اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با صدای ترانس فلای بک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با صدای ترانس فلای بک

با سلام به اساتید انجمن
    بنده یک منبع تغذیه 48 ولتی 2 امپری کپی کردم
    مشکلی که دارم اینه که ترانس در حالت بی باری صدا میده
    وقتی جریان میکشی از خروجی صدا قطع میشه
    حداقل باید حدود 200 میلی بکشم تا صدا قطع بشه
    ترانس هم با دستگاه پیچیدم و از این نظر مشکلی نیست چون من کارم اینه تولید انبوه دارم تو ساخت منبع تغذیه
    کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

پاسخ : مشکل با صدای ترانس فلای بک

نوشته اصلی توسط amin3gp نمایش پست ها
    با سلام به اساتید انجمن
    بنده یک منبع تغذیه 48 ولتی 2 امپری کپی کردم
    مشکلی که دارم اینه که ترانس در حالت بی باری صدا میده
    وقتی جریان میکشی از خروجی صدا قطع میشه
    حداقل باید حدود 200 میلی بکشم تا صدا قطع بشه
    ترانس هم با دستگاه پیچیدم و از این نظر مشکلی نیست چون من کارم اینه تولید انبوه دارم تو ساخت منبع تغذیه
    کسی میتونه راهنمایی کنه ؟
    با سلام
    مشکل این صداها معمولا از ناپایداری حلقه ی فیدبک ایجاد میشه. در واقع سرعت حلقه ی فیدبک بالاست و بخش کنترل نوسانی میشه.
    نوسان بخش کنترل، سبب دریفت pwm و نوسان دیوتی سایکل و صدا دادن ترانس میشه.
    معمولا خازن تو رنج چند میکرو و مقاومت چند کیلو سیستم رو پایدار میکنه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

کپی کردید یعنی چی مشخصا ؟

ترانسهاتون از نظر مشخصات هسته ، گپ و نوع مهار مکانیکی قرقره و هسته کلا در چه وضعیه ( اگر چند تا عکس از ترانس های آماده و نیمه آماده و نصب شده روی برد بدید راحت تر میشه عیب یابیش کرد )

کلا ترانس وقتی صدا میده نشونه داشتن خلاصی مکانیکی در اجزا هست که مقداری تلفات انرژی هم ایجاد میکنه ... در ترانسهای سوییچینگ چون فرکانس کاری بالاتر از رنج شنوایی هست این مدل مشکلات به شکل صدای قابل شنیدن معلوم نمیشه .
      در شرایط بی باری ترانس بسته به نوع کنترلر و هارمونی های سوییچ این خلاصی های مکانیکی میتونن وارد رنج شنوایی بشن .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها

ترانسهاتون از نظر مشخصات هسته ، گپ و نوع مهار مکانیکی قرقره و هسته کلا در چه وضعیه ( اگر چند تا عکس از ترانس های آماده و نیمه آماده و نصب شده روی برد بدید راحت تر میشه عیب یابیش کرد )

کلا ترانس وقتی صدا میده نشونه داشتن خلاصی مکانیکی در اجزا هست که مقداری تلفات انرژی هم ایجاد میکنه ... در ترانسهای سوییچینگ چون فرکانس کاری بالاتر از رنج شنوایی هست این مدل مشکلات به شکل صدای قابل شنیدن معلوم نمیشه .
        در شرایط بی باری ترانس بسته به نوع کنترلر و هارمونی های سوییچ این خلاصی های مکانیکی میتونن وارد رنج شنوایی بشن .
        یعنی مهندسی معکوس کردم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها

خب از کجا بفهمم مشکل دقیقا چیه ترانس اوکیه همه مشخصاتش با اصلیش مو نمیزنه

دیدگاه

دوست عزیز یکبار گفتم که : عکس از مراحل مختلف ترانس ( از قره قره هایی که پیچیدین تا نصب روی هسته و ترانس نهایی ) رو قرار بدید معلوم میشه کجای ترانس مهار مکانیکی رعایت نشده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X