اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت اسیلوسکوپ های کارتی و رومیزی در کارایی عملی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت اسیلوسکوپ های کارتی و رومیزی در کارایی عملی

با سلام و عرض احترام
    من می خواستم یک اسیلوسکوپ تهیه کنم برای پردازش سیگنال های اپتیکی، مثل خروجی فوتدیود یا ccd و برخی سیگنال های مخابراتی.
    در بین انواع اسیلوسکوپ های موجود در بازار، مدل های کارتی قیمت بهتری دارند.
    همچنین برخی تفاوت قیمت های عجیب هم به چشم می خورد. مثل دو مدل پایین
    این مدل اوسکوپ کارتی چهار کانال 100 مگ با سیگنال ژنراتور 25 مگ 10 میلیون هست
    خرید کارت اسیلوسکوپ هانتک مدل HANTEK 6104BD با تضمین بهترین قیمت و اصالت کالا و همچنین تنوع کاملی از اسیلوسکوپ ها در فروشگاه عصرتولز.

یا این اوسکوپ رومیزی200 مگ دو کانال با فانکشن 15 تومن قیمتش هست.
    خرید اسیلوسکوپ دیجیتالی هانتک مدل HANTEK DSO-2C15 با تضمین بهترین قیمت و اصالت کالا و همچنین تنوع کاملی از اسیلوسکوپ ها در فروشگاه عصرتولز.

آیا تجربه کار با اوسکوپ های کارتی را دارید؟ اسباب بازی هستند و یا واقعا کاربردی و خوب هستند؟ نرم افزارشان خوب هست یا هنگ می کنه و اشتباه نشون می ده؟
    کلا به نظرتان اوسکوپ های رومیزی بهتر هستند یا کارتی ؟ چرا؟

چرا مثلا یک اوسکوپ از برند owon تقریبا دو برابر hantek قیمت دارد؟ با پهنای باند مشابه.
    با توجه به تجربه شما کارت اوسکوپ فوق با امکانات بسیار زیاد و چهار کانال مناسب هست یا یک اوسکوپ رومیزی 25 مگ از برند owon؟

تعدادی از تاپیک های موجود در انجمن را خواندم ولی پاسخ این سوالاتم را پیدا نکردم.
    لطفا راهنمایی فرمایید
    با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط Quantum.; ۲۳:۴۲ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱.

پاسخ : تفاوت اسیلوسکوپ های کارتی و رومیزی در کارایی عملی

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها
    با سلام و عرض احترام
    من می خواستم یک اسیلوسکوپ تهیه کنم برای پردازش سیگنال های اپتیکی، مثل خروجی فوتدیود یا ccd و برخی سیگنال های مخابراتی.
    در بین انواع اسیلوسکوپ های موجود در بازار، مدل های کارتی قیمت بهتری دارند.
    همچنین برخی تفاوت قیمت های عجیب هم به چشم می خورد. مثل دو مدل پایین
    این مدل اوسکوپ کارتی چهار کانال 100 مگ با سیگنال ژنراتور 25 مگ 10 میلیون هست
    خرید کارت اسیلوسکوپ هانتک مدل HANTEK 6104BD با تضمین بهترین قیمت و اصالت کالا و همچنین تنوع کاملی از اسیلوسکوپ ها در فروشگاه عصرتولز.

یا این اوسکوپ رومیزی200 مگ دو کانال با فانکشن 15 تومن قیمتش هست.
    خرید اسیلوسکوپ دیجیتالی هانتک مدل HANTEK DSO-2C15 با تضمین بهترین قیمت و اصالت کالا و همچنین تنوع کاملی از اسیلوسکوپ ها در فروشگاه عصرتولز.

آیا تجربه کار با اوسکوپ های کارتی را دارید؟ اسباب بازی هستند و یا واقعا کاربردی و خوب هستند؟ نرم افزارشان خوب هست یا هنگ می کنه و اشتباه نشون می ده؟
    کلا به نظرتان اوسکوپ های رومیزی بهتر هستند یا کارتی ؟ چرا؟

چرا مثلا یک اوسکوپ از برند owon تقریبا دو برابر hantek قیمت دارد؟ با پهنای باند مشابه.
    با توجه به تجربه شما کارت اوسکوپ فوق با امکانات بسیار زیاد و چهار کانال مناسب هست یا یک اوسکوپ رومیزی 25 مگ از برند owon؟

تعدادی از تاپیک های موجود در انجمن را خواندم ولی پاسخ این سوالاتم را پیدا نکردم.
    لطفا راهنمایی فرمایید
    با تشکر

فقط رو میزی بگیر . این کارتیا من باهاشون کار کردم مشکل زیاد دارند
    اول که به ورودی اون ها ولتاژ زیادی نمیشه داد با ضرب 10 هم تا 50 ولت
    البته روی ضرب 10 تا 350 ولت میتونی بدی ولی تا 50 ولت نمایش نمیده
    بعد بعضی وقت ها نرم افزارش هنگ میکنه یا اینکه صفحه آبی میاد . در کل برای کارهای دانشجویی خوبه . کسی که بخواد واقعا کار کنه کارت نمیگیره . آنالوگ بگیر بهتر از کارتی هست

دیدگاه

کارتی دامنه فرکانسی محدودتری رو ساپورت میکنه و بیشتر به درد تعمیرات موبایل و اینجور چیزا میخوره

دیدگاه

درود
        اسیلوسکوپهای کارتی و پرتابل بیشتر اسباب بازی هستند، برای کارهای واقعی و بخصوص مخابراتی و تحقیقاتی و تعمیرات باید حتما از انواع رومیزی آنهم از نوع مرغوب یعنی مارکهای شناخته شده مثل لیدر اچ-پی تکترونیکس و اینها استفاده کنید حتی نوع آنالوگ اینها هم از نوع دیجیتال مارکهای چینی و کره ای بهتر هستند من یه دونه فیلپس آنالوگ 15 مگ دارم بیشتر از 20 ساله مثل ساعت کار میکنه.

دیدگاه

با سلام و تشکر از پاسخ و راهنمایی های همگی

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          آنالوگ بگیر بهتر از کارتی هست
          نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
          نوع مرغوب یعنی مارکهای شناخته شده مثل لیدر اچ-پی تکترونیکس و اینها استفاده کنید حتی نوع آنالوگ اینها هم از نوع دیجیتال مارکهای چینی و کره ای بهتر هستند

مارک های شناخته شده تفاوت قیمت بسیار زیادی دارند، به عنوان مثال به تفاوت قیمت این دو مورد نگاه کنید:
          اسیلیوسکوپ مارک owon با فرکانس 20 مگا 13.5 میلیون تومان
          دستگاه SDS-1022 یک اسیلوسکوپ 20 مگاهرتز 2 کاناله دیجیتال حافظه دار– سرعت نمونه برداری 100MS/s می باشد.

اسیلوسکوپ مارک hantek با فرکانس 200 مگا و سیگنال ژنراتور 15 میلیون تومان
          اسیلوسکوپ یکی از ابزارهای مهم جهت بررسی سیستم های الکترونیکی، مخابراتی والکترونیک می باشد. اسیلوسکوپ 200 مگاهرتز DSO4202C  توسط شرکت هانتک تولید شده است.

با توجه به تجربه شما بزرگواران، انتخاب کدام یک بهتر است؟؟
          برای من داشتن فرکانس بالاتر اولویت دارد، اما نمی دانم مارک هایی مثل hantek در عمل می توانند چنین فرکانس هایی را به درستی پشتیبانی کنند و یا فقط روی کاغذ !!

دیدگاه

درود، شما نگفتی با اسکوپ چکار میخواهی بکنی فرکانس ۲۰۰ مگ برای چه کاری لازم داری؟ این رنج معمولا برای کارهای مخابراتی است از آی سی کالا حتی قطعات هم نگیر چون حداقل ۵۰ درصد از بقیه جاها گرانفروش تر است من مارکهای معروف را برای این پیشتهاد کردم که ضرر نکنی چون یه چینی میخری بعد ۳ ماه خراب میشود و هیچ پشتیبانی هم ندارد آنوقت مجبوری یا کارت را تعطیل کنی و یا یه دونه بدرد بخور بگیری .تفاوت قیمت اسکوپها در فرکانسهای بالا بسیار زیاد است لذا اگر کار شما با یک ۱۰۰ مگ راه می افتد خرید ۲۰۰ مگ ممکن است به هزینه کرد دو برابر ختم شود پس ابتدا باید دقیقا بدانی که چکار میخواهی بکنی و در این کار چه ابزاری و با چه مشخصاتی لازم داری من با تجربه ۴۰ ساله در الکترونیک این توصیه ها را کردم حالا خود دانی.

دیدگاه

درود، شما نگفتی با اسکوپ چکار میخواهی بکنی فرکانس ۲۰۰ مگ برای چه کاری لازم داری؟ این رنج معمولا برای کارهای مخابراتی است از آی سی کالا حتی قطعات هم نگیر چون حداقل ۵۰ درصد از بقیه جاها گرانفروش تر است من مارکهای معروف را برای این پیشتهاد کردم که ضرر نکنی چون یه چینی میخری بعد ۳ ماه خراب میشود و هیچ پشتیبانی هم ندارد آنوقت مجبوری یا کارت را تعطیل کنی و یا یه دونه بدرد بخور بگیری .تفاوت قیمت اسکوپها در فرکانسهای بالا بسیار زیاد است لذا اگر کار شما با یک ۱۰۰ مگ راه می افتد خرید ۲۰۰ مگ ممکن است به هزینه کرد دو برابر ختم شود پس ابتدا باید دقیقا بدانی که چکار میخواهی بکنی و در این کار چه ابزاری و با چه مشخصاتی لازم داری من با تجربه ۴۰ ساله در الکترونیک این توصیه ها را کردم حالا خود دانی.
              سلام
              تشکر از راهنمایی های شما
              من می خواستم یک اسیلوسکوپ تهیه کنم برای پردازش سیگنال های اپتیکی، مثل خروجی فوتدیود یا ccd و برخی سیگنال های مخابراتی
              برای نشان دادن شکل موج خروجی های حدود 100 مگ نیاز دارم. ولی
              یکی از مواردی که برای من اهمیت دارد، زمان تریگر هست. مثلا یک سیگنال اپتیکی در حد چند نانوثانیه را بتواند ثبت کند.
              به همین دلیل دنبال رنج حدود 100 الی 200 مگاهرتز بودم.

این مورد را هم دیدم که 120 مگا و 4.5 میلیون تومان هست و به نسبت قیمت بسیار عالی هست (البته تک کانال هست)
              اسیلوسکوپ دیجیتال 120 مگا هرتز جیبی DSO1511E Digital 2.4" LCD Handheld Oscilloscope DSO1511E+ 120MHz 500MS/s ARM FPGA AD

به نظر شما برای ثبت داده های فوتودیود، اگر از یک ADC سرعت بالا مثلا 100 مگاسمپل استفاده کنم، با میکرو می توانم خروجی را تصویر کنم؟ فکر کنم هزینه کمتری نسبت به تهیه اوسیلوسکوپ داشته باشد.

متاسفانه هر چه بیشتر می گردم و مطالعه می کنم بیشتر گیج می شم.
              تشکر از راهنمایی های شما و سایر بزرگواران
              جدیدترین ویرایش توسط Quantum.; ۲۰:۳۲ ۱۴۰۱/۰۷/۰۸.

دیدگاه

درود
                اسکوپ تک کانال بدرد نمیخورند ، شما با هیچ میکروی معمولی بازار نمیتوانید سیگنال با فرکانس 100 مگاهرتز را پردازش کنید . برای کاری که شما میخواهید انجام دهید ابزار بسیار دقیق و بدون خطا و البته گران قیمت نیاز دارید اگر بطور مداوم نیاز به اینکار ندارید بهتر است از آزمایشگاههای مخابرات دانشگاهها بصورت پروژه ای استفاده نمایید که مجبور به هزینه کرد بالا نشوید

دیدگاه

سلام
                  تفاوت دو برند در کیفتhantek چینیه ولی تا جایی من میدونم owon ایرانی
                  نرم افزارشان خوب هست یا هنگ می کنه و اشتباه نشون می ده؟
                  کار با کارتها یک عیب بزرگی دارد اونم نیاز به کامپوتر یا لپتاپ در مقابل مزیت بزگی دارد اونم وزن حدود 200گرم
                  نرم افزار کارت ها نیاز به ویندوز و cpu دارد مثلا حداقل باید نسل دوم باشه اگه میخوای اذیت نکنه
                  کارت ها تفاوتی بین AC , DC نمگذارند پس برای دیدن موج هایی مثل ریپل باید در کالیبره کردن وارد باشی
                  اسباب بازی هستند و یا واقعا کاربردی و خوب هستند؟
                  خیر اصلا اسباب بازی نیست بسیار مفیده مخصوص زمانی که عصای دستت باشه بخوای ببری سر پروژه و بیاری
                  دو مزیت دیگر هم دارن یکی چهار عمل اصلی ریاضی رو روی دو سیگنال به خوبی انجام میدن و دوم outo هست که خودش کالیبره میکنه(البته اگه DC نباشه خوب کالیبره میکه)
                  بیشتر کارت هارو گفتم چون اکثرا تو آزمایشگاه با اسکوپ های معمولی با لامپ کاتدی کار کردیم و با کارت ها نه
                  من خودم کارت hantek6022bl دارم که دیجیتال آنالیزر هم داره که تا الان هیچ مشکلی نداشته

دیدگاه

درود
                    اسکوپ تک کانال بدرد نمیخورند ، شما با هیچ میکروی معمولی بازار نمیتوانید سیگنال با فرکانس 100 مگاهرتز را پردازش کنید . برای کاری که شما میخواهید انجام دهید ابزار بسیار دقیق و بدون خطا و البته گران قیمت نیاز دارید اگر بطور مداوم نیاز به اینکار ندارید بهتر است از آزمایشگاههای مخابرات دانشگاهها بصورت پروژه ای استفاده نمایید که مجبور به هزینه کرد بالا نشوید
                    سلام
                    وقتتان بخیر

طی بررسی هایی که کردم، قصد خرید یک اسکوپ 100 مگ 2 کانال دارم.
                    بعد از بررسی مدل های مختلف این چهار نمونه به نظرم مناسب رسیدند
                    می خواستم از خدمتتان راهنمایی بگیرم که کدام مورد را انتخاب کنم؟ (اختلاف قیمت هایشان بسیار زیاد است)
                    RIGOL DS1102 Z-E به قیمت حدود 18 میلیون تومان
                    GW Instek GDS-1102B به قیمت حدود 23 میلیون تومان
                    RIGOL DS-2102A به قیمت حدود 28 میلیون تومان
                    TEKTRONIX TBS-1102B به قیمت حدود 32 میلیون تومان

تفاوت بین گودوویل، ریگول و تکترونیکس در چه مواردی و در چه حدی هست؟ این اختلاف قیمت ها فقط به دلیل نام تجاریشون هست و یا واقعا در عمل تفاوت دارند؟

با تشکر از وقت و راهنمایی شما

دیدگاه

درود ، فقط تکترونیکس در خط تولید برای کالیبره کردن اسکوپ های متفرقه از محصولات اچ-پی و یا تکترونیکس استفاده میگردد یعنی محصولات این شرکتها به عنوان مرجع کالیبراسیون میباشند و این نشان از کیفیت بالا و دقت آنها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X