اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام ای سی stm8l052

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام ای سی stm8l052

سلام دوستان من پروگرامر st link v2 mini usb و خریدم و میخوام برنامه ای سی stm8l052 رو از روی برد سالم دستگاه کپی کنم . حالا سوال اینجاست برای تغذیه 3 ولت از پروگرامر استقاده کنم یا برد و روشن کنم ؟
    و برای پروگرام این ای سی باید چهار سیم وصل بشه به پروگرامر که +3.3 ولت و گراند و rst و swclk هست ؟ درسته
    من از روی دیتاشیت ای سی نتونستم این پایه هارو پیدا کنم
    اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .

پاسخ : پروگرام ای سی stm8l052

میخوای کپی کنی یعنی مثلا از روی یک دستگاه تجاری آماده فریمور رو برداری ؟ ( اگر آره به احتمال ۹۹ درصد سازنده قفل فلش رو فعال کرده که کسی نتونه کپی کنه ...اگر نه که سازنده ناشی بوده )

برای تغذیه ۱.۶۵ تا ۳.۶ ( این آی سی ها رنج ولتاژ کاریشون برای کاربرد خیلی کم مصرفه ) میشه آی سی با تغذیه خود برد راه اندازی بشه که خیلی هم بهتر از تغذیه با پروگرامره ( از نظر نویز پذیری و رنج ولتاژ که این سری خاص ال برای کاربرد کم مصرف و تجهیزات تک باتری و ال سی دی داره و بعیده ولتاژ کاریش ۳.۳ ولت باشه )
    نیازی به اتصال تغذیه مثبت نیست ، ۳ رشته گرند ، ریست و SWIM استفاده میشن ( swclk کلاک پروتکل swd هست که مربوط به stm32 و کلا کورتکس هاست ، stm8 پروتکلش فرق میکنه و تک سیمه )

دو پایه فوق ( ریست و swim ) در دیتاشیت آی سی بخش پین اوت مشخصه برای هر خانواده و پکیج های مشابه ین پایه مثل هم دیگه است .
    برای stm8L052 چهل و هشت پین ۱ ( پورت استاندارد a0 ) swim پین ۲ ( پورت استاندارد a1
    ) ریسته .
    جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۶:۰۱ ۱۴۰۱/۰۵/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
      میخوای کپی کنی یعنی مثلا از روی یک دستگاه تجاری آماده فریمور رو برداری ؟ ( اگر آره به احتمال ۹۹ درصد سازنده قفل فلش رو فعال کرده که کسی نتونه کپی کنه ...اگر نه که سازنده ناشی بوده )

برای تغذیه ۱.۶۵ تا ۳.۶ ( این آی سی ها رنج ولتاژ کاریشون برای کاربرد خیلی کم مصرفه ) میشه آی سی با تغذیه خود برد راه اندازی بشه که خیلی هم بهتر از تغذیه با پروگرامره ( از نظر نویز پذیری و رنج ولتاژ که این سری خاص ال برای کاربرد کم مصرف و تجهیزات تک باتری و ال سی دی داره و بعیده ولتاژ کاریش ۳.۳ ولت باشه )
      نیازی به اتصال تغذیه مثبت نیست ، ۳ رشته گرند ، ریست و SWIM استفاده میشن ( swclk کلاک پروتکل swd هست که مربوط به stm32 و کلا کورتکس هاست ، stm8 پروتکلش فرق میکنه و تک سیمه )

دو پایه فوق ( ریست و swim ) در دیتاشیت آی سی بخش پین اوت مشخصه برای هر خانواده و پکیج های مشابه ین پایه مثل هم دیگه است .
      برای stm8L052 چهل و هشت پین ۱ ( پورت استاندارد a0 ) swim پین ۲ ( پورت استاندارد a1
      ) ریسته .
      مهندس برای میکرو های r5f21258sn چه پروگرامری و پیشنهاد میدین ؟ که ارزون باشه

دیدگاه

دوست عزیز
        میکروهای رنساس میکروی عمومی نیستن .
        میکروی خاص هستن با کاربری oem ، پروگرامر استانداردشون رنساس فلش هست ، بعضی ورژنهای جی لینک بعضی مدلهای رنساس رو ساپورت میکنن .
        شبیه بقیه سازنده های میکرو ، میکروهای رنساس هم بوتلودر سریال و یو اس بی رو ساپورت میکنن که با رنساس فلش میتونی بدون نیاز به پروگرامر با میکرو کار کنی ...
        شما الان داری با این میکرو سیستم طراحی میکنی؟!!!!
        جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۰۰:۴۱ ۱۴۰۱/۰۵/۰۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
          دوست عزیز
          میکروهای رنساس میکروی عمومی نیستن .
          میکروی خاص هستن با کاربری oem ، پروگرامر استانداردشون رنساس فلش هست ، بعضی ورژنهای جی لینک بعضی مدلهای رنساس رو ساپورت میکنن .
          شبیه بقیه سازنده های میکرو ، میکروهای رنساس هم بوتلودر سریال و یو اس بی رو ساپورت میکنن که با رنساس فلش میتونی بدون نیاز به پروگرامر با میکرو کار کنی ...
          شما الان داری با این میکرو سیستم طراحی میکنی؟!!!!
          نه مهندس من طراح نیستم تعمیرکار این برد ها هستم و این برد ها برد های پکیج شوفاژ دیواری هستن . که این ای سی ها روشون استفاده شده بعضی دستگاه ها لاک نیستن چون همکار ها دارن ای سی هارو پروگرام میکنن . من هم میخوام برنامه این ای سی هارو استخراج کنم . روی ای سی خام کپی کنم .

دیدگاه

اوکی

Renesas Software and Tools. Flash memory programming software for RL78 Family, RX Family, RH850 Family, Renesas Synergy, Renesas USB Power Delivery Family, Power Management, V850 Family, 78K0R, and 78K0 embedded systems.

دیدگاه

مهندس من اون لینک و بررسی کردم چیزی که متوجه شدم اکثر میکرو های این رده از قابلیت ارتباط سریال پشتیبانی میکنن . ولی حالا سوال اینجاست که با چه نرم افزاری میشه این برنامه فلش و استخراج کرد . روی برد ها یک سوکت برای پروگرام کردن گذاشتن .من هم تبدیل سریال به usb دارم و هم سیستمی که پورت سریال داشته باشه . چون دارن همکار ها این ای سی و پروگرام میکنن . ممنون میشم اگر میتونید راهنمایی کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط solimaniashkan نمایش پست ها
                مهندس من اون لینک و بررسی کردم چیزی که متوجه شدم اکثر میکرو های این رده از قابلیت ارتباط سریال پشتیبانی میکنن . ولی حالا سوال اینجاست که با چه نرم افزاری میشه این برنامه فلش و استخراج کرد . روی برد ها یک سوکت برای پروگرام کردن گذاشتن .من هم تبدیل سریال به usb دارم و هم سیستمی که پورت سریال داشته باشه . چون دارن همکار ها این ای سی و پروگرام میکنن . ممنون میشم اگر میتونید راهنمایی کنید .
                دوست عزیز

لینکی که بالا خدمتتون دادم برای همین کاری بود که مد نظرتونه !

لینک رنساس فلش بود ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X