ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

298
    97

پاسخ : پرسش درباره*ی روشن نشدن دانه*های ال*ای*دی در لامپهای DOB

نقل قول نوشته اصلی توسط Electr0nics

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

در موردی که شما اشاره کردی شاید کل الیدی ها سوخته باشه! چون گاهی دیدم بدون خال زدن سوختن
    1. وقتی لامپ را بدون حباب، می*بندم به سرپیچ لوستر، دو تا از چیپها به*صورت کم*نور روشن می*شوند. اما با وصل کردن 6 تا 18.5 ولت، حتا کم*نور هم روشن نمی*شوند.
    اطمینان دارم که اتصال به خوبی برقرار می*شود.

2. در حاشیه*ی برد مشخصاتی درج شده است که در عکس زیر دیده میشود. آیا از این مشخصات نمی*توان مطلبی درباره*ی ولتاژ مورد نیاز هریک از چیپها به دست آورد؟

ویرایش توسط Tanha7 : 2022/09/29 در ساعت 16:25
    1,260
    721

درود
    اول یک سرپیچ با یک تکه سیم و دوشاخه درست کن که بتوانی به لامپ بدون بستن به لوستر دسترسی داشته باشی بعد از اتصال سیم به برق اگر ولتاژ DC حدود 300 ولت را داری با یک گیره سوسماری عایق دار دو سر هر LED را اتصال کوتاه من ببین در چه حالتی روشن میشوند همان یکی سوخته و باید یا تعویض شود یا (دوسرش اتصال کوتاه کن) البته ممکن است بدشانس باشی و دوتا سوخته باشه . اگر ولتاژ 300 ولت را نداری عیب از درایور و مدارات زیر مجموعه آن است .
    146
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط Tanha7

1. وقتی لامپ را بدون حباب، می*بندم به سرپیچ لوستر، دو تا از چیپها به*صورت کم*نور روشن می*شوند. اما با وصل کردن 6 تا 18.5 ولت، حتا کم*نور هم روشن نمی*شوند.
    اطمینان دارم که اتصال به خوبی برقرار می*شود.

2. در حاشیه*ی برد مشخصاتی درج شده است که در عکس زیر دیده میشود. آیا از این مشخصات نمی*توان مطلبی درباره*ی ولتاژ مورد نیاز هریک از چیپها به دست آورد؟
    چه عجب یک عکس گذاشتی
    شما اول الیدی سوخته رو جدا کن و بجاش یک مقاومت پایین در حدود 2 اهم بذار
    بعد اون مسیر سیاه شده رو اگه لازمه با سیم ترمیم کن
    اونوقت لامپ رو امتحان کن معلوم میشه بقیه ی الیدی ها و یا بقیه ی قطعات سالمن یا نه
    298
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar

درود
    اول یک سرپیچ با یک تکه سیم و دوشاخه درست کن که بتوانی به لامپ بدون بستن به لوستر دسترسی داشته باشی بعد از اتصال سیم به برق اگر ولتاژ DC حدود 300 ولت را داری با یک گیره سوسماری عایق دار دو سر هر LED را اتصال کوتاه من ببین در چه حالتی روشن میشوند همان یکی سوخته و باید یا تعویض شود یا (دوسرش اتصال کوتاه کن) البته ممکن است بدشانس باشی و دوتا سوخته باشه . اگر ولتاژ 300 ولت را نداری عیب از درایور و مدارات زیر مجموعه آن است .
    1. کجا «ولتاژ DC حدود 300 ولت» باید وجود داشته باشد؟ در سیمهایی که از سرپیچ به برد لحیم می*شوند؟
    2. این لامپ، دی*اُبی (DOB) است یعنی درایورش روی برد است. پس سیمهایی که از سرپیچ می*آیند از درایور عبور نکرده*اند بلکه قبل از درایور روبُردی هستند. بنابراین سیمها همان 220 ولت متناوب را خواهند داشت.

بیشتر توضیح بدهید.
    ویرایش توسط Tanha7 : 2022/09/30 در ساعت 16:04
    298
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط Electr0nics

چه عجب یک عکس گذاشتی
    شما اول الیدی سوخته رو جدا کن و بجاش یک مقاومت پایین در حدود 2 اهم بذار
    بعد اون مسیر سیاه شده رو اگه لازمه با سیم ترمیم کن
    اونوقت لامپ رو امتحان کن معلوم میشه بقیه ی الیدی ها و یا بقیه ی قطعات سالمن یا نه

درود
    مطالبی که شما دوستان بیان کردید مطالب خوبی است، اما دقیقاً مربوط به مسأله*ی مطرح*شده در پست اول نیست. مطالب شما راجع به این است که چگونه دانه(های) ال*ای*دی سوخته را پیدا کنیم. مسأله*ای که من در پست اول مطرح کردم راجع به این است که هر دانه ال*ای*دی سالم این لامپ چندولت است. برای تهیه*ی چیپ ال*ای*دی 2835 مناسب برای این لامپ، باید بدانم که چیپ چندولتی باید تهیه کنم.
    ویرایش توسط Tanha7 : 2022/09/30 در ساعت 20:02
    1,260
    721

درود من حداقل تا حالا ۱۰۰ لامپ تعمیر کرده ام لذا مطالبی را که مینویسم تست شده ، ۳۰۰ ولت مربوط به خروجی پل دیود است که باید حتما وجود داشته باشد از آنجاییکه ال ای دی ها سری بسته میشوند با تقسیم ۳۰۰ بر تعدادشان ولتاژ هر یک بدست میآید البته باید اگر مقاومتی هم با آنها سری شده افت ولتاژ روی آن را هم بحساب آورد
    298
    97

۳۰۰ ولت مربوط به خروجی پل دیود است که باید حتما وجود داشته باشد
    همه*ی قطعات این لامپ، همان است که در تصویر پست 11 می*بینید. بین برد و سرپیچ، چیزی وجود ندارد جز دو تکه سیم. دو سیمی که به برد لحیم شده است مستقیم به سرپیچ وصل است. این لامپها، درایور-روی-برد (Driver on Board) هستند.

می*توانید در عکس مشخص کنید که کجا باید 300 ولت دی*سی داشته باشد؟
    ویرایش توسط Tanha7 : 2022/09/30 در ساعت 18:44
    1,260
    721

درود
    ظاهرا اطلاعات شما از الکترونیک بسیار ناچیز است وبا این اطلاعات البته بعید میدانم بتوانید کاری انجام دهید در تصویری که قرار داده اید DB1 پل دیود است دو تا ورودی 220 ولت متناوب دارد و یک خروجی + و یک خروجی - ولتاژ دو سر این خروجی ها با در نظر گرفتن خازن صافی باید 300 ولت باشد با توجه به دانش کم شما توصیه میکنم از کارکردن با ولتاژ های بالا خودداری کنید که موجب مرگ خواهد شد.
    298
    97

درود
    ظاهرا اطلاعات شما از الکترونیک بسیار ناچیز است وبا این اطلاعات البته بعید میدانم بتوانید کاری انجام دهید در تصویری که قرار داده اید DB1 پل دیود است دو تا ورودی 220 ولت متناوب دارد و یک خروجی + و یک خروجی - ولتاژ دو سر این خروجی ها با در نظر گرفتن خازن صافی باید 300 ولت باشد با توجه به دانش کم شما توصیه میکنم از کارکردن با ولتاژ های بالا خودداری کنید که موجب مرگ خواهد شد.
    سلام
    تأکید و تصریح به ناچیز بودن دانش دیگران، نکوهیده است. و به نظر می*رسد که سعه*ی صدر شما اندک است.

راهنماییهای فنی و توصیه*های ایمنی شما مفید و مغتنم است.
    ویرایش توسط Tanha7 : 2022/10/02 در ساعت 18:51
    1,260
    721

نقل قول نوشته اصلی توسط Tanha7

سلام
    ظاهراً سعه*ی صدر شما اندک است.

راهنماییهای فنی و توصیه*های ایمنی شما مفید و مغتنم است.
    درود
    کار با ولتاژ بالاتر از 50 ولت برای مبتدیان بسیار خطرناک بوده و خطر مرگ بدنبال دارد من تعجب میکنم اشخاصیکه از مدارات الکتریکی و الکترونیکی با ولتاژ بالا اطلاعات ناچیزی دارند چگونه جرات بازی با جان خود را دارند. این اصلا هیچ ارتباطی با سعه صدر من ندارد بلکه مربوط به جان شماست .
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)