اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش درباره*ی روشن نشدن دانه*های ال*ای*دی در لامپهای DOB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرسش درباره*ی روشن نشدن دانه*های ال*ای*دی در لامپهای DOB

سلام

در لامپهایی که درایورشان جدا از برد است، وقتی 6 ولت و یا 9 ولت را به هر دانه*ی ال*ای*دی 2835 وصل می*کنم روشن می*شود. اما در لامپهایی که درایورشان روی برد است (DOB)، حتا 12 ولت هم هر دانه*ی ال*دی*دی 2835 را روشن نمی*کند.

آیا شما می*دانید علت روشن نشدن در مورد دوم چیست؟
    جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۰۶:۲۲ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱.

پاسخ : پرسش درباره*ی روشن نشدن دانه*های ال*ای*دی در لامپهای DOB

نوشته اصلی توسط Tanha7 نمایش پست ها
    وقتی وصل میکنید جریان نمیکشه؟
    من تجربه ای در مورد درایور های ال ای دی ندارم ولی در تجربه ای که در تغذیه سوییچینگ دارم در بعضی از ای سی ها هنگامی که به خروجی به صورت دستی ولتاژ وصل کنیم، ایسی جریان میکشه.

دیدگاه

سلام

در لامپهایی که درایورشان جدا از برد است، وقتی 6 ولت و یا 9 ولت را به هر دانه*ی ال*ای*دی 2835 وصل می*کنم روشن می*شود. اما در لامپهایی که درایورشان روی برد است (DOB)، حتا 12 ولت هم هر دانه*ی ال*دی*دی 2835 را روشن نمی*کند.

راستش منکه متوجه منظور شما نمیشم
      چون ماژول های الیدی بدون درایور زیادی توی دست و بالمه و تعمیر ومونتاژ هم کردم اما چنین چیزی که شما اشاره کردین رو هنوز ندیدم
      شاید ولتاژ کافی ندادین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط daryooosh نمایش پست ها
        وقتی وصل میکنید جریان نمیکشه؟
        جریان نمی‌کشد.
        جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۹:۱۰ ۱۴۰۲/۰۹/۱۷.

دیدگاه

از دو طرف مدار رو قطع کن و دوباره امتحان کن با یکی دیگه هم امتحان کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
            راستش منکه متوجه منظور شما نمیشم
            چون ماژول های الیدی بدون درایور زیادی توی دست و بالمه و تعمیر ومونتاژ هم کردم اما چنین چیزی که شما اشاره کردین رو هنوز ندیدم
            شاید ولتاژ کافی ندادین
            می*توانم این*طور هم توضیح بدهم:
            من دو جور لامپ حبابی ال*ای*دی دارم. یکی لامپهایی است که در آنها برد و درایور جدا هستند، و درایور با سیم به برد لحیم شده است. دیگری، لامپهایی است که در آنها فقط برد وجود دارد و علاوه بر چیپهای ال*ای*دی، چند قطعه*ی الکترنیک روی برد وجود دارد.
            از نوع اول، چند لامپ دارم که در سرپیچ روشن نمی*شوند، اما وقتی به*صورت تک تک به هر چیپ سالم (نسوخته) ولتاژ 6 و یا 9 ولت وصل می*کنم آن چیپ روشن می*شود. از نوع دوم هم دو لامپ لوستری 7 وات دارم که روی برد هرکدام، 7 چیپ تصب شده است. این دو لامپ، در سرپیچ روشن نمی*شوند، و وقتی به*صورت تک تک به هر چیپ سالم (نسوخته) حتا ولتاژ 18.5 وصل می*کنم هیچکدام از چیپها روشن نمی*شود.

شما گفتید «ماژول های الیدی بدون درایور زیادی توی دست و بالمه و تعمیر ومونتاژ هم کردم». در این لامپهای بدون درایور شما، هر چیپ چند ولت است؟ آیا به چیپ 18ولت به بالا هم برخورد کرده*اید؟

و گفتید «شاید ولتاژ کافی ندادین». ولتاژ کافی، برای چیپهای مختلف فرق می*کند، به این معنی که چیپ 6ولت داریم، 9ولت داریم، 12ولت داریم، و غیره. من به چیپهای لامپ 7وات، حتا 18.5 ولت وصل کردم اما هیچ*یک روشن نشد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط mehr32 نمایش پست ها
            از دو طرف مدار رو قطع کن و دوباره امتحان کن با یکی دیگه هم امتحان کن
            اگر می*توانید، روشنتر توضیح دهید.

دیدگاه

دو تا پایه ال ای دی رو با سوزنی چیزی از مدار قطع کن یعنی ال ای دی رو از مدار قطع کن با بریدن دوتا پایش از ادامه مدار و دوباره امتحان کن که ال ای دیبه تنهایی سالمه یا نه با یک لامپ دیگه هم امتحان کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehr32 نمایش پست ها
                دو تا پایه ال ای دی رو با سوزنی چیزی از مدار قطع کن یعنی ال ای دی رو از مدار قطع کن با بریدن دوتا پایش از ادامه مدار و دوباره امتحان کن که ال ای دیبه تنهایی سالمه یا نه با یک لامپ دیگه هم امتحان کن
                بحث درباره*ی ال*ای*دی «اس*ام*دی» است نه درباره*ی ال*ای*دی «دیپ».

دیدگاه

اصلا جالب نیست از * اینطوری استفاده می کنید خیلی تا خوانا میشه :/ بهتره از نیم فاصله (شیفت+ اسپیس) استفاده کنید

دیدگاه

می*توانم این*طور هم توضیح بدهم:
                    من دو جور لامپ حبابی ال*ای*دی دارم. یکی لامپهایی است که در آنها برد و درایور جدا هستند، و درایور با سیم به برد لحیم شده است. دیگری، لامپهایی است که در آنها فقط برد وجود دارد و علاوه بر چیپهای ال*ای*دی، چند قطعه*ی الکترنیک روی برد وجود دارد.
                    از نوع اول، چند لامپ دارم که در سرپیچ روشن نمی*شوند، اما وقتی به*صورت تک تک به هر چیپ سالم (نسوخته) ولتاژ 6 و یا 9 ولت وصل می*کنم آن چیپ روشن می*شود. از نوع دوم هم دو لامپ لوستری 7 وات دارم که روی برد هرکدام، 7 چیپ تصب شده است. این دو لامپ، در سرپیچ روشن نمی*شوند، و وقتی به*صورت تک تک به هر چیپ سالم (نسوخته) حتا ولتاژ 18.5 وصل می*کنم هیچکدام از چیپها روشن نمی*شود.

شما گفتید «ماژول های الیدی بدون درایور زیادی توی دست و بالمه و تعمیر ومونتاژ هم کردم». در این لامپهای بدون درایور شما، هر چیپ چند ولت است؟ آیا به چیپ 18ولت به بالا هم برخورد کرده*اید؟

و گفتید «شاید ولتاژ کافی ندادین». ولتاژ کافی، برای چیپهای مختلف فرق می*کند، به این معنی که چیپ 6ولت داریم، 9ولت داریم، 12ولت داریم، و غیره. من به چیپهای لامپ 7وات، حتا 18.5 ولت وصل کردم اما هیچ*یک روشن نشد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اگر می*توانید، روشنتر توضیح دهید.
                    منظورم این بود که اینهمه با لامپهای الیدی سروکله زدم چنین موردی یادم نمیاد
                    مثلا همین الان بابت پرسش شما یک مورد ماژول الیدی بدون درایور رو امتحان کردم smdهای اون از حدود 8 ولت شروع کردن به روشن شدن
                    در موردی که شما اشاره کردی شاید کل الیدی ها سوخته باشه! چون گاهی دیدم بدون خال زدن سوختن
                    شایدم اتصال ولتاژ بخوبی به پایه های smdها برقرار نشده. گاهی حتی نوک تیز سوزن میخی ممکنه بخوبی نتونه پایه ها رو لمس کنه
                    باور کن احتمال دیگه ای سراغ ندارم چون حداکثر ولتاژی که تابحال دیدم بعضی از این smdها لازم داشتن همون حدود 20 ولت بوده که البته مربوط به smdها در یک ماژول الیدی درایور دار بوده نه ماژولهای بدون درایور
                    ضمنا در اینجور موارد لازمه از یک منبع تغذیه که آمپر رو هم نشون میده بهره گرفت تا اگه مدار اتصالی یا مشکلی از این جنس داره متوجه بشیم

دیدگاه

در موردی که شما اشاره کردی شاید کل الیدی ها سوخته باشه! چون گاهی دیدم بدون خال زدن سوختن
                      1. وقتی لامپ را بدون حباب، می*بندم به سرپیچ لوستر، دو تا از چیپها به*صورت کم*نور روشن می*شوند. اما با وصل کردن 6 تا 18.5 ولت، حتا کم*نور هم روشن نمی*شوند.
                      اطمینان دارم که اتصال به خوبی برقرار می*شود.

2. در حاشیه*ی برد مشخصاتی درج شده است که در عکس زیر دیده میشود. آیا از این مشخصات نمی*توان مطلبی درباره*ی ولتاژ مورد نیاز هریک از چیپها به دست آورد؟
                      جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۶:۲۵ ۱۴۰۱/۰۷/۰۷.

دیدگاه

درود
                        اول یک سرپیچ با یک تکه سیم و دوشاخه درست کن که بتوانی به لامپ بدون بستن به لوستر دسترسی داشته باشی بعد از اتصال سیم به برق اگر ولتاژ DC حدود 300 ولت را داری با یک گیره سوسماری عایق دار دو سر هر LED را اتصال کوتاه من ببین در چه حالتی روشن میشوند همان یکی سوخته و باید یا تعویض شود یا (دوسرش اتصال کوتاه کن) البته ممکن است بدشانس باشی و دوتا سوخته باشه . اگر ولتاژ 300 ولت را نداری عیب از درایور و مدارات زیر مجموعه آن است .

دیدگاه

1. وقتی لامپ را بدون حباب، می*بندم به سرپیچ لوستر، دو تا از چیپها به*صورت کم*نور روشن می*شوند. اما با وصل کردن 6 تا 18.5 ولت، حتا کم*نور هم روشن نمی*شوند.
                          اطمینان دارم که اتصال به خوبی برقرار می*شود.

2. در حاشیه*ی برد مشخصاتی درج شده است که در عکس زیر دیده میشود. آیا از این مشخصات نمی*توان مطلبی درباره*ی ولتاژ مورد نیاز هریک از چیپها به دست آورد؟
                          چه عجب یک عکس گذاشتی
                          شما اول الیدی سوخته رو جدا کن و بجاش یک مقاومت پایین در حدود 2 اهم بذار
                          بعد اون مسیر سیاه شده رو اگه لازمه با سیم ترمیم کن
                          اونوقت لامپ رو امتحان کن معلوم میشه بقیه ی الیدی ها و یا بقیه ی قطعات سالمن یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                            درود
                            اول یک سرپیچ با یک تکه سیم و دوشاخه درست کن که بتوانی به لامپ بدون بستن به لوستر دسترسی داشته باشی بعد از اتصال سیم به برق اگر ولتاژ DC حدود 300 ولت را داری با یک گیره سوسماری عایق دار دو سر هر LED را اتصال کوتاه من ببین در چه حالتی روشن میشوند همان یکی سوخته و باید یا تعویض شود یا (دوسرش اتصال کوتاه کن) البته ممکن است بدشانس باشی و دوتا سوخته باشه . اگر ولتاژ 300 ولت را نداری عیب از درایور و مدارات زیر مجموعه آن است .
                            1. کجا «ولتاژ DC حدود 300 ولت» باید وجود داشته باشد؟ در سیمهایی که از سرپیچ به برد لحیم می*شوند؟
                            2. این لامپ، دی*اُبی (DOB) است یعنی درایورش روی برد است. پس سیمهایی که از سرپیچ می*آیند از درایور عبور نکرده*اند بلکه قبل از درایور روبُردی هستند. بنابراین سیمها همان 220 ولت متناوب را خواهند داشت.

بیشتر توضیح بدهید.
                            جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۶:۰۴ ۱۴۰۱/۰۷/۰۸.

دیدگاه

چه عجب یک عکس گذاشتی
                              شما اول الیدی سوخته رو جدا کن و بجاش یک مقاومت پایین در حدود 2 اهم بذار
                              بعد اون مسیر سیاه شده رو اگه لازمه با سیم ترمیم کن
                              اونوقت لامپ رو امتحان کن معلوم میشه بقیه ی الیدی ها و یا بقیه ی قطعات سالمن یا نه
                              نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                              درود
                              مطالبی که شما دوستان بیان کردید مطالب خوبی است، اما دقیقاً مربوط به مسأله*ی مطرح*شده در پست اول نیست. مطالب شما راجع به این است که چگونه دانه(های) ال*ای*دی سوخته را پیدا کنیم. مسأله*ای که من در پست اول مطرح کردم راجع به این است که هر دانه ال*ای*دی سالم این لامپ چندولت است. برای تهیه*ی چیپ ال*ای*دی 2835 مناسب برای این لامپ، باید بدانم که چیپ چندولتی باید تهیه کنم.
                              جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۲۰:۰۲ ۱۴۰۱/۰۷/۰۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X