اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی AVR با ولتاژ 24V

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی AVR با ولتاژ 24V

سلام .
    من می خوام میکرو AVR رو با ولتاژ 24V تحریک کنم . روش تقسیم مقاومتی با مقاومتهای 1K و 4.5K رو انجام دادم ولی به محض اتصال تغذیه میکرو ، ولتاژ تا 1.9V افت می کنه . 4 تا ورودی هم هست که باید به روش مشابه با تقسیم ولتاژ به پایه های میکرو وصل بشن. آی سی رگولاتور هم چون تعداد ورودیها زیاد هست حجم کار رو زیاد می کنه و علاوه بر این نیاز به heatsink داره . دوستان اگر در این مورد نظری دارند ممنون می شم جواب بدن .

پاسخ : راه اندازی AVR با ولتاژ 24V

سلام:
    منظورتون از تعداد ورودیها چیه؟
    ورودی ها از کج میان؟
    چند تا هستن؟
    در ضمن اگه جراینتون تا 100 میلی آمپر محدود میشه میتونید از 78L05 که نیازی به هیت هم نداره استفاده کنین. همون 7805 عادی هم من خودم که هیچ وقت هیت سینک نمیذارم. مشکلی پیش نیومهد تا حالا که.
    اما اگر میخواین کلا از رگولاترو ها ساتفاده نکینین یه فیکر در مورد مداری با ترانزیستور و زنر میکنم ببینم چی به ذهنم میرسه.
    فعلا روی همین 78L05 که گفتم فکر کنین . عین یه ترانزیستوره و جیی هم نمیگیره.

دیدگاه

این طور که من متوجه شدم یه تغذیه 24 ولت به همراه چند ورودی 24 ولت داری .
      اگه این طوریه که استفاده از رگولاتور مشکلی یش نمیاره .
      اگه منظورت اینه که برای تبدیل هر ورودی 24 ولت به 5 ولت می خوای از رگولاتور استفاده کنی که اشتباهه.
      تقسم ولتاژ یکی از راه های کاهش ولتاژه . می تونی از اپتوکوپلر استفاده کنی . میشه ترانزیستور گذاشت . ..
      اما تو هیچ کدوم نباید ولتاژ افت کنه . احتمالا مدارت ایراد داره . شماتیک کاری که انجام دادی رو اینجا بذار

دیدگاه

شما می تونیذ از مدارات مبدل 24 به 5 با آمپرهای بیشتر استفاده کنید آمادش هست تا 3 آمپر هم می ده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X