اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فعال سازی مد های pwm و compare به صورت همزمان در stm32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فعال سازی مد های pwm و compare به صورت همزمان در stm32

سلام دوستان
    من می خوام تایمر 1 را در میکرو STM32F030K6T6 همزمان هم در مد PWM به همراه خروجی و مد Compare با وقفه فعال کنم.
    نمیدونم چرا متاسفانه کار نمی کنه و خروجی PWM ساخته نمی شه.
    البته وقتی فقط مد PWM را فعال می کنم (مد compare غیر فعال) خروجی به درستی ساخته میشه و LED برد را خاموش و روشن می کنه.
    دوستان اگه کسی می دونه راهنمایی کنه
    ممنون
    سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم

پاسخ : فعال سازی مد های pwm و compare به صورت همزمان در stm32

منظورتون یه مقدار گنگه .

PWM خودش یکی از مدهای خروجی output compare محسوب میشه .
    در سری اس تی ام ۳۲ خروجی های مذکور برای تایمر ۱ و ۸ میتونه تا ۴ خروجی ( با احتساب معکوسهاش ۸ تا ) باشه که معمولا این حالت برای کنترل موتورهای چند فاز در حالت complementary output یا درایور بریج ترانس استفاده میشه و میتونه dead time و delay و break و پاک کردن رفرنس با ایونت خارجی رو شامل بشه .

همین مود رو میشه به شکل pwm شش مرحله با کام ایونت هم تعریف کرد که مجددا یک حالت خاص از مود output compare محسوب میشه.

دقیق تر بگید چه کاری میخواهید انجام بدید راحت تر میشه راهنمایی کرد ( دقیق تر یعنی اون کاری که نهایتا میخواهید سخت افزاری انجام بشه رو توضیح بدید ... به پشت پرده و نوع تنظیمات تایمر فعلا میشه کاری نداشت )

دیدگاه

ببینید میکرویی که من استفاده می کنم شمارش به صورت بالا و پایین شمار همزمان نداره. یعنی یا باید بالا شمار فعال بشه یا پایین شمار. حالا من می خوام توی وقفه سرریز تغییر وضعیتش بدم تا حالت بالا و پایین شمار همزمان اتفاق بیوفته.
      از طرفی می خوام خروجی pwm هم روی پین میکرو داشته باشم.
      این کار برای ساخت موج pwm اینورتره.
      حالا بفرمایید چکار کنم
      سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم

دیدگاه

شما میخوای موج spwm ( موج سینوسی با pwm بسازی )

هیچ تایمری همزمان پایین و بالا نمی شماره !
        یا upward یا downward.
        اینی که شما میخوای همون complementary output هستش که روی تایمرهای ۱ و ۸ اس تی ام ۳۲ موجوده .( این حالت مکمله ... خروجی های کانال ایکس تایمر دو تا خروجی مستقیم و معکوس داره که با ocx و ocxN نمایش داده میشن ... در اپلیکیشن نوت سری f0 بخش 13.3.11 اختصاصا در مورد کانفیگ این موده )
        مشابه ساخته شده اش اینه :

جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۳:۲۱ ۱۴۰۱/۰۴/۱۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X