ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    2022/05/30
    0
    0

دستگاه فاتحه و صلوات انداز خودکار

سلام بر شما بزگان انجمن،
    با توجه به اینکه آمار اخبار نا خوشایند مرگ و میر زیاد شده، و رسانه های داخلی هم بحمدلله گوی سبقت را از رسانه های خارجی در انتشار این اخبار ربوده اند
    و فرستادن فاتحه و صلوات برای اموات دیگر از عهده ما خارج شده
    تصمیم گرفتم با استفاده از افزونه های ورد پرس که اخبار سایت های مختلف را از فید گرفته و می خوانند، اخبار مربوط به فوتی، تصادف و مرگ و میر را پزدازش کرده
    و با ارسال یک سیگنال به ازای هر خبر فوتی به یک ماژول IOT مثل NODEMCU یک صدای ضبط شده صلوات و فاتحه به صورت خودکار پخش شود
    در فاز بعدی قصد دارم اخبار انگلیسی را هم به اخبار فارسی اضافه کنم
    اگر صحبتی و پیشنهادی دارید در خدمتیم:various_059:
    2007/08/02
    1,510
    959

پاسخ : دستگاه فاتحه و صلوات انداز خودکار

[QUOTE=E_Salavati;743002]سلام بر شما بزگان انجمن،
    با توجه به اینکه آمار اخبار نا خوشایند مرگ و میر زیاد شده، و رسانه های داخلی هم بحمدلله گوی سبقت را از رسانه های خارجی در انتشار این اخبار ربوده اند
    و فرستادن فاتحه و صلوات برای اموات دیگر از عهده ما خارج شده
    تصمیم گرفتم با استفاده از افزونه های ورد پرس که اخبار سایت های مختلف را از فید گرفته و می خوانند، اخبار مربوط به فوتی، تصادف و مرگ و میر را پزدازش کرده
    و با ارسال یک سیگنال به ازای هر خبر فوتی به یک ماژول IOT مثل NODEMCU یک صدای ضبط شده صلوات و فاتحه به صورت خودکار پخش شود
    در فاز بعدی قصد دارم اخبار انگلیسی را هم به اخبار فارسی اضافه کنم
    اگر صحبتی و پیشنهادی دارید در خدمتیم:various_059:[/QUOTE]

شما تو این مملکت حروم شدید . من جای شما بودم به یه کشور دیگه میرفتم تا استعدادم حروم نشه.
    اگه کسی کتاب قدیمی الکترونیک عملی برای جوانان بخت آور داره لطفا پیام بده Hidden Content
    2012/12/23
    تهران
    868
    629

[QUOTE=sepehr63;743003]شما تو این مملکت حروم شدید . من جای شما بودم به یه کشور دیگه میرفتم تا استعدادم حروم نشه.[/QUOTE]
    :))))
    مهندس جان تاپیک رو از اینی که هست سمی تر نکنید :various_022::various_022::various_022:
    ( در مورد امضاتون کتاب های بخت آور، فکر کنم دو جلد اولش رو دارم، منتهی صندوق PV من پر هست نتونستم پیام بدم، اگه کمکی از دست بنده برمیاد درخدمتون هستم.)
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

2022/05/30
    0
    0

بابا شما خودتان مار و افعی رو درس میدید...دیگه نگران سمی شدن فروم تان هم هستید؟!
    جالبه قربان صدقه همدیگه هم میرن!
    2017/06/13
    1,377
    820

[QUOTE=E_Salavati;743012]بابا شما خودتان مار و افعی رو درس میدید...دیگه نگران سمی شدن فروم تان هم هستید؟!
    جالبه قربان صدقه همدیگه هم میرن![/QUOTE]
    سلام
    دوست عزیز، بحث فنی رو کنار بذاریم، از نظر غیر فنی دنبال چی هستید؟ مگه توی اعتقادات شما خدا محتاج یک قطعه صدای ضبط شده اس که بشنوه و اموات رو بیامرزه؟! با این درخواست شما یاد اون ربات نماز قضا خوان افتادم که یه کمپانی چینی ساخته بود؛ همونقدر مسخره! ببخشید فضولی میکنم ولی به نظرم بهتر باشه حتما روی اعتقاداتتون یه تجدید نظری بکنید!!!
    2022/05/30
    0
    0

مملکتی که اولین قانون دنیای رسانه یعنی کپی رایت هم رعایت نمیشه، معلومه که اینترنتش هم میشه لانه مار و اژدها، دیگه سلام و صلوات فرستادنشون واسه چیه...ما که دیگه گلویمان پاره شد از بس گفتیم
    ولی این حضرات قاچاقچی مارخور چه می فهمن این چیزها رو، کپی رایت یعنی چه!
    خواستم مطمئن بشم هنوز پشت این انجمن هم مثله بقیه اینترنت این مملکت یک سری مارخور هستن:25:
    2017/06/13
    1,377
    820

[QUOTE=E_Salavati;743016]مملکتی که اولین قانون دنیای رسانه یعنی کپی رایت هم رعایت نمیشه، معلومه که اینترنتش هم میشه لانه مار و اژدها، دیگه سلام و صلوات فرستادنشون واسه چیه...ما که دیگه گلویمان پاره شد از بس گفتیم
    ولی این حضرات قاچاقچی مارخور چه می فهمن این چیزها رو، کپی رایت یعنی چه!
    خواستم مطمئن بشم هنوز پشت این انجمن هم مثله بقیه اینترنت این مملکت یک سری مارخور هستن:25:[/QUOTE]
    شما رو به خدا قسم اگر این دستگاه رو ساختید، ما اعضای گناه کار و مار خور این انجمن رو هم بی نصیب نذارید و هر چند وقت یکبار دستگاه رو به نیت ما روشن کنید. باشد که همه ما به واسطه این دستگاه ارزشمند آمرزیده شویم ان شاءالله...
    2022/05/30
    0
    0

بیشعوری پشت فضای مجازی و اینترنت اینجا، بیشعوری سیستماتیکه کار از صلوات و اختراع گذشته. جماعتی که پول بیت المال را به عنوان تشکیلات جنگ نرم می گیرند که شاش سگ روی اعصاب مردم در اینترنت خالی کنند، پولشان از گوشت سگ هم حرام تر هست
    علاوه بر این صیغه زاده های ترامپ و دار و دسته اش که در این مملکت نفوذ کردن و گند زدن به همه چیز:25:
    2012/12/23
    تهران
    868
    629

[CENTER][B]دوستان میدونم عنوان و موضوع تاپیک به قصد ترول و حاشیه سازی ایجاد شده اما بنظرم میتونیم جهت خوبی به این تاپیک بدیم.[/B]
    [/CENTER]
    جناب آقای صلواتی عزیز به جای هزینه زیاد جهت ماژول IOT و انجام فعالیت های پردازش سنگین که قائدتا جهت تحلیل اخبار فوت و مرگ نیاز دارید، من پیشنهادم یه راه حل خیلی ساده تره و خیلی کم هزینه تر و بدون نیاز به هرگونه برنامه نویسی، استفاده از IC های سری ISD مثل ISD1700 که در اصل این آی سی یک آرایه حافظه ضبط صدا هست و با کمترین قطعات RUN میشه، شماتیک زیر نحوه کانفیگور کردن آی سی هست.[CENTER]
    [IMG]https://forums.parallax.com/uploads/attachments/65900/89277.jpg[/IMG]
    [/CENTER]

اساس کار این آی سی خیلی ساده است، شما اول توسط یه میکروفون(پین 10 و 11) یا یه خروجی اسپیکر بهش یه صوتی رو می دید ( مثلا فاتحته و یا صلوات :various_022:) و دکمه ضبط رو هم در همون حین نگه میدارید (پین 24) بعد از اون، توسط یه RC (پین 20) کلاک رو تعیین می کنید که خود اون آی سی از اون صدا با چه نرخی نمونه برداری میکنه و یا اگه مثلا بعد از ضبط صدا کلاک رو دوبرابر کنید می تونید سرعت خوندن فاتحه و صلوات رو بیشتر کنید. حالا چرا سرعت دو برابر میشه؟ به این دلیل که شما اگه با سرعت X از صدا نمونه برداری کرده باشی و با سرعت 2X بخوایی دوباره اطلاعات رو به خروجی بدی سرعتت زیاد تر میشه( که قائدتا تو زمان کوتاه تر میشه فاتحه بیشتری داد.) و مهم تر از همه با نرخ نمونه برداری کمتر اطلاعات بیشتری رو میتونید ذخیره سازی کنید، به معنی درست کلمه یعنی، هرچی نرخ نمونه برداری کمتر باشه زمان بیشتری رو میتونید روی آی سی ضبط کنید و البته نباید فراموش کرد که اگه نرخ نمونه برداری کاهش پیدا کنه کیفیت صدا هم با ضریب یک دوم فرکانس نمونه برداری کاهش می یابد.
    جدول زیر به شما اطلاعات کافی در مورد نرخ نمونه برداری در این زمینه رو میده.

[CENTER][IMG]https://s6.uupload.ir/files/capture_emo9.png[/IMG]
    [/CENTER]
    همچنین میتونید دیتاشیت این آی سی رو از [URL="https://www.seattleu.edu/media/college-of-science-and-engineering/files/departments/electricalandcomputerengineering/ISD1700h40f9.pdf"]اینجا [/URL]دانلود کنید
    حالا میمونه تکرار، شما به راحتی با استفاده از یک 555 یا یک مولتی ویبراتور به جای دیود، می تونید یک اوپتو کوپلر بزارید و به کلید بدید که مثلا هر N ثانیه یک بار برای شما صوت رو پخش کنه ( با on کردن پین 23)
    مدار زیر یک نمونه مولتی ویبراتور با فرکانس نزدیک یک ثانیه هست، که ازش می تونید تو کاربرد های شمارنده و زمان سنجی های ساده استفاده کنید.

[CENTER][IMG]https://s6.uupload.ir/files/astable-multivibrator_ra43.jpg[/IMG]
    [/CENTER]
    در مورد مدار های مولتی ویبراتور در [URL="https://digighate.com/blog/%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84/"]اینجا [/URL]بیشتر می تونید مطالعه کنید.
    اگه سوال دیگه ای بود بنده در خدمتم.
    -----------------------------------------------------
    [SIZE=2]پ.ن : در مورد اینکه بنده رو مار افعی خطاب کردید، واقعیت اینه بنده قصد ناراحت کردن شما بزرگوار رو نداشتم و اصلا مخاطب اصلیم شما نبودید و سو برداشت کردید.
    درسته که جامعه ما سطح مهندس های برق رو به قاتحه خون برقی تقلیل داده اما تعداد مهندس هایی هم که اینجا هستن زمانی که همه ی جوان های همسن و سالشون تو قهوه خونه مشغول دود کردن قلیون بودن این بنده خداها اون جوانی با ارزش رو که هر انسان فقط یکبار تجربه میکنه رو نشستن درس خوندن و اینجا دارن رایگان راهنمایی میکنن( نه تنها اینجا بلکه تو اکثر انجمن های تخصصی)و نه تنها یک ریال از این راه درآمد ندارن بلکه مورد تمسخر امثال جنابعالی هم هستند و واقعا خیلی از بچه های اینجا تو جایی که مستحق اون هستن و باید باشن نیستن و من در مقابل همه این بزرگواران نه تنها ادعایی ندارم بلکه بی سواد ترین فرد این مجموعه ECA هستم. اما انقدر لحن تندی داشتن در مقابل این بزرگوران.... بگذریم.
    [/SIZE][CENTER][SIZE=2][B]ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده*ایم ////////////// از بد حادثه این جا به پناه آمده*ایم[/B]
    [/SIZE]

[SIZE=2]ره رو منزل عشقیم و ز سرحد عدم /////////////// تا به اقلیم وجود این همه راه آمده*ایم[/SIZE]
    [/CENTER]
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

2017/06/13
    1,377
    820

[QUOTE=E_Salavati;743021]بیشعوری پشت فضای مجازی و اینترنت اینجا، بیشعوری سیستماتیکه کار از صلوات و اختراع گذشته. جماعتی که پول بیت المال را به عنوان تشکیلات جنگ نرم می گیرند که شاش سگ روی اعصاب مردم در اینترنت خالی کنند، پولشان از گوشت سگ هم حرام تر هست
    علاوه بر این صیغه زاده های ترامپ و دار و دسته اش که در این مملکت نفوذ کردن و گند زدن به همه چیز:25:[/QUOTE]
    از لحن صحبت شما هم کاملا مشخصه که چقدر برای مسائل اخلاقی که بهش بیشتر از هر چیز توصیه شده اهمیت قائلید. توقع فاتحه از شما داشتن به واقع کار بیخودیه. نا امیدم کردید!

[COLOR="silver"]دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم[/COLOR]

[QUOTE=pencil;743023][CENTER][B]دوستان میدونم عنوان و موضوع تاپیک به قصد ترول و حاشیه سازی ایجاد شده اما بنظرم میتونیم جهت خوبی به این تاپیک بدیم.[/B]
    [/CENTER]
    جناب آقای صلواتی عزیز به جای هزینه زیاد جهت ماژول IOT و انجام فعالیت های پردازش سنگین که قائدتا جهت تحلیل اخبار فوت و مرگ نیاز دارید، من پیشنهادم یه راه حل خیلی ساده تره و خیلی کم هزینه تر و بدون نیاز به هرگونه برنامه نویسی، استفاده از IC های سری ISD مثل ISD1700 که در اصل این آی سی یک آرایه حافظه ضبط صدا هست و با کمترین قطعات RUN میشه، شماتیک زیر نحوه کانفیگور کردن آی سی هست.[CENTER]
    [IMG]https://forums.parallax.com/uploads/attachments/65900/89277.jpg[/IMG]
    [/CENTER]

اساس کار این آی سی خیلی ساده است، شما اول توسط یه میکروفون(پین 10 و 11) یا یه خروجی اسپیکر بهش یه صوتی رو می دید ( مثلا فاتحته و یا صلوات :various_022:) و دکمه ضبط رو هم در همون حین نگه میدارید (پین 24) بعد از اون، توسط یه RC (پین 20) کلاک رو تعیین می کنید که خود اون آی سی از اون صدا با چه نرخی نمونه برداری میکنه و یا اگه مثلا بعد از ضبط صدا کلاک رو دوبرابر کنید می تونید سرعت خوندن فاتحه و صلوات رو بیشتر کنید. حالا چرا سرعت دو برابر میشه؟ به این دلیل که شما اگه با سرعت X از صدا نمونه برداری کرده باشی و با سرعت 2X بخوایی دوباره اطلاعات رو به خروجی بدی سرعتت زیاد تر میشه( که قائدتا تو زمان کوتاه تر میشه فاتحه بیشتری داد.) و مهم تر از همه با نرخ نمونه برداری کمتر اطلاعات بیشتری رو میتونید ذخیره سازی کنید، به معنی درست کلمه یعنی، هرچی نرخ نمونه برداری کمتر باشه زمان بیشتری رو میتونید روی آی سی ضبط کنید و البته نباید فراموش کرد که اگه نرخ نمونه برداری کاهش پیدا کنه کیفیت صدا هم با ضریب یک دوم فرکانس نمونه برداری کاهش می یابد.
    جدول زیر به شما اطلاعات کافی در مورد نرخ نمونه برداری در این زمینه رو میده.

[CENTER][IMG]https://s6.uupload.ir/files/capture_emo9.png[/IMG]
    [/CENTER]
    همچنین میتونید دیتاشیت این آی سی رو از [URL="https://www.seattleu.edu/media/college-of-science-and-engineering/files/departments/electricalandcomputerengineering/ISD1700h40f9.pdf"]اینجا [/URL]دانلود کنید
    حالا میمونه تکرار، شما به راحتی با استفاده از یک 555 یا یک مولتی ویبراتور به جای دیود، می تونید یک اوپتو کوپلر بزارید و به کلید بدید که مثلا هر N ثانیه یک بار برای شما صوت رو پخش کنه ( با on کردن پین 23)
    مدار زیر یک نمونه مولتی ویبراتور با فرکانس نزدیک یک ثانیه هست، که ازش می تونید تو کاربرد های شمارنده و زمان سنجی های ساده استفاده کنید.

[CENTER][IMG]https://s6.uupload.ir/files/astable-multivibrator_ra43.jpg[/IMG]
    [/CENTER]
    در مورد مدار های مولتی ویبراتور در [URL="https://digighate.com/blog/%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84/"]اینجا [/URL]بیشتر می تونید مطالعه کنید.
    اگه سوال دیگه ای بود بنده در خدمتم.
    -----------------------------------------------------
    [SIZE=2]پ.ن : در مورد اینکه بنده رو مار افعی خطاب کردید، واقعیت اینه بنده قصد ناراحت کردن شما بزرگوار رو نداشتم و اصلا مخاطب اصلیم شما نبودید و سو برداشت کردید.
    درسته که جامعه ما سطح مهندس های برق رو به قاتحه خون برقی تقلیل داده اما تعداد مهندس هایی هم که اینجا هستن زمانی که همه ی جوان های همسن و سالشون تو قهوه خونه مشغول دود کردن قلیون بودن این بنده خداها اون جوانی با ارزش رو که هر انسان فقط یکبار تجربه میکنه رو نشستن درس خوندن و اینجا دارن رایگان راهنمایی میکنن( نه تنها اینجا بلکه تو اکثر انجمن های تخصصی)و نه تنها یک ریال از این راه درآمد ندارن بلکه مورد تمسخر امثال جنابعالی هم هستند و واقعا خیلی از بچه های اینجا تو جایی که مستحق اون هستن و باید باشن نیستن و من در مقابل همه این بزرگواران نه تنها ادعایی ندارم بلکه بی سواد ترین فرد این مجموعه ECA هستم. اما انقدر لحن تندی داشتن در مقابل این بزرگوران.... بگذریم.
    [/SIZE][CENTER][SIZE=2][B]ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده*ایم ////////////// از بد حادثه این جا به پناه آمده*ایم[/B]
    [/SIZE]

[SIZE=2]ره رو منزل عشقیم و ز سرحد عدم /////////////// تا به اقلیم وجود این همه راه آمده*ایم[/SIZE]
    [/CENTER]
    [/QUOTE]
    مهندس خیلی مدار جالبی ارائه کردید. فقط توش نرخ حداکثر فاتحه بر ثانیه ملائکه و دقت نمونه برداریشون رو لحاظ نکردید که گفتم شاید یه وقت توی کار باگ ایجاد کنه و دچار اتلاف ثواب بشه. به هر حال انرژی صرف میشه که یه مدار برای متوفی ثواب فارم کنه و این خیلی بده که اتلاف بالا بره :20:
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24