اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماسفت برای اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماسفت برای اینورتر

سلام دوستان
    مدار اینورتر زیر رو پیدا کردم و میخام بسازمش

فقط اگه بخام بجای ماسفت های توی مدار از irfz44 استفاده کنم مقاومت گیت رو چند اهم بزارم؟

پاسخ : ماسفت برای اینورتر

نوشته اصلی توسط Narefigh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مدار اینورتر زیر رو پیدا کردم و میخام بسازمش

فقط اگه بخام بجای ماسفت های توی مدار از irfz44 استفاده کنم مقاومت گیت رو چند اهم بزارم؟
    سلام
    من چند وقت پیش دنبال ساخت چنین نقشه هایی بودم ولی یه پیشنهاد به شما دارم اونم این که اینجور مدارها رو نسازید واقعا جز تلف کردن منابع و وقت چیز دیگه ای نداره(من امتحان کردم)
    برای ساخت اینورتر شما به درایور ماسفت، فیدبک،ترانس فریت و اسیلاتور پوش پول و در نهایت به پل ماسفت برای تبدیل 310 ولت dc به 220 ولت ac احتیاج دارید.اگر بخواید با ترانس هسته آهنی ساده و با فرکانس 50 هرتز و بدون فیدبک اینکارو بکنید مجبورید از ترانزیستور استفاده کنید که هم ترانس و هم ترانزیستور ها بازدهی رو بشدت میارن پایین و همچنین توان بسیار کمتری میشه از اونها گرفت در ضمن ولتاژ خروجی در صورت نداشتن فیدبک پایدار نیست و با توجه به میزان ولتاژ باتری و مقاومت داخلی ترانس آهنی و میزان لود در خروجی مدار ولتاژ خروجی به راحتی مقدار بسیار قابل توجهی افت میکنه وعلنا نمیشه ازش استفاده درست و حسابی کرد
    این صحبت هارو کردم چون خودم درساخت یه همچین مداراتی ماسفت های زیادی سوزوندم.
    اگر علاقه مند به ساختن اینورتر هستید بنظرم بهتره برید با نقشه هایی بر پایه آیسی های sg3525 یا tl494 اینکارو انجام بدید.
    موفق باشید

دیدگاه

از راهنماییتون ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط msm_a_b_e نمایش پست ها
      سلام
      من چند وقت پیش دنبال ساخت چنین نقشه هایی بودم ولی یه پیشنهاد به شما دارم اونم این که اینجور مدارها رو نسازید واقعا جز تلف کردن منابع و وقت چیز دیگه ای نداره(من امتحان کردم)
      برای ساخت اینورتر شما به درایور ماسفت، فیدبک،ترانس فریت و اسیلاتور پوش پول و در نهایت به پل ماسفت برای تبدیل 310 ولت dc به 220 ولت ac احتیاج دارید.اگر بخواید با ترانس هسته آهنی ساده و با فرکانس 50 هرتز و بدون فیدبک اینکارو بکنید مجبورید از ترانزیستور استفاده کنید که هم ترانس و هم ترانزیستور ها بازدهی رو بشدت میارن پایین و همچنین توان بسیار کمتری میشه از اونها گرفت در ضمن ولتاژ خروجی در صورت نداشتن فیدبک پایدار نیست و با توجه به میزان ولتاژ باتری و مقاومت داخلی ترانس آهنی و میزان لود در خروجی مدار ولتاژ خروجی به راحتی مقدار بسیار قابل توجهی افت میکنه وعلنا نمیشه ازش استفاده درست و حسابی کرد
      این صحبت هارو کردم چون خودم درساخت یه همچین مداراتی ماسفت های زیادی سوزوندم.
      اگر علاقه مند به ساختن اینورتر هستید بنظرم بهتره برید با نقشه هایی بر پایه آیسی های sg3525 یا tl494 اینکارو انجام بدید.
      موفق باشید
      بنظرتون ir2153 چطوره؟ میشه روش حساب کرد؟ همین مدار رو هم قصد داشتم فرکانسو بالا ببرم و با هسته فریت راه بندازم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Narefigh نمایش پست ها
        از راهنماییتون ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بنظرتون ir2153 چطوره؟ میشه روش حساب کرد؟ همین مدار رو هم قصد داشتم فرکانسو بالا ببرم و با هسته فریت راه بندازم
        سلام مجدد و معذرت بابت تاخیرپیشنهاد میکنم از مدار های این دو آیسی استفاده کنید چون معمولا در اینورتر های آماده هم از این دو آیسی یا آیسی های جایگزین مشابه استفاده میشه با کمی جستجو به راحتی در این انجمن هم مداراتی از این دو آیسی پیدا میکنید برای مثال این مورد:
        سلام دوستان و اساتید گرامی من برای تاپیک اینورتر سینوسی , نیاز به یک مدار پوش پول 12 به 310 ولت دارم حدود 100 تا 200 وات توان واقعی دوستان در طراحی و ساخت این مدار کانورتر کمکم میکنند؟ این مدار خیلی میتونه مفید باشه از دوستان کسی یا کسانی هستند که بتونن آموزش طراحی چنین مدار افزاینده ولتاژ DC را در این تاپیک انجام دهند؟ دوستان

وموارد دیگری هم هستن که من خودم قبلا برخورد کردم منتها الان پیدا نکردم
        شما باید یه مدار پوش پول بسازید و در بخش دوم اگر نیاز به برق ac داشتید اونو با مدار پل ماسفت به ac تبدیل کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X