اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه طراحی یک تغذیه سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه طراحی یک تغذیه سوئیچینگ

سلام... من تا به حال با سوئیچینگ کار نکردم اما اینبار مجبورم...و فقط5 روز وقت دارم...لطفا بهم بگید چطور باید یه سوئیچینگBUCK به صورت زیر طراحی کرد.
    یک مدار BUCK با Vin = 12 , Vout = 5 v جریان بار حداکثر 10میلی امپر و رگولاسین بار و خط کمتر از 5%..ضمنا مدار هنگام بارگذاری چه مدت بعد از اتصال بار ماکزیمم میشود؟(پایدار میشود)
    لطفا توضیح بدید باید چه روابط یا المان هایی استفاده کنم..ممنون
    يادمان باشد كمال عشق در رسيدن به محبوب است..!

پاسخ : نحوه طراحی یک تغذیه سوئیچینگ

باسلام. ای سی MC34063 ایده ال برای این کاربرده. محاسبات ومدارات عملی اون رو هم میتونید از www.ti.com
    یا از www.onsemi.com دانلود کنید.همچنین کتاب اقای ابریشمی فر یا آقای مارتی براون به زبان اصلی در این زمینه
    جامع میباشند.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
      باسلام. ای سی MC34063 ایده ال برای این کاربرده. محاسبات ومدارات عملی اون رو هم میتونید از www.ti.com
      یا از www.onsemi.com دانلود کنید.همچنین کتاب اقای ابریشمی فر یا آقای مارتی براون به زبان اصلی در این زمینه
      جامع میباشند.
      موفق باشید.

میشه یه کمی توضیح بدید برای کسی که تا حالا کار نکرده و وقت زیادی نداره این خیلی سخته...من نمیخوام یه منبع پیشرفته بسازم یه منبع ساده..فقط همینو میدونم که به یک LPF و ماسفت نیاز دارم اما نمیدونم چه نوع رگولاتوری براش استفاده کنم یا چه نوع مدار فرمانی...
      يادمان باشد كمال عشق در رسيدن به محبوب است..!

دیدگاه

باسلام.برای کاربرد مورد نظر شما (5 ولت -10 میلی آمپر) همون آی سی کفایت میکنه وماسفت نیاز نیست.ضمن اینکه MC34063 برای درایو نمودن
        ماسفت مناسب نیست.متاسفانه من روش پلود رو یاد نگرفتم (زیردیپلمم چکار کنم).اگر کسی از دوستان میدونه لطفا راهنمایی کنه.
        سریعترین راه اینه که وارد سایت www.onsemi.com شوید ودرقسمت بالای سایت (Search ) شماره آیسی رو نوشته و روی کلمه سرچ کلیلک کنید.
        ازبین موضوعات یافته شده بر روی شماره آیسی فوق کلیک نمائید. درصفحه ای که باز میشود Data Sheet آیسی رو دانلود نمائید.
        دقیقا یک مدار مختص کاربرد شما هست.
        موفق باشید.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

ابی جان تو سایت www.rapidshare.com که برید می تونید هر فایلی که بخواهید پلود کنید. بعد از پلود به شما یه لینک میده که کافیه اونو کپی و اینجا پیست کنید.

اکرم عزیز

ابی جان درست می فرمایند و MC34063 که طرز استفاده از اون بسیار ساده است نیاز به ماسفت نداره.
          اینجا رو ببینید:
          http://starostin.palmclub.ru/doc/MC34063A.pdf
          در صفحه ی 7 مدار مورد نر شما هست. با 12 ولت ورودی هم کار می کنه

خب من می خوام کارتو ساده تر از این کنم. کار شما به نظر دانشگاهیه. برای کارهای درسی یه کنتلر معروف استفاده میشه به نام LM3524 که معمولا تو کتابای درسی برای آموزش ازش استفاده میشه.
          اگه به دیتاشیت زیر نگاه کنی:
          http://f6csx.free.fr/PROJETS/BOOST/Boost_qro/LM3524D.pdf
          در صفحه 8 مدار مورد نظرتو می بینی. هر چند این مدار هم 80 میلی آمپره اما به استاد عزیزتون بفرمایید سوئیچینگ برای جریانهای به این کمی معنی نداره چون معمولا از 10 میلی آمپر صرف نظر میشه. :smile:
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

MC34063 فوق العاده بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X