اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشورت از با تجربه ها در مورد پر کاربردترین قطعات با اسم و مارک برای خرید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشورت از با تجربه ها در مورد پر کاربردترین قطعات با اسم و مارک برای خرید

با سلام خدمت دوستان .بنده قصد ایجاد یک آزمایشگاه کوچولو هستم .می*خوام دستم راه بیفته .مولتی متر دارم .منبع تغذیه هم می خوام با پاور کامپیوترم بسازم .لبتاب هم دارم .می*خوام میکرو atmega16 و مقداری مقاومت های که نیاز می باشد ،پتانسیومتر ،انواع خازن پرمصرف ،led,دیود معمولی ،دیود زنر،نوع بردبورد،چندتا ترانزیستور پرمصرف ،
    چند نوع سون سگمنت؟
    سنسور lm35بگیرم؟
    چند نوع سنسور دیگه هم بهم بگید لطفا؟
    یه نوع آی سی 555بهم بگید ؟
    آیا اپ آمپ 741و 324بگیرم؟
    چندتا آی سی پرمصرف بهم بگید بگیرم؟
    در ضمن متاسفانه فانکشن و اسیلوسکوپ ندارم .فعلا باید همینجور بسازم
    چندتا چیز بهم بگید کلا که بتونم یه چند تا پروژه باهاش بسازم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

لطفاً بهم بگید مقاومت ها و خازن ها و دیود و ترانزیستور و.....

پاسخ : مشورت از با تجربه ها در مورد پر کاربردترین قطعات با اسم و مارک برای خرید

نوشته اصلی توسط روح الله رفعتی نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان .بنده قصد ایجاد یک آزمایشگاه کوچولو هستم .می*خوام دستم راه بیفته .مولتی متر دارم .منبع تغذیه هم می خوام با پاور کامپیوترم بسازم .لبتاب هم دارم .می*خوام میکرو atmega16 و مقداری مقاومت های که نیاز می باشد ،پتانسیومتر ،انواع خازن پرمصرف ،led,دیود معمولی ،دیود زنر،نوع بردبورد،چندتا ترانزیستور پرمصرف ،
    چند نوع سون سگمنت؟
    سنسور lm35بگیرم؟

سلام به نظر من اصلا این طور خرید نکن چون ضرر می کنی یک تعداد پروژه
    برای خودتون تعریف کنین مثلاً 30 تا بعد با توجه به اون پروژه ها میتونی قطعات
    رو انتخاب کنی شاید باورتون نشه قطعاتی خریدم که حدود 10سال ازش گذشته
    و هنوز هم استفاده نشده مثلاً در حال حاضر سنسور lm35 خیلی گرون هست و
    شما تقریبا و نه کاملا همون کار رو میتونین با lm335 انجام بدین برای آزمایش که
    از نظر قیمت اصلا با lm 35 قابل مقایسه نیست
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

چند نوع سون سگمنت؟
      سنسور lm35بگیرم؟

با درود
      این همه احسنت و مرحبا گفتی که این تاپییک بزنی ؟
      خب گیریم ال ام 35 گرفتی و 555 هم گرفتی و غیره ؟ اونوقت لنگ یه مقاومت 680 اهم شدی چی ؟
      پروژه های الکترونیکی به قطعات مخنلفی نیاز دارن شاید تو یه پروژه 30 نوع مقاومت مختلف و قطعات مختلف دیگه نیاز داشته باشی
      باید اول مدار پروژه ت نهایی بشه و اقدام به خرید تمام اون قطعات کنی
      نمیتونی بصورت پیش فرض خرید کنی چون حتما لنگ انواع مقاومت و خازن میشی .. یکی دو تا هم نیستن که پیش فرض بخری
      با حالی که من سعی میکردم با توجه به مدار ها خرید کنم باز خیلی از قطعات بی استفاده موندن بخاطر قطعاتی که تکی فروخته نمیشد
      بعد با ال ام 35 و 555 میخوای کجا رو بگیری ؟؟ میخوای مهندس شی ؟ بهد که مهندس شدی پولدار شی ؟
      بعدش به قول دوستان ال ام 35 که من فکر کنم100 تا تک تومنی میخریدم الان میگن گرون شده وای به حال چیز های دیگه
      خلاصه نگرانتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
        با درود
        این همه احسنت و مرحبا گفتی که این تاپییک بزنی ؟
        خب گیریم ال ام 35 گرفتی و 555 هم گرفتی و غیره ؟ اونوقت لنگ یه مقاومت 680 اهم شدی چی ؟
        پروژه های الکترونیکی به قطعات مخنلفی نیاز دارن شاید تو یه پروژه 30 نوع مقاومت مختلف و قطعات مختلف دیگه نیاز داشته باشی
        باید اول مدار پروژه ت نهایی بشه و اقدام به خرید تمام اون قطعات کنی
        نمیتونی بصورت پیش فرض خرید کنی چون حتما لنگ انواع مقاومت و خازن میشی .. یکی دو تا هم نیستن که پیش فرض بخری
        با حالی که من سعی میکردم با توجه به مدار ها خرید کنم باز خیلی از قطعات بی استفاده موندن بخاطر قطعاتی که تکی فروخته نمیشد
        بعد با ال ام 35 و 555 میخوای کجا رو بگیری ؟؟ میخوای مهندس شی ؟ بهد که مهندس شدی پولدار شی ؟
        بعدش به قول دوستان ال ام 35 که من فکر کنم100 تا تک تومنی میخریدم الان میگن گرون شده وای به حال چیز های دیگه
        خلاصه نگرانتم
        سلام مهندس خوبی .کامنتت خوشکل بود .بهرحال باید از جایی شروع کنم دیگه .بعدم فعلا جنبه مالی برام مهم نیس .آقا یه چندتا ال ای دی و سون سگمنت روشن کردن و دما خواندن از محیط با میکرو نیاز دارم کمی رو برنامه نویسی تمرین کنم .کمی که قلق دستم بیاد برم سر چیز دیگه .وگرنه من مهارتی ندارم که پروژه بگیرم و بسازم .اینا رو خودم می دونم ملت همه ساختنو دارن منقرض می شن .من هدفم تمرینه .
        احسنت و مرحبا رو خوب اومدی کاکو??????.

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
        سلام به نظر من اصلا این طور خرید نکن چون ضرر می کنی یک تعداد پروژه
        برای خودتون تعریف کنین مثلاً 30 تا بعد با توجه به اون پروژه ها میتونی قطعات
        رو انتخاب کنی شاید باورتون نشه قطعاتی خریدم که حدود 10سال ازش گذشته
        و هنوز هم استفاده نشده مثلاً در حال حاضر سنسور lm35 خیلی گرون هست و
        شما تقریبا و نه کاملا همون کار رو میتونین با lm335 انجام بدین برای آزمایش که
        از نظر قیمت اصلا با lm 35 قابل مقایسه نیست
        ممنون دوست عزیزم

دیدگاه

چند نوع سون سگمنت؟
          سنسور lm35بگیرم؟

سلام دوست عزیز
          اگر میخواید در این حرفه الکترونیک کار کنید اول اینکه باید یکسری مطالعه در این زمینه داشته باشید و دوم اینکه یکسری وسایل معمول مانند مولتی متر ، هویه و یکسرس ابزارآلات مانند سیم چین و پنس و... را تهیه کنید . در مورد مقاومت ها هم می توانید از همه رنج مقاومت ها 10 عدد تهیه کنید از نوع 1/4 وات ، و همانطور که دوستمون هم گفتن چند پروژه در سطح مبتدی انتخاب کنید و وسایل آنها را خریداری کنید . و اینکه شما لازم نیست مثلا از خانواده آپ امپ ها همه آنها را خریداری کنید یک یا دو تا کافی است یا مثلا از ترانزیستور های npn فقط دو نوع خریداری کن یکی جریان پایین مانند bc547 و جریان بالا مانند bc140 .اگر میخواید میکرو کار کنید که دیگه اون بحثش جداست و باید یکسری وسایل ثابت هم برای اون خریداری کنید موفق باشید
          خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
            سلام دوست عزیز
            اگر میخواید در این حرفه الکترونیک کار کنید اول اینکه باید یکسری مطالعه در این زمینه داشته باشید و دوم اینکه یکسری وسایل معمول مانند مولتی متر ، هویه و یکسرس ابزارآلات مانند سیم چین و پنس و... را تهیه کنید . در مورد مقاومت ها هم می توانید از همه رنج مقاومت ها 10 عدد تهیه کنید از نوع 1/4 وات ، و همانطور که دوستمون هم گفتن چند پروژه در سطح مبتدی انتخاب کنید و وسایل آنها را خریداری کنید . و اینکه شما لازم نیست مثلا از خانواده آپ امپ ها همه آنها را خریداری کنید یک یا دو تا کافی است یا مثلا از ترانزیستور های npn فقط دو نوع خریداری کن یکی جریان پایین مانند bc547 و جریان بالا مانند bc140 .اگر میخواید میکرو کار کنید که دیگه اون بحثش جداست و باید یکسری وسایل ثابت هم برای اون خریداری کنید موفق باشید
            تشکر دوست گرامی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X