اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کارزار مطالبه اصلاح حداقل حقوق مهندسین برق ( 15 میلیون تومان) از طریق فارس من

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کارزار مطالبه اصلاح حداقل حقوق مهندسین برق ( 15 میلیون تومان) از طریق فارس من

سلام دوستان
    مدتی است در بین دوستان فعال و با سابقه در صنعت برق بحث هایی از حقوق و دستمزد به راه افتاده که غالبا موافق هستند که حقوق های فعلی برای مهندسین برق حتی مخارج یک هفته آنان را هم پوشش نمی دهد و خیل عظیمی در حال ترک فعالیت خود به سمت کار در زمینه های نامرتبط و یا فرآیند مهاجرت هستند و از آنجایی که مهندسین برق غالبا دارای مشاغل حساسی در زمینه های خدمات، ابزار پزشکی، صنعتی، نظامی، کشاورزی و نیروگاهی و... هستند مسلما در آینده ای نزدیک نتایج بسیار فاجعه باری برای کشورخواهد داشت بنابراین به همت همین عزیزان کارزار درخواست_ما #حداقل_حقوق_۱۵_میلیون_تومان برای مهندسین برق میباشد در فارس راه افتاده، که تا به الان حدود 700 نفر آن را در چند روز امضا کردند، این کارزار کاملا قانونی هست و اگر به 50 هزار امضا برسد در صحن مجلس بررسی خواهد شد.
    اگر موافق این کارزار هستید، لطفا به لینک زیر در فارس من رفته و کارزار را امضا کنید و در بین بقیه دوستان مهندس خودتون هم این موضوع را اطلاع رسانی کنید.
    مطالبه اصلاح حداقل حقوق مهندسین برق در فارس من : https://www.farsnews.ir/my/c/143235
    (از نوشتن هرگونه نظر سیاسی، توهین به اشخاص و افراد و هرگونه مواردی که خلاف قوانین سایت ECA هست در ادامه تاپیک جدا خودداری کنید)

رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

پاسخ : کارزار مطالبه اصلاح حداقل حقوق مهندسین برق ( 15 میلیون تومان) از طریق فارس من

15 !!!
    باعث خوشحالی مهندسین برق امثال بنده هستش ولی اینجانب ب عنوان یک مهندس برق الکترونیک بیشترین دریافتیم طبق ق.ک 6 تومنه! اونم به 15م ماه نرسیده صفر!
    خیلی بعیده افزایش آنهم سه برابر!
    *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

پاسخ : کارزار مطالبه اصلاح حداقل حقوق مهندسین برق ( 15 میلیون تومان) از طریق فارس من

این موضوع به نتیجه نخواهد رسید
      قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinb007 نمایش پست ها
        15 !!!
        باعث خوشحالی مهندسین برق امثال بنده هستش ولی اینجانب ب عنوان یک مهندس برق الکترونیک بیشترین دریافتیم طبق ق.ک 6 تومنه! اونم به 15م ماه نرسیده صفر!
        خیلی بعیده افزایش آنهم سه برابر!
        متاسفانه، دیگه با ماهی 5 6 اسم مهندس برق مسخره است،در واقع کارگر روزمزدی هستیم که 24 ساعته سرب و قلع تو حلقمون هست.

این موضوع به نتیجه نخواهد رسید
        حضرت محمد میگه امید و آرزو رحمته براى امت من و اگر امید نبود مادر بچه*‏اش را شیر نمى‏*داد و باغبان پیر نهالى نمى‏*کاشت؛ حق با شماست شاید تو سطح کلان کسی اهمیت نده، ولی متاسفانه این سطح تفکر از پایه غلطه، و دستاوردهای خیلی زیادی داره حداقلش اینکه با صحبت در این موارد از حداقل حق و حقوق خودمون مطلع میشیم و یا اینکه راضی به سالها کار مجانی نباشیم یا همین که بدونیم کارهای سطح پایین تر با خطر کمتر و مسئولیت کمتر از کار فعلیشون درآمد بیشتری داره خودش خیلی هست. وقتی اینجوری سایه سکوت افتاده یعنی رضایت؛ شرایط جوری شده که الان خشک کار نونوایی داره 11 م میگیره، مهندس برق 5م ! و همه هم فک میکنن این درسته و تا حرفی هم از جایی درمیاد همه میگن ولش کن چه تاثیری داره،(بعد هم میزنن تو خط حرف های کلان بی تاثیر از آمریکا و بودجه و جمعیت و فلان و... که صحبت ازش هیچ تاثیری توی دنیا و آخرت نداره) تو سایت های کاریابی بعضی ها تا یک ساله دارن آگهی استخدامی برای مهندس برق میزنن و کسی تن به بردگی نمیده، اینا هیچکدوم خودش کم دستاوردی نیست، شرایط بده درست، ولی دیگه قرار نیست ما سرمون رو بزاریم زمین سکوت کنیم و تو ناامیدی بمیریم.
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام دوست عزیزمون کاملا حرف بجایی میزنن
          البته من مهندس نیستم ولی کاملا درک میکنم
          نبود مهندس تو یک جامعه واقعا فاجعه باره بهتره که حمایت کنیدوبه آشنایاتون یا دوستانتون هم اطلاع بدید.منم حمایت کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
            متاسفانه، دیگه با ماهی 5 6 اسم مهندس برق مسخره است،در واقع کارگر روزمزدی هستیم که 24 ساعته سرب و قلع تو حلقمون هست.

حضرت محمد میگه امید و آرزو رحمته براى امت من و اگر امید نبود مادر بچه*‏اش را شیر نمى‏*داد و باغبان پیر نهالى نمى‏*کاشت؛ حق با شماست شاید تو سطح کلان کسی اهمیت نده، ولی متاسفانه این سطح تفکر از پایه غلطه، و دستاوردهای خیلی زیادی داره حداقلش اینکه با صحبت در این موارد از حداقل حق و حقوق خودمون مطلع میشیم و یا اینکه راضی به سالها کار مجانی نباشیم یا همین که بدونیم کارهای سطح پایین تر با خطر کمتر و مسئولیت کمتر از کار فعلیشون درآمد بیشتری داره خودش خیلی هست. وقتی اینجوری سایه سکوت افتاده یعنی رضایت؛ شرایط جوری شده که الان خشک کار نونوایی داره 11 م میگیره، مهندس برق 5م ! و همه هم فک میکنن این درسته و تا حرفی هم از جایی درمیاد همه میگن ولش کن چه تاثیری داره،(بعد هم میزنن تو خط حرف های کلان بی تاثیر از آمریکا و بودجه و جمعیت و فلان و... که صحبت ازش هیچ تاثیری توی دنیا و آخرت نداره) تو سایت های کاریابی بعضی ها تا یک ساله دارن آگهی استخدامی برای مهندس برق میزنن و کسی تن به بردگی نمیده، اینا هیچکدوم خودش کم دستاوردی نیست، شرایط بده درست، ولی دیگه قرار نیست ما سرمون رو بزاریم زمین سکوت کنیم و تو ناامیدی بمیریم.
            بله درسته تلاش از راه قانونی بهتر از سکوت و نا امیدی هست حتی اگه
            به نتیجه هم نرسه
            قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

مشکل الکترونیک فقط حقوق بچه ها نیست
              وارد کننده گان قطعه که بیشتر فقط تاجرن و یک مافیا راه انداختن .
              بیشتر فروشنده ها متاسفانه در زمینه الکترونیک بیسواد هستند .
              قطعات نامرغوب و قدیمی وارد می کنن . بروز نیستن و .... و کلی مشکل دیگه
              طی ده سال با عث شد کمر تولید بشکنه و الان ما مرده هستیم .
              سیاست های کلان جهانی و بیسوادی مسولان باعث شد . اون چیزی که قرار شد بشه بشه.
              مثلا حذف ارز دولتی اون موقع . یا پول گمرک .
              ما مصرف کننده شدیم .
              از نگاه تولید کننده هم بخوایم به داستان بنگیرم . نمیصرفه 15 میلیون به
              بده .
              این حقوق 15 میلیون فقط برای شکرت نفتی ها یا اونایی که یه جوری به دولت
              وابسته ان و از جیب مردم حقوق میدن قابل اجراست .
              به هر حال من دوست داشتم امضا کنم ولی ندونستم چطوریه یه توضیحی بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط antipa نمایش پست ها
                مشکل الکترونیک فقط حقوق بچه ها نیست
                وارد کننده گان قطعه که بیشتر فقط تاجرن و یک مافیا راه انداختن .
                بیشتر فروشنده ها متاسفانه در زمینه الکترونیک بیسواد هستند .
                قطعات نامرغوب و قدیمی وارد می کنن . بروز نیستن و .... و کلی مشکل دیگه
                طی ده سال با عث شد کمر تولید بشکنه و الان ما مرده هستیم .
                سیاست های کلان جهانی و بیسوادی مسولان باعث شد . اون چیزی که قرار شد بشه بشه.
                مثلا حذف ارز دولتی اون موقع . یا پول گمرک .
                ما مصرف کننده شدیم .
                از نگاه تولید کننده هم بخوایم به داستان بنگیرم . نمیصرفه 15 میلیون به
                بده .
                این حقوق 15 میلیون فقط برای شکرت نفتی ها یا اونایی که یه جوری به دولت
                وابسته ان و از جیب مردم حقوق میدن قابل اجراست .
                به هر حال من دوست داشتم امضا کنم ولی ندونستم چطوریه یه توضیحی بفرمایید
                سلام
                وارد لینک بشید، سمت چپ گزینه حمایت رو انتخاب کنید.

دیدگاه

دستمزدهای اقشار حقوق بگیر نسبت به مخارج جاری در ایران پایینه و بحثی در اون نیست ولی اون مقایسه با پزشک کار درستی نبود چون یک پزشک عمومی دستکم 7 سال در دانشگاه تحصیل کرده و مدرک دکترای پزشکی کسب کرده و همین مقایسه ی نابجا مثل گذاشتن یک خشت کج در ابتدای درخواست بود
                  جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۰۰:۱۳ ۱۴۰۱/۰۳/۱۳.

دیدگاه

اگر علم مهندسی وقشر مهندس به جایگاه خودش در ایران برسه ، خیلی ها از نان خوردن میافتن
                    یکی وارد کنندگان و دلالان و رانت خواران، دوم کسانی که کاسبی شان مرگ و مریضی و مجرم کردن مردم هست
                    اگر با پیشرفت مهندسی،هواپیمایی سقوط نکند، ماشینی تصادف نکند،هوا آلوده نباشد یا آسفالتی خراب نشود، کسانی که نانشان در خون مردم هست از کار بیکار میشوند
                    برای همین خیلی دلتان در کشور جهان سوم به رسیدن به جایگاه اصلی مهندسی خوش نباشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
                      دستمزدهای اقشار حقوق بگیر نسبت به مخارج جاری در ایران پایینه و بحثی در اون نیست ولی اون مقایسه با پزشک کار درستی نبود چون یک پزشک عمومی دستکم 7 سال در دانشگاه تحصیل کرده و مدرک دکترای پزشکی کسب کرده و همین مقایسه ی نابجا مثل گذاشتن یک خشت کج در ابتدای درخواست بود

دوست عزیز
                      پزشک عمومی با هفت سال تحصیل در همه دنیا فوق لیسانس ارزیابی میگردد ... ظاهرا فقط در ایران برای ایشان از کلمه دکتر استفاده میکنند
                      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                        دوست عزیز
                        پزشک عمومی با هفت سال تحصیل در همه دنیا فوق لیسانس ارزیابی میگردد ... ظاهرا فقط در ایران برای ایشان از کلمه دکتر استفاده میکنند
                        نه دوست عزیز
                        گرچه این یک بحث حاشیه ای هست اما صرفنظر از اینکه واژه ی انگلیسی doctor در همه جای دنیا به پزشک ترجمه میشه در ایالات متحده غالبا دکتر به پزشک گفته میشه و برای کسانیکه ph.d در رشته ی دیگه ای دارند معمولا این لفظ گفته نمیشه اما توی اروپا دکتر هم به پزشک گفته میشه و هم کسیکه ph.d داره
                        توی ایران گویا اوضاع داره تدریجا وارونه میشه مثل خیلی مسائل دیگمون که وارونه هست و اینطور که می بینم بیشتر به بعضی تنبل الدوله هایی که در علوم انسانی مدرک کیلویی ph.d گرفتن هی دکتر دکتر میگن و طرف هم خودش رو باد می کنه که آره نمردیم و ما هم دکتر شدیم ...!!! درحالیکه متاسفانه داریم می بینیم چند هزار تا ph.d علوم انسانی اندازه ی یک دیپلم فنی یا ریاضی و تجربی سواد ندارن (هیچ تهدید، ترور، فرار مغزهایی هم هرگز نسبت به اونا انجام نمیشه و علتشم واضحه!) هیچ نقش مفیدی هم در تولید صنعتی و تولید ثروت مملکت ندارن غالبا فقط زبون هستن و مایه ی فراری دادن نخبه ها، اما چه کنیم که مدیریتهای ریز و درشت کشور رو قبضه کردن و این شده وضع اقتصاد و سیاست و بقیه ی اموراتمون که حالا اینجا باید کمپین تشکیل بدیم
                        جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۱۶:۱۶ ۱۴۰۱/۰۳/۱۵.

دیدگاه

نه دوست عزیز
                          گرچه این یک بحث حاشیه ای هست اما صرفنظر از اینکه واژه ی انگلیسی doctor در همه جای دنیا به پزشک ترجمه میشه در ایالات متحده غالبا دکتر به پزشک گفته میشه و برای کسانیکه ph.d در رشته ی دیگه ای دارند معمولا این لفظ گفته نمیشه اما توی اروپا دکتر هم به پزشک گفته میشه و هم کسیکه ph.d داره
                          توی ایران گویا اوضاع داره تدریجا وارونه میشه مثل خیلی مسائل دیگمون که وارونه هست و اینطور که می بینم بیشتر به بعضی تنبل الدوله هایی که در علوم انسانی مدرک کیلویی ph.d گرفتن هی دکتر دکتر میگن و طرف هم خودش رو باد می کنه و...
                          با درود

برپایه یک آمار رسمی، خطای پزشکی در ایران آماری هولناک دارد. در سایه بی*کفایتی و بی*توجهی مسئولان مرتبط، بالاخص مسئولان وزارت بهداشت، هر ساله دستکم ۴۵ هزار نفر از شهروندان ایرانی، بویژه در استانهای محروم، قربانی خطای پزشکی می*شوند. از این تعداد خطا، نزدیک به ۳ هزار مورد منجر به مرگ آنها می*شود.

در ارتباط با موضوع خطای پزشکی در ایران ، علی فاطمی جانشین سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد: «تعداد آمار اعلام شده از مرگ و میر ناشی از خطای پزشکی و دارویی، بیشتر از آمارهای اعلام شده می*باشد

یه پزشک 7 سال کتاب حفظ میکنه و امتحان میده و تمام
                          یه مهندس برق و الکترونیک تمام عمرش باید تحقیق کنه و طراحی کنه
                          بزرگترین هدف یک دکتر تولید ثروت و جایگاه اجتماعی
                          در مورد بچه های برق و الکترونیک علاقه و اختراع و نو اوری و تکنولوژی و غیره ست
                          کادر درمان بدون تهجیزات پزشکی که قشر الکترونیک میسازه هیچ هستن و فقط میتونن از اتاق عمل خارج بشن و حرف های فلسفی بزنن که هر چی خدا بخواد همون میشه غیره

اگر بخوایم فساد در همه ارقام بین مهندسین برق و پزشکان مقایسه کنیم خواهید دید که فساد در بین مهندسین برق کمتره
                          یعنی از نظر روحی روانی مهندسین برق سالم تر هستن همین خودش اون ها رو به سازندگی سوق میده

و اینکه توجه کردید دولت چرا به دستمزد پزشکان حساسه و سهم میخواد ؟

خیلی از پزشکان از بیماران به عنوان موش ازمایشگاهی استفاده میکنن تا اثرات دارو های جدید بررسی کنن

ناگفته نماند من شخصا مهندس برق الکترونیک نیستم و نظرمو به عنوان یک کارگر ساده بیان کردم

دیدگاه

خب کاکو جان اینو در نظر نگرفتی که کارکنان مشاغل مهندسی از مهندسی کشاورزی تا برق غالبا شاغل آزاد و یا استخدام بخش خصوصی هستن پس دولت شاید اصلا نتونه راجع به دستمزدشون تعیین تکلیف کنه حداکثر شاید کف دستمزد رو اعلام کنه ولی پزشک ها اکثریت استخدام دولت هستن (تا جاییکه من میدونم صبح ها موظف در بیمارستانهای دولتی اما بعد از ظهرها آزادن و مطب خصوصی خودشونو دارن)
                            از این گذشته همونطور که طبابت یک علم تجربی هست همونطورم برق و مکانیک و اپتیک و... جزو حوزه ی گسترده ی علوم تجربی هستن یعنی هم علم هم مهارت پس شما اشتباه برداشت کردی که بخون و حفظ کن هستن بخون و حفظ کن اسمش علوم انسانیه که من بکل باهاش مخالفم چون دانشهای چندین قرن قبل هست و اصلا بدرد پیشرفت علمی-صنعتی امروز جوامع نمی خوره

یادم افتاد از دو تا کارمند و مدیر دولتی علوم انسانی خوانده یکیشون لیسانس اون یکی فوق لیسانس اومدن ماشینهاشونو باتری به باتری کنن سیم دورشته ای نازک برق شهر رو وصل کردن و آتشسوزی و بیا و ببین. پت و مت در دنیای واقعی. سواد در این حد که هنوز معنی و فرق ولت و آمپر رو نمیدونه داره ولی داره حقوق یامفت آنچنانی از دولت می گیره درحالیکه نبودشون در دستگاه دولتی راندمان رو بمراتب بالاتر می بره فکرشو بکن چقدر کامپیوتر و تجهیزات گرونقیمت برقی دولتی داره زیر دست اینا سالانه نابود و دوباره از بیت المال خریداری میشه... فکرشو بکن این قماش قراره اقتصاد و سیاست و صنعت و اجتماع کشور رو هم بعضا مدیریت کنن چه شود... محض نمونه نتیجش میشه اونهمه دانشمند و مهندس نخبه ی مملکت ترور شدن تا راکتور اراک ساخته شد اون علوم انسانی خوانده رفت امضا کرد با بتون پرش کردن. حالا گرفتی چی میگم. خوشم میاد اینا رو ول کردین چسبیدین به دکترها. عجبا
                            جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۱۷:۱۲ ۱۴۰۱/۰۳/۱۵.

دیدگاه

خب کاکو جان اینو در نظر نگرفتی که کارکنان مشاغل مهندسی از مهندسی کشاورزی تا برق غالبا شاغل آزاد و یا استخدام بخش خصوصی هستن پس دولت شاید اصلا نتونه راجع به دستمزدشون تعیین تکلیف کنه حداکثر شاید کف دستمزد رو اعلام کنه ولی پزشک ها اکثریت استخدام دولت هستن (تا جاییکه من میدونم صبح ها موظف در بیمارستانهای دولتی اما بعد از ظهرها آزادن و مطب خصوصی خودشونو دارن)
                              از این گذشته همونطور که طبابت یک علم تجربی هست همونطورم برق و مکانیک و اپتیک و... جزو حوزه ی گسترده ی علوم تجربی هستن یعنی هم علم هم مهارت پس شما اشتباه برداشت کردی که بخون و حفظ کن هستن بخون و حفظ کن اسمش علوم انسانیه که من بکل باهاش مخالفم چون دانشهای چندین قرن قبل هست و اصلا بدرد پیشرفت علمی-صنعتی امروز جوامع نمی خوره

یادم افتاد از دو تا کارمند و مدیر دولتی علوم انسانی خوانده یکیشون لیسانس اون یکی فوق لیسانس اومدن ماشینهاشونو باتری به باتری کنن سیم دورشته ای نازک برق شهر رو وصل کردن و آتشسوزی و بیا و ببین. پت و مت در دنیای واقعی. سواد در این حد که هنوز معنی و فرق ولت و آمپر رو نمیدونه داره ولی داره حقوق یامفت آنچنانی از دولت می گیره درحالیکه نبودشون در دستگاه دولتی راندمان رو بمراتب بالاتر می بره فکرشو بکن چقدر کامپیوتر و تجهیزات گرونقیمت برقی دولتی داره زیر دست اینا سالانه نابود و دوباره از بیت المال خریداری میشه... فکرشو بکن این قماش قراره اقتصاد و سیاست و صنعت و اجتماع کشور رو هم بعضا مدیریت کنن چه شود... محض نمونه نتیجش میشه اونهمه دانشمند و مهندس نخبه ی مملکت ترور شدن تا راکتور اراک ساخته شد اون علوم انسانی خوانده رفت امضا کرد با بتون پرش کردن. حالا گرفتی چی میگم. خوشم میاد اینا رو ول کردین چسبیدین به دکترها. عجبا
                              من فقط یک مقایسه کوچک انجام دادم و چون این مبحث به وجود اومد وگرنه من شخصا پای دکتر ها رو به میان نمیاوردم
                              من دلیل اصلی همه بدبختی ها رو از سوی ملت ریشه یابی میکنم و دولت ها همیشه از ضعف های ملت استفاده میکنن
                              اگر این ضعف ها و ناهنجاری ها در دل مردم یا ملت وجود نداشت هرگز نمیتونست بهخواسته ها یا سیاست هاش دست پیدا کنه
                              اگر مقصر اصلی دولت ها بودن خیلی خیلی خوب بود .. ولی چون مقصر اصلی ملت هستن هیچ جای امیدی نیست
                              ما قرن ها و هزاران سال وقت داشتیم تا کشوری اباد و مطرح داشته باشیم ..

در نتیجه اگر حقوق مهندسین برق پایین فقط بخاطر این هست که برخی ها دارن با این حقوق ها استخدام میشن و هیچ مشکلی هم ندارن
                              وگرنه یه عده های هستن که تمایلی بیه بردگی ندارن و حاظرن کارگر ساده باشن ولی به عنوان مهندس برق با حقوقی کمتر از یک نانوا کار نکنن
                              پس کسانی که باید اعتراض کنن و نگران حقوقشون باشن همون های هستن که استخدام شدن
                              جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۸:۲۵ ۱۴۰۱/۰۳/۱۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X