اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایو میکرو استپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایو میکرو استپ

سلام . در مورد درایو استپر موتور به روش میکرو استپ در مورد نرم افزار و سخت افزار چه نکاتی باید توجه کنم .
    مدار یا نمونه برنامه کسی داره . ممنون

پاسخ : درایو میکرو استپ

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
    سلام . در مورد درایو استپر موتور به روش میکرو استپ در مورد نرم افزار و سخت افزار چه نکاتی باید توجه کنم .
    مدار یا نمونه برنامه کسی داره . ممنون
    درایور همون درایور استاندارد باید باشه با خروجی H bridge ( ترکیب L297 و L298 ... در مدار پایین درایو پاور L293 هست )

حتما محدود کننده جریان و اسنابر روی خروجی باید داشته باشید ( در عمل کاهش سرعت مجبورمون میکنه از سیستم اور ولتاژ استفاده کنیم که این لیمیترها روی سخت افزار نباشن کنترل موتور با این سرعتها غیر ممکن میشه )

اگر جریان استپرهاتون زیر ۲ آمپره و نیازی به اورولتاژ و سرعت بالا و میکرو استپ در حد دقیق تر از ۱/۱۶ ندارید از درایورهای یکپارچه مثل a4988 هم میتونید استفاده کنید ( سیستم پایین ۲۵۶ میکرو استپه که با درایورهای یکپارچه سرعت رو باید با ساعت آفتابی اندازه میگرفتیم )

بخش کنترل میکرو استپ تقریبا استاندارده فقط مد نظر داشته باشید گشتاور در حالت میکرو استپ حدود ۷۰ درصد گشتاور فول استپه . اگر نیاز به قفل موتور و حفظ پوزیشون با گشتاور نامی موتور دارید باید گشتاورها رو حداقل ۱۳۰ درصد گشتاور نامی مد نظر بگیرید .

دیدگاه

ممنون

من اینجوری پالس درست کردم و به درایو خودم دادم . از آی سی استفاده نکردم . توی درایور های صنعتی به غیر از مواردی که گفتید چه امکانات دیگه ای هم هست که من به مدارم اضافه کنم ؟؟؟؟

دیدگاه

خوب شاید بهتر باشه اینجوری شروع کنیم که : شماتیکی که داره موتور رو درایو میکنه چیه ؟

شما بدون آی سی درایور اچ بریج و هرزگردها و اسنابر رو چطور بستید ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X