اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فوری : مشکل قطع و وصل خروجی آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فوری : مشکل قطع و وصل خروجی آمپلی فایر

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    من یه ماژول آمپلی فایر xh-m189 که دارای خروجی 2در 50 وات هستش رو روی ماشین بستم و تغذیه اش توسط ماژول افزاینده که ولتاژ 12 باطری ماشین رو به 24 تبدیل میکنه روتامین میکنم.
    من این ماژول رو فقط برای باند های پشت استفاده کردم و باند های جلوی رودری روی پخش مونده ولی باند های پشت باند فابریکی نیست که تیوتر دار و دارای 50 وات نامی و 250 وات مکس هستش.
    ورودی سیگنال صوتی این آمپلی فایر رو توسط کابل یک به دو rca به aux از پشت رادیو پخش وصل کردم.
    حالا مشکلی که من اینجا دارم اینه تو ولوم های بالا دقیقا موقع اوج صدا خروجی رو قطع میکنه مثلا تو بعضی از آهنگ های بیس دار دقیقا همونجا که بیس قوی بده خروجی رو قطع میکنه و هی صدا مدام قطع و وصل میشه. که احتمال میدم بخاطر وجود مدار محافظ توی آمپلی فایر هست
    در حالی که مستقیم aux رو از گوشی به آمپلی فایر وصل کردم هرچه قدر ولوم رو زیاد کردم این اتفاق نیوفتاد.
    به نظر خودم بخاطر گین بالای سیگنال خروجی رادیو پخشه..هر چه قدر هم با اکولایزر رادیو پخش ور رفتم نتونستم درستش کنم.
    حالا چن تا سوال دارم
    1-آیا با تعویض باند به ضعیف تر یا قوی تر مشکل حل میشه؟
    2-چجوری میتونم گین سیگنال رو بیارم پایین؟
    3-آیا با سری کردن مقاومت توان بالا تو مسیر باند ها میتونم تغییراتی ایجاد کنم یا نه؟
    دوستان خواهشا هر گونه تجربه ای که دارید در اختیار بزارید به راهنمایی فوری احتیاج دارم

پاسخ : فوری : مشکل قطع و وصل خروجی آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط amirstar4elec نمایش پست ها
    من یه ماژول آمپلی فایر xh-m189 که دارای خروجی 2در 50 وات هستش رو روی ماشین بستم و تغذیه اش توسط ماژول افزاینده که ولتاژ 12 باطری ماشین رو به 24 تبدیل میکنه روتامین میکنم.
    من این ماژول رو فقط برای باند های پشت استفاده کردم و باند های جلوی رودری روی پخش مونده ولی باند های پشت باند فابریکی نیست که تیوتر دار و دارای 50 وات نامی و 250 وات مکس هستش.
    ورودی سیگنال صوتی این آمپلی فایر رو توسط کابل یک به دو rca به aux از پشت رادیو پخش وصل کردم.
    حالا مشکلی که من اینجا دارم اینه تو ولوم های بالا دقیقا موقع اوج صدا خروجی رو قطع میکنه مثلا تو بعضی از آهنگ های بیس دار دقیقا همونجا که بیس قوی بده خروجی رو قطع میکنه و هی صدا مدام قطع و وصل میشه. که احتمال میدم بخاطر وجود مدار محافظ توی آمپلی فایر هست
    در حالی که مستقیم aux رو از گوشی به آمپلی فایر وصل کردم هرچه قدر ولوم رو زیاد کردم این اتفاق نیوفتاد.
    به نظر خودم بخاطر گین بالای سیگنال خروجی رادیو پخشه..هر چه قدر هم با اکولایزر رادیو پخش ور رفتم نتونستم درستش کنم.
    حالا چن تا سوال دارم
    3-آیا با سری کردن مقاومت توان بالا تو مسیر باند ها میتونم تغییراتی ایجاد کنم یا نه؟
    دوستان خواهشا هر گونه تجربه ای که دارید در اختیار بزارید به راهنمایی فوری احتیاج دارم
    درود....
    اینجا هم گرما حاکم هست و هم مشکل تغذیه به احتمال زیاد....
    تغذیتان چند آمپر است؟؟؟ آیا برای آمپلی فن نصب کرده اید؟؟ یا در دمای کم امتحان کرده اید؟؟
    گین گوشی کمتر از پخش ماشین هست !!
    اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

سلام، با اجازتون منم سوالم رو اینجا بپرسم، امپلی فایر بشدت نویز داره وقتی دستم رو روی ی خازن میزارم نویز قطع میشه، خازن هم سالمه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirstar4elec نمایش پست ها
        حالا چن تا سوال دارم
        با سلام به شما دوست عزیز و پسر نیک..
        راه اول بنظر من ..ممکن*است تغذیه مشکل داشته باشد ..
        راه دوم*...میتوانید امپدانس بلندگو ها افزایش دهید ...مثلا به جای بلندگوی ۴ اهم ....
        بلندگوی ۸ اهم قرار دهید ....

دیدگاه

مدار امپلی فایر گین نداره خب از پخش کم کن، اگه اونم نداره که بعید میدونم، ولوم دست شماست! در کل این همه هزینه کردید ی امپ ۲ کانال دست دوم میگرفتی با توجه به توانی که لازم داری هزینه هم کمتر میشد، ولی ماجراجویی نداشت خب، فرمودید با گوشی تست کردید، پس ممکنه یا از پخش باشه، یا ار سی چیز دیگه ای نمیمونه، البته همونطور که دوستمون گفتن امپ اگه ۸ اهم باشه، بلندگوی ماشین ۴ اهم هست، فشار میاره به امپ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها
            سلام، با اجازتون منم سوالم رو اینجا بپرسم، امپلی فایر بشدت نویز داره وقتی دستم رو روی ی خازن میزارم نویز قطع میشه، خازن هم سالمه!
            emi شیلد سیستم مشکل داره .

یعنی اتصالات بدنه ضعیفه و محدوده ورودی و پری امپ هم احتمالا گرند و شیلد مناسب ندارن
            جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۸:۰۰ ۱۴۰۱/۰۳/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
              با سلام به شما دوست عزیز و پسر نیک..
              راه اول بنظر من ..ممکن*است تغذیه مشکل داشته باشد ..
              راه دوم*...میتوانید امپدانس بلندگو ها افزایش دهید ...مثلا به جای بلندگوی ۴ اهم ....
              بلندگوی ۸ اهم قرار دهید ....
              درود.
              بله شک بنده هم به منبع تغذیه است!!!
              با افزایش آمپدانس بلندگو قدرت خروجی آمپلی فایربه دلیل افزایش مقاومت بلندگو ها پایین میاید!!!
              مشکل باید حل بشود...

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها
              مدار امپلی فایر گین نداره خب از پخش کم کن، اگه اونم نداره که بعید میدونم، ولوم دست شماست! در کل این همه هزینه کردید ی امپ ۲ کانال دست دوم میگرفتی با توجه به توانی که لازم داری هزینه هم کمتر میشد، ولی ماجراجویی نداشت خب، فرمودید با گوشی تست کردید، پس ممکنه یا از پخش باشه، یا ار سی چیز دیگه ای نمیمونه، البته همونطور که دوستمون گفتن امپ اگه ۸ اهم باشه، بلندگوی ماشین ۴ اهم هست، فشار میاره به امپ
              درود.
              ایشان میتوانند بایک ولوم دوبل ساده 50 کیلو اهم کار گین را در نزدیکی آمپ درست کنند!!!!
              درضمن مشکل ازتغذیه هست و با بانک خازنی و یکسان سازی gnd خروجی rca پخش با gnd خروجی افزاینده ولتاژ مشکل نویز تا حد بسیار زیادی رفع میشود!!!
              اما تغذیه ضعیف است!! باید عوض شود یا تقویت شود!!!
              در خودرو ها بلندگو های 4 اهمی استفاده میشود و بلندگو های 6 اهم و 8 اهم و 16 اهم برای پخش های خانگی و سیستم های خانگی است!!!
              با بلندگوی 8 اهم فقط صورت مسئله پاک میشود!!!
              اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X