اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای خرید پروگرمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای خرید پروگرمر

سلام دوستان عزیز.
    من* یه پروگرمر پیدا کردم مدل TNM2000PLUS
    دست دو هستش قیمت هم گفتن یک میلیون.
    من خودم برنامه نویسی هیچی بلد نیستم ولی میخوام ایسی هایی که برنامه های اماده شون موجوده رو باهاش پروگرم کنم.
    مثلا خواستم پروژه ولتمتر بزنم اتمگا ۸ میخواست ولی من پروگرمر ندارم.
    در کل استفاده الانم اینه که میخوام ایسی های بایوس و میکرو هایی که سورسشون موجوده رو برای پروژه ها پروگرم کنم باهاش.
    شاید در اینده سراغ یادگیری اردینو هم رفتم. ولی نمیدونم این پروگرمره که گفتم بدرد اردینو هم میخوره یا نه.
    در هر صورت راهنمایی کنید که بخرمش یا نه؟

پاسخ : راهنمایی برای خرید پروگرمر

سلام چند نکته باید بهتون بگم:
    ۱.اردینو پروگرمر نیاز نداره فقط یه کابل پرینتر میخواد.
    ۲.با اردینو uno هم میتونی avr رو پروگرام بکنی.(این موضوع یه چیز پیچیدست پس بهتره بیخیالش بشی)
    ۳.شما برای شروع نیاز به پروگرامر گرون قیمت نداری میتونی از نمونه خیلی ارزونترش
    استفاده کنی.(پروگرمر های گرون قیمت رو حتی اساتید بزرگ و حرفه ای هم زیاد استفاده نمیکنن)
    امیدوارم بدردت خورده باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.kh.mirghaedy84 نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز.
      من* یه پروگرمر پیدا کردم مدل TNM2000PLUS
      دست دو هستش قیمت هم گفتن یک میلیون.
      من خودم برنامه نویسی هیچی بلد نیستم ولی میخوام ایسی هایی که برنامه های اماده شون موجوده رو باهاش پروگرم کنم.
      مثلا خواستم پروژه ولتمتر بزنم اتمگا ۸ میخواست ولی من پروگرمر ندارم.
      در کل استفاده الانم اینه که میخوام ایسی های بایوس و میکرو هایی که سورسشون موجوده رو برای پروژه ها پروگرم کنم باهاش.
      شاید در اینده سراغ یادگیری اردینو هم رفتم. ولی نمیدونم این پروگرمره که گفتم بدرد اردینو هم میخوره یا نه.
      در هر صورت راهنمایی کنید که بخرمش یا نه؟
      سلام
      این پروگرامر یک پروگرام یونیورسال (همه کاره) هست ولی مدل قدیمیش هست. مدل های جدیدش خیلی گرونه. برای آیسی های بایاس و همچنین آیسی های مودم ها مناسب هست. به غیر از اینها به درد پروگرام کردن avr و pic و بعضی میکرو های دیگه هم میخوره.
      فکر کنم با قیمت ۱ تومن اگه سالم باشه اگه بهش نیاز داشته باشی خوبه بخری. در کل به درد تعمیرکار ها میخوره. چون هرروز یه چیزی رو میخواند پروگرام کنند. یه روز بایاس. یه روز فلش مودم و یه روز هم برای سرگرمی خودشون یک میکرو. ولی از اون طرف که بخایی نگاه کنی. چون همه کاره است امکانات خیلی زیادی نداره. به عنوان مثال میشه باهاش میکروی pic رو پروگرام کرد ولی نمیشه مثل PICKIT4 (پروگرامر مخصوص میکروهای pic) باهاش برنامه رو دیباگ کنی.

دیدگاه

سلام مهندس خاسته نباشید
        بله یک مدل مولتی ای وی ار پروگرامر رو از eshop سفارش دادم.
        تست ال سی دی کاراکتر ی هم انجام میده.
        هنوزی دستم نرسیده ولی امیدوارم چیز خوبی باشه.
        ۲۷۰ تومن شد هزینش.
        مچکرم از راهنماییتون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام مچکرم بابت راهنماییتون.
        چندجای دیگه هم پرسیدم گفتن خوبه

ولی خود صاحبش بلا استفاده گذاشته بودش توی کمد.
        و یه مدل جدید خریده که حدود ۵ میلیونه.
        این منو به شک انداخت گفتم منم سر در نمیارم احیانا نره تو پاچه م.
        گفتم اخه اگه سالمه و بدرد بخوره چرا خودش استفاده ش نمیکنه و یکی دیگه خریده.
        در هر صورت قیدشو زدم.
        بازم مچکرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.kh.mirghaedy84 نمایش پست ها
          سلام مهندس خاسته نباشید
          بله یک مدل مولتی ای وی ار پروگرامر رو از eshop سفارش دادم.
          تست ال سی دی کاراکتر ی هم انجام میده.
          هنوزی دستم نرسیده ولی امیدوارم چیز خوبی باشه.
          ۲۷۰ تومن شد هزینش.
          مچکرم از راهنماییتون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام مچکرم بابت راهنماییتون.
          چندجای دیگه هم پرسیدم گفتن خوبه

ولی خود صاحبش بلا استفاده گذاشته بودش توی کمد.
          و یه مدل جدید خریده که حدود ۵ میلیونه.
          این منو به شک انداخت گفتم منم سر در نمیارم احیانا نره تو پاچه م.
          گفتم اخه اگه سالمه و بدرد بخوره چرا خودش استفاده ش نمیکنه و یکی دیگه خریده.
          در هر صورت قیدشو زدم.
          بازم مچکرم.
          با سلام و احترام
          پروگرامر TNM2000Plus یک پروگرامر تقریبا حرفه ایی ساخت داخل کشور است که بر اساس FPGA طراحی شده و با قابلیت پروگرام انواع مختلفی از قطعات پروگرام شونده مانند Flash | EPROMs | EEPROMs | Micro Controler | GAL | FPGA | CPLD میباشد. در سایتش میتوانید قطعاتی که این پروگرامر پشتیبانی میکند را ببینید. همچنین این پروگرامر قابلیت پروگرام ولتاژ بالا برای سری AVR نیز دارد که در مواردی که فیوزبیتها به اشتباه پروگرام شده باشد میتوان آنها را ریست نمود. از دیگر قابلیتهای آن تست و شناسایی اتوماتیک آی سی های CMOS و TTL میباشد. تفاوت مدلهای جدیدتر این پروگرامر این است که آنها قابلیت اتصال به ECU اتومبیل و نرم افزار خاص برای دیاگ دارند. به هر حال اگر پروگرامر سالم باشد با توجه به کارآیی های آن با این قیمت گزینه کاملا مناسبی میباشد. البته لازم به ذکر است که این مدل دیگر توسط شرکت مربوطه تولید نمیشود و فقط مدلهای جدیدتر آن تولید میشود.
          موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X