو خونه ازش استفاده میکنم با تغذیه سویچینگ کامپیوتر راه اندازی میکنم و باند های پاناسونیک ak17
    کیفیت صدا خوبه ولی یک نویز خیلی ریزی هست روی باند ها وقتی سیم r و l و به سیستم وصل نکردم . یک ماژول بلوتوث میخوام بهش اضافه کنم فقط مشکل اینه که وقتی ماژول و وصل میکنم نویز زیادی روی زمان استپ روی باند ها میندازه ایا مداری هست که به عنوان فیلتر استفاده کنم ؟
    سلام و درود،
    نویز ریز در هنگام قطع بودن ورودی، به دلیل
    نویز های تولید شده توسط منبع تغذیه رایانه
    ( که احتمالا از نوع ارزان قیمت هست) و
    اشعه های طبیعی کیهانی رخ میده.
    اما در ماژول های بلوتوث چون از رگولاتور 7805
    نامرغوب استفاده شده، نویز تولید میشه.
    برای حل مشکل میتونین رگولاتور روی ماژول را
    با رگولاتور 7805 مرغوب عوض کنید و در ورودی
    تغذیه ماژول و خروجی 7805 از خازن های پلی استر
    یا مولتی لایر استفاده کنید.
    موفق و پیروز باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

پاسخ : حذف صدای نویز در امپلی

نوشته اصلی توسط solimaniashkan نمایش پست ها
      با سلام و احترام
      این مشکل به دلیل Amplifier Ground Loop میباشد. اگر اطلاعات بیشتری در اینمورد نیاز داشتید کافیست که همین عبارت را در گوگل سرچ کنید. بهترین راهی که میتوانید این مشکل را حل کنید ایزوله کردن گراند تغذیه ماژول بلوتوث از گراند تغذیه آمپلی فایر میباشد. شما میتوانید برای تغذیه ماژول بلوتوث از یک مبدل DC-DC با گراند ایزوله استفاده کنید. و آنگاه خواهید دید که دیگر هیچ نویز اضافه غیر از همان نویز اولیه مربوط به آمپلی فایر نخواهید داشت.
      موفق باشید.
      جدیدترین ویرایش توسط evergreen; ۰۰:۴۹ ۱۴۰۱/۰۱/۰۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X