اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیر برقی خطی ( قابل کنترل )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیر برقی خطی ( قابل کنترل )

سلام اساتید
    من یه پروژه دارم انجام میدم که توو این پروژه باید شعله یه مشعل رو کنترل کنم تا دمای محیط توو هر مقداری که ما میخوایم بمونه.
    داخل اینترنت سرچ میکنم شیر برقی پیدا کنم که این قابلیت رو داشته باشه که به صورت خطی عمل کنه .
    اما هیچ کدوم مشخصات کاملی ازشون ننوشته .
    حتی شیر برقی های سروو هم سرچ کردم اما چیزه درست و حسابی نمیاد.
    شما اگه تجربه ای در این زمینه دارید لطفا منو راهنمایی کنید.
    با تشکر
    بازم خدا رو شکر ...

پاسخ : شیر برقی خطی ( قابل کنترل )

باسلام
    در مواردی که نیاز به کنترل تدریجی شیر برقی وجود داشته باشه از شیرهای پروپرشنال ( Proportional Valve) استفاده میشه اما نمیدونم در عمل برای کنترل گاز ورودی مشعل از چه روشی استفاده میشه
    نمونه هیدرولیک و پنوماتیک این شیرها وجود داره که معمولا با جریان 4 تا 20 میلی آمپر یا ولتاژ 10-0 ولت کنترل میشن
    https://www.famcocorp.com/product/411/%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%B1%DA%A9-
    %D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA

https://phj-co.com/every-thing-about-proportional/

شیر پروپرشنال MPYE فستو یک نمونه شیر برقی با عملکرد تدریجی و متناسب با ولتاژ یا آمپراژ اعمال شده به بوبین است که یک شیر با موضع 5/3 می باشد.

دیدگاه

دوست عزیز

برای انجام کار مد نظر شما اگر نمیخوای درگیر هزینه و دردسر تجهیزات صنعتی نیمه آماده بشی بهترین سولوشن استفاده از شیرهای برقی اسکرو مورد استفاده در سیستم مدیریت موتور اتوموبیل هست ( در ایران به شکل غلط مصطلح به عنوان استپر میشناسن )

یک مجموعه کامل استپر سیستم سی ان جی خودرویی ( باز اینم توی بازار بعنوان سیستم گازسوز غیر فابریک یا دستی میشناسن ) باید تهیه کنی.

مجموعه شامل شیر استپر مخروطی و اوریفیس و هاب و نشیمن و ورودی خروجی های والو میشه .

در خودروها ورودی این والو به خروجی رگولاتور ( فشار کاری معمولا رنج زیر ۲ بار ) و خروجی با لوله فشار پایین به میکسر گاز در ورودی دریچه گاز یا خروجی فیلتر هوا متصل میشه .
      ای سی یو سیستم گاز سوز بر مبنای پارامترهای کاری موتور مقدار گاز مورد نیاز ( نسبت حجمی رنج ۱ به ۱۰ هست در سیستمهای اصولی تر مبنای کار اندازه گیری جرم هوای ورودی و اعمال گاز مورد نیاز در نسبت استوکیومتری هست ) رو با ریسپانس تایم های اوردر میلی ثانیه اعمال میکنه ( مدیریت سیستم سوخترسانی موتورهای اتو یکی از سنگین ترین و چالش انگیزترین سیستمهای کنترل احتراقه )

والو استپری فوق از لحاظ پیش نیازهای فنی و اجرایی و رنج دمایی استاندارد automotive داره که چند پله بالاتر از استانداردهای industrial هستش .

رنج فشار مطلقی که سیستم میتونه باهاش کار کنه بین ۱ تا ۳ باره .

این نوع استپرها در فشار نامی میتونن سیستمهای گاز سوز تا رنج حدود ۱ مگاوات رو با سرعت و دقت و ریسپانس تایمهای بسیار بالا ساپورت کنن که از پیش نیازهای اکثر مشعل های استیشن معمولی بسیار بالاتره .

اگر توان مشعل اتون بیشتر از رنج فوقه تا راه حل تکمیلی اش رو خدمتتون بگم

دیدگاه

توضیحات عالی و فوق*العاده
        واقعاً ممنونم از دوستان
        بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X