اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جستجوی یک آموزش عملی برای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جستجوی یک آموزش عملی برای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ

سلام
    در انجمن جستجو کردم اما یک آموزش عملی برای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ نیافتم. موضوعهایی که وجود دارد، اساساً بحثهای فنی بین اهل فن است. اما آموزشی که از الفبای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ شروع کرده باشد و به*صورت عملی آن را یاد داده باشد نیافتم.
    آیا شما چنین آموزشی چه در این انجمن چه خارج از آن سراغ دارید؟

پاسخ : جستجوی یک آموزش عملی برای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ

درود
    اتفاقا من هم در این باره زیاد جستجو کردم ظاهرا ساخت منبع تغذیه سویچینگ با قابلیت تنظیم ولتاژ و جریان مشکل است و از آنجایی که منبع تغذیه کامپیوتر هم از نوع سویچینگ است شامل همین وضعیت میشود .

دیدگاه

پاسخ : جستجوی یک آموزش عملی برای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
      درود
      اتفاقا من هم در این باره زیاد جستجو کردم ظاهرا ساخت منبع تغذیه سویچینگ با قابلیت تنظیم ولتاژ و جریان مشکل است و از آنجایی که منبع تغذیه کامپیوتر هم از نوع سویچینگ است شامل همین وضعیت میشود .
      گویا بعضیها این کار مشکل را انجام داده‌اند، یا حداقل ادعا می‌کنند که انجام داده‌اند.
      جستجوهای شما به چه نتائجی رسید؟

دیدگاه

درود
        راستش من درمورد تبدیل منبع تغذیه کامپیوتر جستجو نکردم چون قابلیت انعطاف آن بسیار کم است من در مورد ساخت یک منبع تغذیه سویچینگ با ولتاژ متغیر 0 تا 50 ولت و جریان حداکثر 5 آمپر جستجوکردم چندتا مدار هم یافتم ولی چون پیچیدن ترانس آنها و پیدا کردن هسته ای که اطلاعات آن (در ایران) در دست باشد خود یک مشکل بزرگ دیگری است هنوز اقدام به ساخت آنها نکرده ام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
          درود
          راستش من درمورد تبدیل منبع تغذیه کامپیوتر جستجو نکردم چون قابلیت انعطاف آن بسیار کم است من در مورد ساخت یک منبع تغذیه سویچینگ با ولتاژ متغیر 0 تا 50 ولت و جریان حداکثر 5 آمپر جستجوکردم چندتا مدار هم یافتم ولی چون پیچیدن ترانس آنها و پیدا کردن هسته ای که اطلاعات آن (در ایران) در دست باشد خود یک مشکل بزرگ دیگری است هنوز اقدام به ساخت آنها نکرده ام.
          اگر امکان دارد نقشه این مدارها رو اینجا قرار بدید تا بررسی کنیم
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
            اگر امکان دارد نقشه این مدارها رو اینجا قرار بدید تا بررسی کنیم
            لطفاً اینجا (در این تاپیک) قرار داده نشود. این تاپیک مربوط به آموزش عملی برای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ است.

دیدگاه

درود
              به لینکهای زیرنگاه کنید :

http://www.mysticengineering.com/atx.adapter/links.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Tanha7 نمایش پست ها
                سلام
                در انجمن جستجو کردم اما یک آموزش عملی برای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ نیافتم. موضوعهایی که وجود دارد، اساساً بحثهای فنی بین اهل فن است. اما آموزشی که از الفبای تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه با قابلیت تنظیم آمپراژ و تنظیم ولتاژ شروع کرده باشد و به*صورت عملی آن را یاد داده باشد نیافتم.
                آیا شما چنین آموزشی چه در این انجمن چه خارج از آن سراغ دارید؟
                با سلام و درود،
                مطمئن هستم که چند سال قبل یکی از دوستان
                ( فکر کنم آقای محسن محمد شاهی) در انجمن
                نحوه تبدیل عملی پاور ATX به منبع تغذیه متغییر
                دارای کنترل جریان رو آموزش داده بودن.
                و اگر پیدا کنم اینجا میذارم.
                ولی بنده با نظر جناب nimdar موافق هستم که
                قابلیت انعطاف زیادی نداره، و حتی خودم چندین پاور
                داشتم که هیچ وقت به منبع تغذیه متغییر تبدیل
                نکردمشون!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

https://www.eca.ir/forums/thread60192.html
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                  با سلام و درود،
                  مطمئن هستم که چند سال قبل یکی از دوستان
                  ( فکر کنم آقای محسن محمد شاهی) در انجمن
                  نحوه تبدیل عملی پاور ATX به منبع تغذیه متغییر
                  دارای کنترل جریان رو آموزش داده بودن.
                  و اگر پیدا کنم اینجا میذارم.
                  ولی بنده با نظر جناب nimdar موافق هستم که
                  قابلیت انعطاف زیادی نداره، و حتی خودم چندین پاور
                  داشتم که هیچ وقت به منبع تغذیه متغییر تبدیل
                  نکردمشون!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان بنده نظرم به اینجا خورد http://danyk.cz/at_atx_en.html کاری که گفت رو رو پاور کامپیوتر هاف بریج انجام دادم . :biggrin: یه سری تغییر کوچیک علاوه بر توضیحات ایشون تو مدارش دادم (مثل ولتاژ پایه شماره 2 آی سی که INV IN هست) تا بتونه از 3 شروع بشه. :wink: یه خازن 33 نانو هم تو مدار اضافه کردم تا فیدبک باعث ایجاد سوت
                  سلام
                  1. موضوعی را که گذاشتید دیده بودم. اما ای کاش این موضوع مستقلاً تدوین می*شد نه با ارجاع به یک آموزش دیگر.

2. مشخصتر می*فرمایید که مقصودتان از «قابلیت انعطاف زیاد» چیست؟
                  جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۲:۴۸ ۱۴۰۱/۰۲/۰۹.

دیدگاه

سلام
                    1. موضوعی را گذاشتید دیده بودم. اما ای کاش این موضوع مستقلاً تدوین می*شد نه با ارجاع به یک آموزش دیگر.

2. مشخصتر می*فرمایید که مقصودتان از «قابلیت انعطاف زیاد» چیست؟
                    1- حیف الان پاور ندارم وگرنه آموزش عملی میذاشتم.
                    2- همونطور که میدونید یک منبع تغذیه متغییر
                    استاندارد از 0تا 30 ولت و از 0 تا 3 آمپر هست( در بعضی
                    مدل ها 5 آمپر)
                    اما پاور کامپیوتر هر کاری بکنی ولتاژ از حد معینی( 2 یا 3 ولت)
                    کمتر و از حد معینی بیشتر( 20 ولت) بالاتر نمیره و اگر هم بشه
                    سریعا میسوزه یا خروجی دل دل میزنه.
                    و اینکه هرگز بنده هیچ نوع منبع تغذیه سویچینگ رو به منبع
                    تغذیه متغییر تبدیل نمیکنم چون به خاطر وجود هارمونیک و تداخل
                    الکترومغتاطیس در خروجی،موقع تست وسایل صوتی،تصویری و رادیویی
                    اختلال ایجاد میکنه فلذا باید بگم که منبع تغذیه متغییر 2 خروجی که
                    خودم ساختم و دارم از تغذیه ترانسی و رگولاتور خطی LM317 تقویت
                    شده بهره برده!

دیدگاه

...
                      2- ...
                      اما پاور کامپیوتر هر کاری بکنی ولتاژ از حد معینی( 2 یا 3 ولت)
                      کمتر و از حد معینی بیشتر( 20 ولت) بالاتر نمیره و اگر هم بشه
                      سریعا میسوزه یا خروجی دل دل میزنه.

...منبع تغذیه متغییر 2 خروجی که
                      خودم ساختم و دارم از تغذیه ترانسی و رگولاتور خطی LM317 تقویت
                      شده بهره برده!
                      بعضی افراد در فیلمهایی که در آپارات و اینستاگرام گذاشته*اند نشان می*دهند که ولتاژ پاور را تا نزدیک 0 کم می*کنند. اگر نیاز بود بفرمایید لینکشان را بگذارم.

آیا امکانش هست آموزش ساخت منبع تغذیه متغیر خودتان را بگذارید؟
                      جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۲۲:۱۹ ۱۴۰۱/۰۲/۰۹.

دیدگاه

بعضی افراد در فیلمهایی که در آپارات و اینستاگرام گذاشته*اند نشان می*دهند که ولتاژ پاور را تا نزدیک 0 کم می*کنند. اگر نیاز بود بفرمایید لینکشان را بگذارم.

آیا امکانش هست آموزش ساخت منبع تغذیه متغیر خودتان را بگذارید؟
                        بله،از آپارات بذارین.
                        انشاالله در فرصتی مناسب آموزش ساخت منبع
                        تغذیه متغییر خودم رو میذارم.

دیدگاه

بله،از آپارات بذارین.
                          انشاالله در فرصتی مناسب آموزش ساخت منبع
                          تغذیه متغییر خودم رو میذارم.
                          یکی از لینکهای مربوط به تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه*ی متغیر، که ولتاژ را تا نزدیک 0 پایین می*آورد:

دیدگاه

یکی از لینکهای مربوط به تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه*ی متغیر، که ولتاژ را تا نزدیک 0 پایین می*آورد:
                            https://www.instagram.com/p/CK_LNw5A...dium=copy_link
                            جالب بود که تا 0.001 ولت پایین میاره.
                            ولی خب باز مشکل ریپل و نویز خروجی وجود داره.

دیدگاه

جالب بود که تا 0.001 ولت پایین میاره.
                              ولی خب باز مشکل ریپل و نویز خروجی وجود داره.
                              اگر امکانش هست، بفرمایید «ریپل» و «نویز» چیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X