اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک(مبدل.. سنسور 4تا20 میلی امپر با ولتاژ24 ..برای میکرو atmega64L)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک(مبدل.. سنسور 4تا20 میلی امپر با ولتاژ24 ..برای میکرو atmega64L)

سلام من یه دونه مدار دارم که نمی تونم آنالیزش کنم یه مدار برای استفاده از یه سنسور 4 تا20 میلی امپر با اختلاف پتانسیل 24 ولت که ICپردازش گرش یه دونه ATMEGA64Lهستش عکس مدار رو گزاشتم توی لینک زیر توی این مدار 2تا مبدل کنار هم هستند از طریق 1و2 یک سنسور و از طریق 3و4 سنسور دوم ......به سنسور ها از طریق مبدل که لینکش رو گذاشتم اختلاف پتینسیل 24 ولت اعمال میشه بعدش سنسور نسبت به شرایط 4 تا 20 میلی امپر جریان عبور میده بعدش این مبدل میاد و 4تا20 میلی امپر رو به وسیله 2 تا مقاومت R65,R64به ولتاژ برای میکرو تبدیل میکنه 2تا دیود زنر D29وD28هم برا محافظت از ADC-1,ADC-2 که هر دوتاشون ورودی آنالوگ میکرو ATMEGA64Lهستند فقط من موندم این وسط کار این ترانزیستورBDX54 و کلا" کار تک تک قطعات
    قسمت اول مدار چیه :angry: خواهش می کنم کمک کنید دارم قاطی می کنم اینم لینک عکس مدار
    در این صحرای لم یزرع

که جز آهن نمی روید !!!

متاع مهر و همدردی
    متاعی قحط و نایاب است .

پاسخ : یکی به دادم برسه

سلام.

لطفا به قوانین سایت احترام بگذارید و
    عنوان مناسبی را برای پست خود انتخاب کنید.

متشکرم

دیدگاه

پاسخ : درخواست کمک(مبدل سنسور 4تا20 با ولتاژ24 برای میکرو atmega64L)

چرا کسی به داد من نمیرسه..... یه راهنمایی کوچمولو...اخه مگه من چه گناهی کردم..فقط در مورد قسمت اول مدار اجل دارم :cry2:
      در این صحرای لم یزرع

که جز آهن نمی روید !!!

متاع مهر و همدردی
      متاعی قحط و نایاب است .

دیدگاه

پاسخ : درخواست کمک(مبدل.. سنسور 4تا20 میلی امپر با ولتاژ24 ..برای میکرو atmega64L)

نمیدوونم چرا کسی جوابمو نداد ولی خودم یه کار با حال کردم یه atmega16 برداشتم برا A\D یه برنامه نوشتم با یه دوونه ADM485 دیتاشو لینک کردم و با یه مبدلRS485 TO RS232 نوشتم رو RS232 با یه بر نامه کوچمولو با C.NET دیتاشو لیبل کردم توی یه دوونه TEXT BOX سنسورم
        رو که یه دونه سنسور فشار از نوع ویک هست رو با مبدلی که گذاشتم تو فروم تست کردم و به جایه مقاومت های مدار مولتی ترن گزاشتم
        نتایج جالبی بدست اومد البته من با اصلشش مشکلی نداشتم با طریقه ی پیاده سازیش اجل داشتم که در اخر دیدم که کارش بهینه بوده
        در این صحرای لم یزرع

که جز آهن نمی روید !!!

متاع مهر و همدردی
        متاعی قحط و نایاب است .

دیدگاه

پاسخ : درخواست کمک(مبدل.. سنسور 4تا20 میلی امپر با ولتاژ24 ..برای میکرو atmega64L)

فقط هنووز برام یه سوال مطرحه و اون اینه که من توی مدارم از یه تیپ سنسو ر استفاده میکنم که با هم کالیبره میشندبه نطر شما برا کالیبره کردنشون از انالگ رفرنس استفاده کنم یا از مقاومتی که در مدارم استفاده میکنم تا تغییر امپراژ را به تغییر ولتاژ برای میکرو تبدیل کنم
          و یک سوال دیکه مولتی ترن یا پتانسیومتری توی بازار هست که با تغیییر دما مقاومتش مثل مقاومت کربنی ایزوله باشه البته میخام از مولتی ترن بزرگتر نباشه
          در این صحرای لم یزرع

که جز آهن نمی روید !!!

متاع مهر و همدردی
          متاعی قحط و نایاب است .

دیدگاه

پاسخ : درخواست کمک(مبدل.. سنسور 4تا20 میلی امپر با ولتاژ24 ..برای میکرو atmega64

آرمین جان
            شرمنده که سوالاتون بی پاسخ موند.
            برای کالیبره کردن همون آنالوگ رفرنس میکرو کافیه . زیرا دقت این سنسورها معمولا خوبی یعنی از دقت A/D میکرو بالاتره. اما اگه فکر می کنی سنسورهات ممکنه یه روز بجای ویکای آلمان، چینی بشه بهتره ولتاژ خروجی هر مقاومت رو به یک پتانسیومتر مولتی ترن بدی و پایه ی وسط اونو وصل کنی به ورودی آی سی.
            البته این میشه کالیبراسون گین. و کالیبراسیون صفر می مونه

راه دیگه که می تونی هردو رو باهم کالیبره کنی داخل نرم افزاره. یعنی با کم کردن و ضرب کردن کالیبره کنی.

کار ترانزیستورها و قطعات کنارش حفاظت اتصال کوتاست. یعنی اگه جای سنسور به ورودی اتصالی میدادی 24 ولت میومد روی مقاومت سنس جریان و درجا دود میشد. زنرهم همینطور و در نهایت میکرو به باد می رفت. این مدار اجازه نمی ده بیشتر از 20 میلی آمپر وارد مقاومت سنس جریان بشه.

بازم چیزی بود من منتظرم و اینبار دیر نمیشه
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

احمد جان سلام
              از راهنمای خوبتون ممنونم خیلی برام مفید بود و راه گشا
              متاسفانه من رشتم کامپیوتره و تو کارای الکترونیک تازه کارم برای همین توی صراحی واقعا" به کمک شما اساتید احتیاج دارم
              موفق و پیروز باشید (ارمین اوستا)

در این صحرای لم یزرع

که جز آهن نمی روید !!!

متاع مهر و همدردی
              متاعی قحط و نایاب است .

دیدگاه

اندازه گیری جریان به شکل خوب و تقریبا دقیق همون طوری که داخل مولتی متر ها هست به این شکل هست که شما با قطعه ایی که جریان متغیر داره یک مقاومت با اهم خیلی پایین مثلا 0.1 اهم سری میکنید.حالا با تغییر جریان سنسور روی مقاومت یک تغییر افت ولتاژ خواهید داشت.
                این ولتاژ خیلی کمه.این ولتاژ رو به یک Opamp خوب میدین و تفویت میشه حالا به A/D میکرو میدینو تغییرات رو به راحتی سنس میکنید.
                این جریان که شما میگید مال سنسور های فشار هست که 4 تا 20 میلی آمپر تغییر جریان داره.
                من برای شرکت بیستون همچین چیزی پارسال طراحی کردم که ابزار دقیق سد و تونل میسازه
                خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام حمید جان
                  ممنون از راهنماییتون ممکنه که یک مدل opampکه به کار من بیاد رو بهم معرفی کنید..خیییییییییییییییییییلی ممنون :applause: :nice:
                  در این صحرای لم یزرع

که جز آهن نمی روید !!!

متاع مهر و همدردی
                  متاعی قحط و نایاب است .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X