اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل دور تند موتور فن اسپلیت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل دور تند موتور فن اسپلیت

دور تند موتور راه اندازی نمی شود . با موتوری نو امتحان کردم و جواب داد . این موتور دارای یک برد کوچک شمارنده پالس مغناطیسی با آی سی سه پایه اثر هال با شماره 40AF534 که پیدا هم نمی شود . این سنسور با ولتاژ 5 بایاس می شود و تست آن ظاهرا جواب داد و خروجی ولتاژ دارد . مشکل از چیست ؟

پاسخ : مشکل دور تند موتور فن اسپلیت

نوشته اصلی توسط amirtevez2 نمایش پست ها
    دور تند موتور راه اندازی نمی شود . با موتوری نو امتحان کردم و جواب داد . این موتور دارای یک برد کوچک شمارنده پالس مغناطیسی با آی سی سه پایه اثر هال با شماره 40AF534 که پیدا هم نمی شود . این سنسور با ولتاژ 5 بایاس می شود و تست آن ظاهرا جواب داد و خروجی ولتاژ دارد . مشکل از چیست ؟
    با درود
    همون جور که میفرمایید با موتور نو جواب داده یعنی موتور مذکوره دور تندش سوخته یا اتصالاتش در داخل جدا شده
    علتشم میتونه کاهش ولتاژ برق شهری باشه
    چند سالی هست که با کاهش ولتاز ناگهانی مواجه میشیم مخصوصا توی تابستون و منجر به سوختن وسایل برقی و موتوری میشه
    به هر حال سعی بر این هست از تولید کنندگان داخلی حمایت بشه
    دیشب برق رفت ولی نه کامل به مدت چند ساعت ولتاز حدود 80 بود
    میدونی چند تا وسبله برقی توی این چند ساعت به فنا میرن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      با درود
      همون جور که میفرمایید با موتور نو جواب داده یعنی موتور مذکوره دور تندش سوخته یا اتصالاتش در داخل جدا شده
      علتشم میتونه کاهش ولتاژ برق شهری باشه
      چند سالی هست که با کاهش ولتاز ناگهانی مواجه میشیم مخصوصا توی تابستون و منجر به سوختن وسایل برقی و موتوری میشه
      به هر حال سعی بر این هست از تولید کنندگان داخلی حمایت بشه
      دیشب برق رفت ولی نه کامل به مدت چند ساعت ولتاز حدود 80 بود
      میدونی چند تا وسبله برقی توی این چند ساعت به فنا میرن
      با تشکر از شما

دیدگاه

مشکل مربوط به دور تند می باشد . پون این موتور فن 4 قطب است . سیم پیچ های دور تند احتماللا به طور کامل سوخته هستن و فقط دور کند وارد مدار می شود .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirtevez2 نمایش پست ها
          مشکل مربوط به دور تند می باشد . پون این موتور فن 4 قطب است . سیم پیچ های دور تند احتماللا به طور کامل سوخته هستن و فقط دور کند وارد مدار می شود .
          فرض بر این میذاریم که واقعا سیم پیچ دور تند سوخته .. اگر دانشی در مورد سیم پیچی نداشته باشیم کاری از ما و شما برنمیاد
          و باید ببرید کارگاه های سیم پیچی و شاید هزینه ش به صرفه نباشه و باز بعد مدتی دوباره بسوزه با توجه به اینکه امکان داره سیم مناسب بکار نبرن از نظر قطر و کیفیت و حتی جنس
          و از اونجایی که باز کردنشم دشوار هست .. من اگه بودم بی خیال سیم پیچ تندش میشدم و از همون دور کندش برای مصارف دیگه استفاده میکردم
          و سعی کنید نقشه موتور رو پیدا کنید و با اهم متر سیم پیچ دور تند تست کنید و از سوختنش اطمینان حاصل کنید
          امکان این هم هست که اتصالاتش در داخل جدا شده باشه که احتمالشم کم هست و با توجه به نوسانات برق شهری بیشتر فرضیه سوختن مطرح هست
          فکر کنم پارسال بود که محافظ برق های خونه مشکل داشتن و حتی خود من فکر میکردم اشکال از محافظ های برق هست تا اینکه ولتار برق شهر تست کردم
          همون روز عصر دیدم حداقل 10 نفر مشاهده کردم در بازه زمانی کوتاه که یا محافظ برق جدید و نو ای در دست داشتن یا دنبال تعمیرات محافظ میگشتن
          اون ها هم فکر میکردن محافظ هاشون مشکل داره در صورتی که اشکال از برق شهری بود
          این موضوع ای که در کامنت قبل هم اشاره کردم این چند سال اخیر زیاد مشاهده کردم و بیشتر فصل گرما تا بتونن بهانه تراشی کنن
          فقط میدونم از زمین اسمون بهمون اسیب وارد میکنن تا دارو و تجهیزات بفروشن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X