اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد اینتراپت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد اینتراپت

سلام من می خوام روی اکسترنال اینتراپت Atmega8 یک پوش باتن داشته باشم که با فشار دادنش ی اتفاقی بیافته و با نگهداشتنش به مدت ۵ثانیه یک اتفاق دیگه ، آیا روی یک اینتراپت قابل اجرا هستش.؟

پاسخ : سوال در مورد اینتراپت

نوشته اصلی توسط Hadiimanifarahani نمایش پست ها
    سلام من می خوام روی اکسترنال اینتراپت Atmega8 یک پوش باتن داشته باشم که با فشار دادنش ی اتفاقی بیافته و با نگهداشتنش به مدت ۵ثانیه یک اتفاق دیگه ، آیا روی یک اینتراپت قابل اجرا هستش.؟
    سلام
    میشه، روش های مختلفی هم داره.
    میتونید وقفه رو روی هر ۲ لبه فعال کنید، فاصله زمانی بین وقفه فشار دادن کلید و وقفه رها کردنش رو با تایمر اندازه بگیرید. یا این که وقفه فقط فشار دادن کلید رو متوجه بشه، تایمری رو فعال کنه و توی برنامه رها کردن کلید بررسی و زمان محاسبه بشه.

دیدگاه

مممنون از راهنمایی، ولی اگه ۲ لبه فعال باشه که رهاکردن کلید و ملاک قرار بدیم ، خب در حالت کلی هم کلید درر حالت آزاد هستش دیگه، من اگه ورودی کلید رو پول آپ تعریف کنم ، صفر شدنش مساوی با فشار دادن کلید میشه و رها شدنش هم که تو حالت عادی ۱ هستش. ای باعث نمیشه تو حالت عادی کار دوم رو دائم انجام بده؟؟میشه بیشتر توضیح بدید در موردش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hadiimanifarahani نمایش پست ها
        مممنون از راهنمایی، ولی اگه ۲ لبه فعال باشه که رهاکردن کلید و ملاک قرار بدیم ، خب در حالت کلی هم کلید درر حالت آزاد هستش دیگه، من اگه ورودی کلید رو پول آپ تعریف کنم ، صفر شدنش مساوی با فشار دادن کلید میشه و رها شدنش هم که تو حالت عادی ۱ هستش. ای باعث نمیشه تو حالت عادی کار دوم رو دائم انجام بده؟؟میشه بیشتر توضیح بدید در موردش؟
        شما فرق لبه و سطح رو میدونید؟ چیزی که مد نظر منه با وقفه حساس به لبه پیاده سازی میشه ولی این چیزی که شما توی این ارسال گفتید، شبیه به حساسیت سطح میمونه. این دوتا با هم فرق دارن.
        لبه یعنی تغییر از سطح ۰ به ۱ یا برعکس. وقتی کلید رها باشه یا فشرده نگه داشته شده باشه، تغییری نداریم که لبه ای داشته باشیم! در نتیجه اگر وقفه حساس به لبه ها باشه، فقط لحظه ای وقفه ایجاد میشه که کلید فشار داده بشه یا رها بشه؛ فقط در همون لحظات اولیه فشار دادن و رها کردن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X