اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در باز کردن موتور جاروبرقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در باز کردن موتور جاروبرقی

سلام
    من دارم موتوی یک جارو برقی رو باز می کنم احتمالا باید بلبرینگ هاش رو عوض کنم قاب فلزی روی پره رو برداشتم ولی هر کار می کنم نمیتونم پیچ پره رو باز کنم پیچ اچر ۱۲ میخوره اما من ندارم با امبر دست میپیچونم اما مشکل اینه که پیچ همراه مهره میچرخه ! با هیچ چیزی هم نتونستم سیم*پیچ رو نگه دارم
    با بکس میتونم باز کنم ؟ چیکار باید کنم ؟

پاسخ : مشکل در باز کردن موتور جاروبرقی

نوشته اصلی توسط mehr32 نمایش پست ها
    سلام
    من دارم موتوی یک جارو برقی رو باز می کنم احتمالا باید بلبرینگ هاش رو عوض کنم قاب فلزی روی پره رو برداشتم ولی هر کار می کنم نمیتونم پیچ پره رو باز کنم پیچ اچر ۱۲ میخوره اما من ندارم با امبر دست میپیچونم اما مشکل اینه که پیچ همراه مهره میچرخه ! با هیچ چیزی هم نتونستم سیم*پیچ رو نگه دارم
    با بکس میتونم باز کنم ؟ چیکار باید کنم ؟
    درود
    سر دیگرشافت موتور باید شیار داشته باشد و یا خودتان شیار ایجاد بکنید و با پیچ گوشتی تخت آنرا نگه دارید تا بتوانید پیچ روی پره را باز بکنید!!!

دیدگاه

شیار نداره موتور پانا سونیکه فکر کنم مونتاژ ایرانه چون روی موتور با چیزی مثل غلط گیر نوشته ٤
      سر شافت هم دقیقا هم سطح بلبرینگ است و یک مقدار هم داخله یعنی به هیچ عنوان قابل دسترسی نیست

دیدگاه

باید خود ایمپلر رو ثابت نگه داری ( معمولا روی ایمپلرهای این مدلی یک یا چند تا سوراخ وجود داره که روی بلوک موتور هم مقابل این سوراخ ها محل قرار دادن پین قفل وجود داره ).

در ضمن با انبردست و آچار قفلی و اینجور چیزا مهره رو باز و بسته نمیکنن ( صرفنظر از کچل کردن سر مهره و کار غیر استاندارد این مهره ها معمولا تا لب مرز گشتاور نامی سفت میشن که در دور بالا مهره شل نشه ،خیلیاشون مهره با قفل پلاستیکی سرخود دارن که بوسیله بکس هم باید سری ها فشار قوی مشکی استفاده کنید ، انبر دست که جای خود داره )

به راست گرد چپگرد بودن مهره هم دقت کنید ( جهت باز شدن هم جهت گردش ایمپلره )

حین باز کردن ایمپلر خیلی مراقب باشید به ایمپلر آسیب وارد نشه ، ایمپلر های سانتریفیوژ دور بالا کاملا بالانس شده هستن یکم دفرمره بشه یا بالانسش بهم بخوره در دور نامی احتمال متلاشی شدن ایمپلر کاملا وجود داره

دیدگاه

ممنون نگاه می کنم ببینم پین داره یا نه نمیدونم این چرا اچر ۱۲ میخوره ؟ باید بکسش رو بگیرم
          پیچش چپ گرده تا با استارت موتور شل نشه
          چشم حواسم رو جمع می کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X