اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چجوری چسب سیلیکن که زیر هیتسینک الیدی زدم رو زودتر خشک کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چجوری چسب سیلیکن که زیر هیتسینک الیدی زدم رو زودتر خشک کنم؟

سلام دوستان
    حدود 40 تا هیتسینک (برای الیدی های 3W) روی یک تسمه ی آلومینیومی با چسب سیلیکن چسبوندم و لای گیره گذاشتم تحت فشار تا سفت بشه ولی یکهفته ای میشه که انگار همچنان نسبتا شل و خمیریه و سفت نشده

ضمنا برای اینکه نگین باید خمیر سیلیکن استفاده می کردم نه چسب سیلیکن ، علتش این هست که امکان پیچ کردن اون هیتسینکها نیست و هر چی فکر کردمراه دیگه ای هم برای محکم کردنشون روی تسمه در اختیار نداشتم لذا از چسب سیلیکن استفاده کردم و گذاشتم زیر فشار گیره تا ضخامت چسب زیاد نباشه تا جلوی انتقال گرما رو بگیره

حالا مشکلم اینه که چکار کنم که زودتر این چسب خشک بشه تا برم سروقت لحیمکاری الیدی ها
    جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۱۴:۴۳ ۱۴۰۱/۰۶/۰۸.

پاسخ : چجوری چسب سیلیکن که زیر هیتسینک الیدی زدم رو زودتر خشک کنم؟

احتمالا چسب مورد استفاده kafuter بوده ؟
    اگر آره و رنگ چسب هم کاملا سفید نیست ( مایل به کرمی میزنه ) چسب تاریخ مصرفش گذشته و فاسد شده .

این چسبها اگر سالم باشن طی کمتر از نیم ساعت تا نهایتا دو ساعت شبیه چسب های بیس سیلیکونی ( آکواریوم ، مزدا ، RTVو مشابهاتش ) سفت میشن
    جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۲:۱۰ ۱۴۰۱/۰۶/۰۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
      سلام دوستان
      حدود 40 تا هیتسینک (برای الیدی های 3W) روی یک تسمه ی آلومینیومی با چسب سیلیکن چسبوندم و لای گیره گذاشتم تحت فشار تا سفت بشه ولی یکهفته ای میشه که انگار همچنان نسبتا شل و خمیریه و سفت نشده

ضمنا برای اینکه نگین باید خمیر سیلیکن استفاده می کردم نه چسب سیلیکن ، علتش این هست که امکان پیچ کردن اون هیتسینکها نیست و هر چی فکر کردمراه دیگه ای هم برای محکم کردنشون روی تسمه در اختیار نداشتم لذا از چسب سیلیکن استفاده کردم و گذاشتم زیر فشار گیره تا ضخامت چسب زیاد نباشه تا جلوی انتقال گرما رو بگیره

حالا مشکلم اینه که چکار کنم که زودتر این چسب خشک بشه تا برم سروقت لحیمکاری الیدی ها
      درود،
      یک چسب اگر طی یک هفته هم خشک نشه!
      یعنی به کل بدرد نخور هست*.
      احتمالا چسب شما جعلی هست ( طی چند ماه اخیر
      تاجران عزیز چند کانتینر چسب سیلیکون کپی رو وارد
      کشور کردن)
      با خیال راحت بندازید سطل آشغال.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

رنگ چسبش خاکستری کمرنگ (نقره ای)
        2 تا تیوب 80 گرمی kafuter 5202 مرداد 1400 از eca گرفتم و تازه همین هفته ی قبل و امروز سرشون رو باز کردم
        جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۰۷:۴۲ ۱۴۰۱/۰۶/۰۹.

دیدگاه

این چسبها همون زمانی که عرضه میشدن اواخر اکسپایر تایم بودن .
          هر چند چسب ، خیلی مواد شیمیایی , روغن فلاکس ، خمیر قلع ، اسپری ، باتری و مشابهاتشون تازه تولید شده باشن هم شرایط نگهداری خاص دارن ( از نظر دمای محیطی ... دمای بالای محیط روند فاسد شدن رو تسریع میکنه )

دیدگاه

قدیما از همین برند ولی سفید رنگش رو استفاده کرده بودم خوب بود و مشکلی نداشت
            اگرم درب تیوپش پس از باز و بسته شدن برای مدت طولانی استفاده نمی شد خمیر داخل تیوپش در اثر فاسد شدن سفت می شد و باید می انداختیم دور
            نه اینکه مثل این مدل خاکستری باشه که اصلا سفت نمیشه!!! این مشکلش یک چیز دیگست
            اصلا انگار شرکتش بجای چسب سیلیکن گرفته داخلش خمیر سیلیکن ریخته! دو تا تیوپ هر دو همینجوری! (قیمت پارسال هر دونه 52000 ت)
            با چه مصیبتی رفتم هیتسینکها رو پاک کردم و سفارش چسب دوباره ثبت کردم...
            هر چی که هست به همه توصیه می کنم برای اینکه مثل من متضرر نشن سفیدش رو تهیه کنن که ضریب انتقال گرمای بهتری هم داره

دیدگاه

شاید خمیر سیلیکون تیوبی بوده به اسم چسب خریدید ...

محصول مد نظرتون این بوده ؟
              چسب سیلیکون جایگزین خمیر سیلیکون با خاصیت چسبندگی مناسب برای انتقال حرارت و نیز عایق الکتریکی اتصالات و نیز چسباندن به هیت سینک .
              جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۲:۰۹ ۱۴۰۱/۰۶/۰۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
                احتمالا چسب مورد استفاده kafuter بوده ؟<br>
                اگر آره و رنگ چسب هم کاملا سفید نیست ( مایل به کرمی میزنه ) چسب تاریخ مصرفش گذشته و فاسد شده .<br>
                این چسبها اگر سالم باشن طی کمتر از نیم ساعت تا نهایتا دو ساعت شبیه چسب های بیس سیلیکونی ( آکواریوم ، مزدا ، RTVو مشابهاتش ) سفت میشن
                خیر این دلیل نیست تمامی چسب های سیلیکون بازار همینطورن بنده همیشه در حال استفاده شون هستم مشکل به نوع چسب و میزان اصلی یا تقلبی بودنش بر میگرده
                جدیدترین ویرایش توسط electronium; ۲۳:۰۲ ۱۴۰۱/۰۶/۱۰.

دیدگاه

دوست عزیز دقیق متوجه منظورتون نشدم ...
                  تمام چسبهای بازار همینطوره یعنی چی ؟ یعنی همه اشون سفید نیستن یا سفیدشون به کرمی میزنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
                    قدیما از همین برند ولی سفید رنگش رو استفاده کرده بودم خوب بود و مشکلی نداشت
                    اگرم درب تیوپش پس از باز و بسته شدن برای مدت طولانی استفاده نمی شد خمیر داخل تیوپش در اثر فاسد شدن سفت می شد و باید می انداختیم دور
                    نه اینکه مثل این مدل خاکستری باشه که اصلا سفت نمیشه!!! این مشکلش یک چیز دیگست
                    اصلا انگار شرکتش بجای چسب سیلیکن گرفته داخلش خمیر سیلیکن ریخته! دو تا تیوپ هر دو همینجوری! (قیمت پارسال هر دونه 52000 ت)
                    با چه مصیبتی رفتم هیتسینکها رو پاک کردم و سفارش چسب دوباره ثبت کردم...
                    هر چی که هست به همه توصیه می کنم برای اینکه مثل من متضرر نشن سفیدش رو تهیه کنن که ضریب انتقال گرمای بهتری هم داره
                    با درود
                    بنظر میرسه که مشکل داشته باشه ولی حتما این چسب مورد ازمایش قرار بدید یعنی روی هیت سینگی قرار بدید و ببینید حرارت هیت سینگ میتونه چسب خشک کنه .. شاید حرارت بتونه تحریکش کنه و این محصول تاریخ تولیدش 2020 درج شده که یک نفر یکسال پیش در بخش نظرات گفته که خیلی دیر خشک میشه

این چسبها همون زمانی که عرضه میشدن اواخر اکسپایر تایم بودن .
                    هر چند چسب ، خیلی مواد شیمیایی , روغن فلاکس ، خمیر قلع ، اسپری ، باتری و مشابهاتشون تازه تولید شده باشن هم شرایط نگهداری خاص دارن ( از نظر دمای محیطی ... دمای بالای محیط روند فاسد شدن رو تسریع میکنه )
                    با درود
                    من سال ها پیش چسب سلیکون گرفتم .. بیش از 5 سال پیش و یادم نمیاد ازش استفاده کردم یا خیر ولی درشو باز کردم و یادمه سفید بود
                    الان کنجکاو شدم و رفتم پیداش کردم و نگاش کردم که دیدم تبدیل به کالباس شده
                    و مقداری چسب روی در پیچیش خشک شده که بنظرم سفید رنگه .. ولی زیر نور لامپ و تو روشنایی کامل ندیدم

نوشته اصلی توسط electronium نمایش پست ها
                    خیر این دلیل نیست تمامی چسب های سیلیکون بازار همینطورن بنده همیشه در حال استفاده شون هستم مشکل به نوع چسب و میزارن اصلی یا تقلبی بودنش بر میگرده
                    با درود
                    بنظرم جمله تون کمی مبهم باشه
                    سه پارمتر وجود داره رنگ و زمان گیرش و نوع چسب مثلا 5204 یا 5202 و غیره
                    ولی شما بیان کردید همه همینطورن .. پس فرق بین اصل و تقلبی یا سالم و فاسد به چه شکل هست

در توضیحات نوع به تفاوت در زمان خشک شدن اشاره شده ولی تایم کوتاه در بازه دقیقه و نهایتا ساعت یا اصلا ساعت ها
                    جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۰۶:۳۵ ۱۴۰۱/۰۶/۱۰.

دیدگاه

شاید خمیر سیلیکون تیوبی بوده به اسم چسب خریدید ...

محصول مد نظرتون این بوده ؟
                      https://eshop.eca.ir/%D8%AE%D9%85%DB...84-k-5202.html
                      بله همین چسب رو پارسال سفارش داده بودم
                      البته از یکی دو روز پیش دوباره موجود شده

دیدگاه

با درود
                        خدمتتون عرض کنم که دقیقا بو گربه مرده میده
                        جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۸:۱۸ ۱۴۰۱/۰۶/۱۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
                          با درود
                          بنظر میرسه که مشکل داشته باشه ولی حتما این چسب مورد ازمایش قرار بدید یعنی روی هیت سینگی قرار بدید و ببینید حرارت هیت سینگ میتونه چسب خشک کنه .. شاید حرارت بتونه تحریکش کنه و این محصول تاریخ تولیدش 2020 درج شده که یک نفر یکسال پیش در بخش نظرات گفته که خیلی دیر خشک میشه
                          اتفاقا این مطلب رو همون وقت امتحان کردم همه جوره داغش کردم حتی با فندک تا سر حد سرخ شدن ، سفت که نشد بماند شل تر شد
                          اینکه گفتن خیلی دیر خشک میشه اشتباهه چون اصلا خشک نمیشه. این اصلا چسب نیست معلوم نیست چیه ... متاسفانه کار ما رو بیش از یکماه عقب انداخت
                          ضمنا بنظرم قوطیش با اون تصویر شما فرق داشت
                          جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۱۹:۵۷ ۱۴۰۱/۰۶/۱۰.

دیدگاه

خمیر سیلیکونه و قرا. هم نیست با حرارت خشک بشه

دیدگاه

با درود
                              بنظرم جمله تون کمی مبهم باشه
                              سه پارمتر وجود داره رنگ و زمان گیرش و نوع چسب مثلا 5204 یا 5202 و غیره
                              ولی شما بیان کردید همه همینطورن .. پس فرق بین اصل و تقلبی یا سالم و فاسد به چه شکل هست

در توضیحات نوع به تفاوت در زمان خشک شدن اشاره شده ولی تایم کوتاه در بازه دقیقه و نهایتا ساعت یا اصلا ساعت ها
                              ببین اگه حواست نباشه جنس بد گیرت میاد و اینکه باید باتجربه باشی این چسبا باید حداقل 24 ساعت ازش مصرفش بگذره وقتی رو جسمی قرار گرفت خشک بشه و اینکه نهگداریش هم مهمه واینکه ایشون گفتن بعد از یک هفته س خشک شده مربوط به مشکل خود چسب هست رنگ کرمی جنس بهتر و داوم بهتری داره و نوع استفاده هم در خشک شدن موثره گرما شتاب دهنده چسب هست و اینکه نوع 704 بدک نیست

با درود
                              خدمتتون عرض کنم که دقیقا بو گربه مرده میده
                              چسب سلیکون هست برای ماندگاری در یخچال نگهداری شود
                              جدیدترین ویرایش توسط electronium; ۲۳:۲۱ ۱۴۰۱/۰۶/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X