اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزینی سنسور infrared

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جایگزینی سنسور infrared

یک ریموت کنترل لرنر هست که با آن سایر ریموت های تلویزیون و.... را کپی و بجای آنها استفاده میکنند .
    متاسفانه به دلایلی که من نمیدانم نمی*تواند بعضی از ریموت کنترل ها را کپی کند ، داخل ریموت را که باز کرده و نگاه کردم متوجه شدم که از همان دیود infrared که برای ارسال سیگنال استفاده میکند ، برای دریافت و کپی کردن سیگنال هم استفاده میکند . فکر کردم که اگر امکانش باشد یک سنسور اینفرارد را بطور موقت جایگزینش کنم تا شاید بشود ریموتهای پیشرفته را هم کپی کرد . با توجه به اینکه دیود ذکر شده دو پایه دارد و سنسور اینفرارد 3 پایه لطفا راهنمایی کنید که بنظرتان آیا اصلا قابل انجام است ؟ و برای این کار باید چطور عمل کرد و چه قطعات دیگری نیاز هست ؟

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

پاسخ : جایگزینی سنسور infrared

نوشته اصلی توسط Glimpser نمایش پست ها
    یک ریموت کنترل لرنر هست که با آن سایر ریموت های تلویزیون و.... را کپی و بجای آنها استفاده میکنند .
    متاسفانه به دلایلی که من نمیدانم نمی*تواند بعضی از ریموت کنترل ها را کپی کند ، داخل ریموت را که باز کرده و نگاه کردم متوجه شدم که از همان دیود infrared که برای ارسال سیگنال استفاده میکند ، برای دریافت و کپی کردن سیگنال هم استفاده میکند . فکر کردم که اگر امکانش باشد یک سنسور اینفرارد را بطور موقت جایگزینش کنم تا شاید بشود ریموتهای پیشرفته را هم کپی کرد . با توجه به اینکه دیود ذکر شده دو پایه دارد و سنسور اینفرارد 3 پایه لطفا راهنمایی کنید که بنظرتان آیا اصلا قابل انجام است ؟ و برای این کار باید چطور عمل کرد و چه قطعات دیگری نیاز هست ؟

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    سلام سنسور 3 پایه فرستنده نداریم . منظورتان همان گیرنده مادون قرمز 3 پایه هست مثل مدل های VS838 اینا فرکانس کاری شون متفاوت هست . با فرستنده مادون قرمز معمولی 940 نانومتر اینها دریافت ندارند

دیدگاه

پاسخ : جایگزینی سنسور infrared

نوشته اصلی توسط amirtevez2 نمایش پست ها
      سلام سنسور 3 پایه فرستنده نداریم . منظورتان همان گیرنده مادون قرمز 3 پایه هست مثل مدل های VS838 اینا فرکانس کاری شون متفاوت هست . با فرستنده مادون قرمز معمولی 940 نانومتر اینها دریافت ندارند
      دوست عزیز توی نت بگردید توضیحش هست که چطور از همان دیود فرستنده مادون قرمز بجای سنسور گیرنده استفاده میشود . و چون ظاهرا این دستگاه هم از همین روش استفاده میکند من فکر کردم که با استفاده از سنسور مادون قرمز بشه دقت بیشتری در خواندن و کپی کردن فرمانها استفاده کرد . سه پین سنسور هم فکر کنم یکیش ولتاژ ورودی باید باشد که خوب احتمالا اینطوری نیاز به به ترانزیستور پیدا میکنم که با سنسور ترانزیستور را فعال کنم و با دو پایه ترانزیستور نقش عملکرد برعکس دیود مادون قرمز را در هنگام دریافت سیگنال شبیه سازی کنم .
      دوستان اگر نظری دارند راهنمایی کنند .
      اگر هم ولتاژ اعمال شده به سنسور دخالتی در دو پین دیگر ندارد پس نیازی به ترانزیستور هم نخواهد بود و....
      لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X