اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهره وری منابع تغذیه خازنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهره وری منابع تغذیه خازنی

با سلام خدمت دوستان عزیز بنده سوالی راجع به منابع تغذیه خازنی دارم آیا این منابع با اینکه گفته می شه که خازن چون در مدار پسیو هست و یک امپدانس را برای محدود سازی برق شهر تولید می کند از نظر راندمان (بهره وری) آیا به طراحی مدار مانند سوئیچینگ بستگی دارد یا کلاً منابع تغذیه خازنی هدر رفت بالایی دارند ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

پاسخ : بهره وری منابع تغذیه خازنی

زمانیکه صحبت از توان های بالا باشه پای رادمان وسط کشیده میشه. یه منبع تغذیه Transformerless یا تغذیه بدون ترانس جریانی نمیتونه بده که راندمان اصلا اهمیتی داشته باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranmicro نمایش پست ها
      زمانیکه صحبت از توان های بالا باشه پای رادمان وسط کشیده میشه. یه منبع تغذیه Transformerless یا تغذیه بدون ترانس جریانی نمیتونه بده که راندمان اصلا اهمیتی داشته باشه.
      راستش من احتیاج به یه منبع تغذیه کوچیک و سبک و ارزون دارم که خروجی 5ولت و 100 میلی آمپر بده (یعنی نیم وات) ولی منبع تغذیه خازنیش گویا نیاز به خازن 2 میکروفارادی داره که توان مصرفی کل مدار برابر فک کنم 15 وات می شه این هدر رفت براش مدار رو غیر عملی می کنه!!!!!!!!!!!

دیدگاه

دوستان
        کسی منبع تغذیه بدون ترانس 5 ولت با 0.5 وات توان و بهره وری بالای 50 درصد سراغ نداره ؟

دیدگاه

یدونه شارژر موبایلی جریان پایین بگیر ( قیمتشون مفته با پوسته و بدون پوسته موجوده )

راندمانشون حدود ۹۰ درصده .

جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۰:۳۳ ۱۴۰۱/۰۵/۰۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
            یدونه شارژر موبایلی جریان پایین بگیر ( قیمتشون مفته با پوسته و بدون پوسته موجوده )

راندمانشون حدود ۹۰ درصده .

https://eshop.eca.ir/%D8%A2%D8%AF%D8...DB%8C-usb.html
            مرسی از راهنماییت ولی من برای تولید منبع تغذیه بدون ترانس با راندمان بالا احتیاج بهش دارم چون می خوام مقاله با این عنوان بنویسم که کمتر کسی رفته سراغش بازم اگه ایده ای داشته باشید ممنون می شم بگی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran_andishe نمایش پست ها
              مرسی از راهنماییت ولی من برای تولید منبع تغذیه بدون ترانس با راندمان بالا احتیاج بهش دارم چون می خوام مقاله با این عنوان بنویسم که کمتر کسی رفته سراغش بازم اگه ایده ای داشته باشید ممنون می شم بگی
              میخوای در مورد چیزی که ازش اطلاعات تئوری و تجربی نداری اونم بوسیله نظرات دیگران مقاله بنویسی ؟!!

جل الخالق !

نیوتون ( یکی از بزرگترین دانشمندان تاریخ و بنیان گذار فیزیک نوین ) چکیده یک عمر تحقیقات مختلف خودش و کلی آزمون و خطا که باز به اعتراف خودش بر شانه غولهای علمی قبل از خودش ( مثل کپلر و کوپرنیک ) سوار بود رو برداشت به اصرار دوستانش تبدیل کرد به یدونه مقاله Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica

این رساله که بنیاد همه چیز دنیا رو عوض کرد و هنوزم زندگی روزمره ما کاملا مطابق این رساله داره توضیح و تفسیر و طراحی میشه اگر اصرار رفقای نیوتون نبود منتشر نمیشد ( حدود ۸ سال این رساله داشت توی کشو خاک میخورد )

اینجا هم دوستان اول نیت میکنن مقاله منتشر کنن ... بعد با جستجوی توی نت دنبال محتوای مقاله میگردن !
              یعنی بنیاد تولید علم در این کشور عموما همینجوری مبتنی بر نیت هست نه واقعیت .
              علی الخصوص اگر موضوع پایان نامه دانشگاهی چیزی باشه که کشفیات اینترنتی قوم پارس رو هیچکس نداشته .

از نظر فنی من دیگه صحبتی ندارم .

از نظر معنوی در پابلیکیشن علوم خفیه و غریبه و جلیه و خمسه محتجبه و کلهم سر ( شامل کیمیا و لیمیا و هیمیا و سیمیا و ریمیا ) براتون آرزوی موفقیت داریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
                میخوای در مورد چیزی که ازش اطلاعات تئوری و تجربی نداری اونم بوسیله نظرات دیگران مقاله بنویسی ؟!!

جل الخالق !

نیوتون ( یکی از بزرگترین دانشمندان تاریخ و بنیان گذار فیزیک نوین ) چکیده یک عمر تحقیقات مختلف خودش و کلی آزمون و خطا که باز به اعتراف خودش بر شانه غولهای علمی قبل از خودش ( مثل کپلر و کوپرنیک ) سوار بود رو برداشت به اصرار دوستانش تبدیل کرد به یدونه مقاله Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica

این رساله که بنیاد همه چیز دنیا رو عوض کرد و هنوزم زندگی روزمره ما کاملا مطابق این رساله داره توضیح و تفسیر و طراحی میشه اگر اصرار رفقای نیوتون نبود منتشر نمیشد ( حدود ۸ سال این رساله داشت توی کشو خاک میخورد )

اینجا هم دوستان اول نیت میکنن مقاله منتشر کنن ... بعد با جستجوی توی نت دنبال محتوای مقاله میگردن !
                یعنی بنیاد تولید علم در این کشور عموما همینجوری مبتنی بر نیت هست نه واقعیت .
                علی الخصوص اگر موضوع پایان نامه دانشگاهی چیزی باشه که کشفیات اینترنتی قوم پارس رو هیچکس نداشته .

از نظر فنی من دیگه صحبتی ندارم .

از نظر معنوی در پابلیکیشن علوم خفیه و غریبه و جلیه و خمسه محتجبه و کلهم سر ( شامل کیمیا و لیمیا و هیمیا و سیمیا و ریمیا ) براتون آرزوی موفقیت داریم
                خیلی جالب بود و آموزنده ولی من به دنبال تحقیق و بررسی برای کشفیات جدید نیستم منم مثل همه همکلاسیام دنبال موضوع بکر و بعدش تحقیق دربارشو آخرشم نوشتن مقاله ام همین و بس فک کنم اینجا همه همین کارو می کنن البته موضوع رو انتخاب کردم ولی دربارش هیچی نمی دونم و لی نمی تونم موضوعو عوض کنم چون رو نمره تاثیر می زاره بعدشم به مذاکراتشم نمی ارزه کسی بتونه راهنماییم کنه تو این موضوع با اتکا به دریایی دانش اینترنت ممنون می شم

دیدگاه

عجب!
                  منبع تغذیه بدون ترانس با بازدهی بالا !؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

عجب!
                  مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                  https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                    عجب!

عجب!
                    چیه مگه ؟

دیدگاه

چیه مگه ؟
                      مشکل اینجاست که تقریبا محاله!
                      مگر اینکه از مبدل باک استفاده کنین( اونم نیاز
                      به سلف داره ! )

چیه مگه ؟
                      مشکل اینجاست که تقریبا محاله!
                      مگر اینکه از مبدل باک استفاده کنین( اونم نیاز
                      به سلف داره ! )
                      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

چیه مگه ؟
                        با سلام
                        دوست عزیز برای نوشتن مقاله لازم نیست دنبال زیر بغل مار بگردین.
                        تمام مقاله های علمی و معتبر تو دنیا اول میان آنچه تو اون زمینه موجود هست و دیگران کار کردن رو تحلیل میکنن و نقاط ضعف و قوتش رو بررسی میکنن.
                        بعد میان روشهای بهبود و بهینه سازی پیشنهادی خودشون رو ارائه و شبیه سازی و تست میکنن و در آخر هم نتایج رو جمع بندی میکنن و تمام.
                        در این موضوع شما ابتدا باید منابع خازنی رو با محاسبات تحلیل و راندمانش رو بطور علمی بدست بیارین و راههای افزایش راندمان و کاهش تلفاتش رو ارائه، و با شبیه سازی یا نمونه سازی تست و اثبات کنین.
                        در نهایت اگه بتونین با روشهای خودتون حتی چند درصد راندمانش رو بیشتر کنین کار بسیار موفقی کردین.
                        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

ممنون از دوستان من خودم البته ایده هایی به ذهنم رسیده که اگه عملیش کنم کمک بزرگی به بشریت کردم و لبه ی تکنولوژی و یه تنه جابه جا کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X