اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروکنترلر HK32F030MF4P6

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروکنترلر HK32F030MF4P6

دوستان این مدل میکرو رو از فروشگاه سایت خریداری کردم
    ایا میشه برای این میکرو در محیط Keil و Cube MX برنامه نویسی کرد (توی لیست این میکرو موجود نیست)
    خرید میکروکنترلر HK32F030MF4P6 -انواع میکروکنترلر Microcontroller و میکروپروسسور های AVR , ARM , PIC , FPGA در انواع پکیج های SMD و DIP با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه تخصصی الکترونیک ECA

پاسخ : میکروکنترلر HK32F030MF4P6

این میکرو همون stm32f030xxxx هستش که فکر کنم در بخش توضیحات خود فروشگاه هم بوضوح نوشته شده ...

دیدگاه

ممنون بابت پاسختون ولی امکانات این دو میکرو حتی از نظر پین ها هم با همدیگه برابر نیست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali2590 نمایش پست ها
        ممنون بابت پاسختون ولی امکانات این دو میکرو حتی از نظر پین ها هم با همدیگه برابر نیست .
        سلام
        میکروکنترلرهای ST تنوع بالایی دارن. همین سری f030 چندین نوع میکروکنترلر با تعداد پین و حافظه و خصوصیات دیگه مختلف داره. شما باید ببینید این میکروکنترلر کپی شما، کپی شده از کدوم مدله دقیقا.

دیدگاه

متاسفانه نمونه هم خانواده که دقیقا یکی باشه نیست
          آیا امکان داره به صورت دستی وارد کرد توی محیط کیل من توی آرم تازه کارم و اطلاعاتم کمه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali2590 نمایش پست ها
            متأسفانه نمونه هم خانواده که دقیقا یکی باشه نیست
            آیا امکان داره به صورت دستی وارد کرد توی محیط کیل من توی آرم تازه کارم و اطلاعاتم کمه
            چی رو توی کیل وارد کنید؟ منظورتون اینه مثلا یک میکروکنترلر کاملا جدید مثل همینی که دارید؟ اگر جواب مثبته، میشه گفت تقریبا آره، به شرطی که پردازنده اون آرم باشه. در اینصورت به صورت تئوری میشه همچین کاری کرد ولی این که شما هم بتونید، نمیدونم!
            اصولا کمپایلر فقط معماری پردازنده رو میشناسه و بر اساس اون کار میکنه. اگر شما هر میکروکنترلری داشته باشید که پردازنده اون توسط کیل یا هر کمپایلر دیگه پشتیبانی میشه، احتمالا مشکلی توی کمپایل کردن کد نخواهید داشت. اما مسئله ای که هست شما احتمالا باید یک سری کارا رو که قبلا به شکل آماده بهش دسترسی داشتید خودتون انجام بدید که شاید کار زیاد راحتی نباشه. مثلا باید خودتون هدرهایی بسازید که توش رجیسترها و آدرسشون باشه و... شاید اگر سرچ کنید به زبان انگلیسی و چینی، بتونید پروژه هایی پیدا کنید که این مواردش قبلا آماده شده و شما از اونا الگو بگیرید.

دیدگاه

بله فرمایش شما کاملا درسته
              میکرو مورد نظر از نظر شماره و معماری ساخت با Stm32f030 یکی هستش فقط نوع پورتها متفاوته .

دیدگاه

اگر تازه کار هستید با این میکرو نمیتونید کار کنید ( از نظر مستندات و کتابخونه و غیره چیزی نیست که آدم تازه کار بتونه کاری بکنه ... )

اگر برنامه نویسی در حد شناخت آرشیتکتورهای مختلف ، کار با رجیسترها به شکل مستقیم و استفاده از زبان اسمبلی و بعضا تا حد زبان ماشین بلد بودید میتونستید تجربیات قبلی اتون روی سری استاندارد stm32 رو روی این جور میکروها پیاده کنید ( که البته اینم برای برنامه نویسی تجاری که قصد کاهش زمان از پروتوتایپ تا محصوله اساسا توجیه زمان و منابعی که هدر میره نداره از نظر پین اوت و پریفرال این میکروها شبیه سری stm8 هستن . یعنی باید ترکیب هر دو سری ۸ بیتی ، ۳۲ بیتی باضافه گل کاری چینی ها رو باهم استفاده کنید )

چی باعث شد شما بعنوان تجربه اول میکروهای استاندارد با انواع منابع سخت افزاری نرم افزاری آماده رو کنار بگذارید ، برید سراغ سیستم غیر استاندارد اصطلاحا ژنتیکی ؟
                جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۰۲:۴۸ ۱۴۰۱/۰۳/۲۳.

دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت دوستان
                  این میکروکنترولر با stm32 متفاوت بوده و ترکیبی از stm8 و stm32 میباشد.
                  تو سایت سازنده چندین کتابخانه جهت کار با این میکرو وجود داره که میتونید تو کامپایلر iar ازش استفاده کنید ولی لازم به ذکر است که این کتابخانه ها مطمعن نیستن و بنده کتابخانه ای دارم که اگه وقت و زمان لازم جهت کار با رجیسترها رو داشتین میتونید ازش استفاده کنید. البته این کتابخانه پایه ای ترین کتابخانه میباشد که جهت کار با رجیستر ها بوده و نیاز به ادرس دهی رجیسترهارو رفع میکنه. و مقدار دهی رجیستر ها باید بصورت دستی صورت گیرد. این کتابخانه تو کامپایلر iar جواب گرفتم ازش و بعد از تولید کد هگز با استفاده از نرم افزار j-flash lite تونستم کد تولید شده رو حافظه میکرو بریزم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ولی در کل این میکرو قابلیت اطمینان چندان بالایی نداشته و بهتر است که از میکروهای اورجینال stm استفاده کنید

دیدگاه

سلام دوستان
                    کسی این میکرو رو راه اندازی کرده؟
                    تو قسمت برنامه نویسی مشکلی ندارم و با کیل برنامه کامپایل میشه، ولی نمیتونم با stlink پروگرمش کنم

دیدگاه

سلام دوستان این ماژول که عکسششو گذاشتم برای کنترل دما و رطوبت هست که برق ورودی ماژول مکررا قطع وصل د و ماژول الان انگار قفل کرده و از کار افتاده حالا مخوام بدونم به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه اگر از این میکرو باشه کسی پروگرامشو داره بتونم پروگرام کنم ازکجا میتونم پیدا کنم؟

دیدگاه

درود
                        ممکن است مشکل از آداپتور تغذیه باشد ابتدا با یک آداپتور مشابه چک کنید تا مشخص شود مشکل از کدام است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                          درود
                          ممکن است مشکل از آداپتور تغذیه باشد ابتدا با یک آداپتور مشابه چک کنید تا مشخص شود مشکل از کدام است.
                          نه متاسفانه از خود برد هستش آداپتور های دیگه هم تست کردم پشت سر هم اینورتر قطع وصل شد شاید ۱۰ باز در چند ثانیه بعدش صفحه روشن میشه ولی انگار روی حالت لود میمونه و تمامی مقادیر صفحه رو فقط در حالت لود نشون میده حتی مثلا امپر و ولتاژ که به صورت علامت Aو V هست رونشون میده که ربطی به ماژول نداره به نطرتون چکار میشه کرد اگر از روی برد نو بخوام برنامشو کپی کنم امکانش هست؟با اگر هست با چه پروگرامری البته اگر قفل نباشه یا اینکه اصلا از میکرو میتونه باشه یا کنترلر صفحه نمایش دوتا ای سی داره یکی برای صفحه نمایش یکی هم میکرو که شمارشو نوشتم میکروش پیدا میشه بصورت خام...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط essi71 نمایش پست ها

نه متاسفانه از خود برد هستش آداپتور های دیگه هم تست کردم پشت سر هم اینورتر قطع وصل شد شاید ۱۰ باز در چند ثانیه بعدش صفحه روشن میشه ولی انگار روی حالت لود میمونه و تمامی مقادیر صفحه رو فقط در حالت لود نشون میده حتی مثلا امپر و ولتاژ که به صورت علامت Aو V هست رونشون میده که ربطی به ماژول نداره به نطرتون چکار میشه کرد اگر از روی برد نو بخوام برنامشو کپی کنم امکانش هست؟با اگر هست با چه پروگرامری البته اگر قفل نباشه یا اینکه اصلا از میکرو میتونه باشه یا کنترلر صفحه نمایش دوتا ای سی داره یکی برای صفحه نمایش یکی هم میکرو که شمارشو نوشتم میکروش پیدا میشه بصورت خام...
                            درود
                            بعید میدانم بتوانید از روی میکرو برنامه را کپی کنید زیرا معمولا سازنده ها میکرو را قفل میکنند، بهتراست اگر سازنده پشتیبانی فنی دارد با آنها تماس بگیرید. ضمنا این مشکل مربوط به خود میکرو هست نه صفحه نشان دهنده آن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها

درود
                              بعید میدانم بتوانید از روی میکرو برنامه را کپی کنید زیرا معمولا سازنده ها میکرو را قفل میکنند، بهتراست اگر سازنده پشتیبانی فنی دارد با آنها تماس بگیرید. ضمنا این مشکل مربوط به خود میکرو هست نه صفحه نشان دهنده آن.
                              چی اینجا پشتیبانی داره دادا همش چینیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X