اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاومت مناسب تبدیل ولتاژ 5 ولت به 3 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاومت مناسب تبدیل ولتاژ 5 ولت به 3 ولت

با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز
    من یک آبنمای کوچک دارم که با دو عدد باتری کار میکنه. هزینه خرید باتری بصرفه نیست و میخوام با استفاده از شارژ گوشی ازش استفاده کنم.
    داخل نرم افزار پروتئوس یه مدار ساده کشیدم که با باتری 5 ولت و یک مقاومت 7.5 اهمی و یک موتور دی سی (به دلیل موتور دار بودن آبنما برای فواره آب) به ولتاژ 3ولتی رسیدم.

حالا با مقاومت 7.5 اهم و شارژر گوشی روی یک لامپ 5.5 ولت 1آمپر تست کردم تا ببینم خروجیم چقدر میشه، اما ولت متر بهم ولتاژ 0.16 ولت نشون میده :|
    الان نمیدونم دقیقا چجوری ولتاژ رو کاهش بدم، طبق مدار پروتئوس یا این ولتاژی که ولت متر نشون میده.
    میگم شاید بزنم آبنما رو بسوزونه

ممنون میشم دوستان پیشنهادی بدن که بتونم این حرکتو تکمیل کنم و از خرید باتری راحت بشم

با تشکر

پاسخ : مقاومت مناسب تبدیل ولتاژ 5 ولت به 3 ولت

نوشته اصلی توسط hanijafari نمایش پست ها
    من یک آبنمای کوچک دارم که با دو عدد باتری کار میکنه. هزینه خرید باتری بصرفه نیست و میخوام با استفاده از شارژ گوشی ازش استفاده کنم.
    داخل نرم افزار پروتئوس یه مدار ساده کشیدم که با باتری 5 ولت و یک مقاومت 7.5 اهمی و یک موتور دی سی (به دلیل موتور دار بودن آبنما برای فواره آب) به ولتاژ 3ولتی رسیدم.

حالا با مقاومت 7.5 اهم و شارژر گوشی روی یک لامپ 5.5 ولت 1آمپر تست کردم تا ببینم خروجیم چقدر میشه، اما ولت متر بهم ولتاژ 0.16 ولت نشون میده :|
    الان نمیدونم دقیقا چجوری ولتاژ رو کاهش بدم، طبق مدار پروتئوس یا این ولتاژی که ولت متر نشون میده.

ممنون میشم دوستان پیشنهادی بدن که بتونم این حرکتو تکمیل کنم و از خرید باتری راحت بشم

با تشکر
    درود.
    میتوانید از رگولاتور if33 استفاده کنید و در خروجی آن یکعدد دیود 1N5819 بگذارید تا ولتاژ به حدود ۳ ولت برسد!!!
    اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hanijafari نمایش پست ها

با تشکر
      درود،
      سه عدد دیود معمولی 1n4007 ولتاژ 5 ولت را به 3 ولت تبدیل میکند.
      کافیست سه عدد دیود 1N4007 را بایکدیگر سری کنید. هر دیود حدود 0.7 ولت افت ایجاد میکند که مجموعا میشه 2.1 ولت ایجاد افت.
      سه عدد دیود 1N4007 را سر راه مصرف کننده به صورت سری قرار بدین.
      به مصرف کننده ولتاژی بین 2.9 تا 3.1 ولت میرسه که ایده آل هست.
      موفق باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

درود بر شما
        ممنون از همفکری و پیشنهاد خیلی خوبه شما دوستان عزیز.
        برقرار باشید

دیدگاه

بعله دوستمون درست میگن بهترین کار استفاده از دیوود هستش.من بیش از ده بار امتحان کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X